خانه / بارداری / رژیم غذایی و مکمل های بارداری

رژیم غذایی و مکمل های بارداری

رژیم غذایی و مکمل های بارداری

رژیم غذایی و مکمل ها

با این که داشتن اطلاعات رژیمی و سالم مرتبط با تغذیه برای باردار شدن مفید می باشد هرگز ثابت نشده است که تغذیه بتواند روی جنسیت فرزند تاثیر بگذارد. با این حال هنوز هم بسیاری از مردم سعی دارند به شما بگویند که می تواند قبل از لقاح با تغییر رژیم غذایی خود جنسیت فرزندتان را تغییر دهید.
بعضی از مردم رژیم های سرشار از انواع مختلف را توصیه می کنند که میزان برخی خوراکی ها در ان ها اندک است. این رژیم های غذایی که رژیم پیش از لقاح نامیده می شوند برای تغییر تعادل PH بدن مادر که تعادل ظرفی بین حالت اسیدی و باز است، طراحی شده اند. این رژیم ها روش های کاملا دراز مدتی هستند و دست کم باید شش هفته قبل از تلاش برای بارداری این رژیم ها را رعایت کنید. اگر مدت رژیم کوتاه تر از ان باشد میزان تاثیر ان روی PH کاهش پیدا خواهد کرد.
نظریه درباره تغییر PH بدن نشان می دهد که تخم انسان تحت تاثیر این تغییر قرار می گیرد. اما این نظریه وجود دارد: که محیط واژن را تغییر می دهد و ان را برای حضور برخی اسپرم های خاص مناسب تر می کند. یعنی بسته به رژیمی که انتخاب می کنید محیط مناسب تری برای اسپرم حاوی X یا Y  می شود. در حالی که دانشمندان درباره موفقیت روش رژیم غذایی در گزینش جنسیت تردید دارند و یکی از مواردی که همه در ان اتفاق نظر دارند تاثیر نگران کننده ی تغذیه نامناسب است.

رژیم های غذایی برای دختر دار شدن

اگر بخواهید جنسیت فرزندتان را تحت تاثیر قرار داده و فرزند دختر داشته باشید باید رژیمی سرشار از کلسیم و منیزیم مصرف کنید. یک نکته کلیدی و مهم در این رژیم خاص این است که مقدار کافی اب بخورید تا به جذب کلسیم در بدنتان کمک کند. در ضمن ممکن است بخواهید مصرف غذاهای سرشار از کلسیم مانند شیر، پنیر، ماست و غیره را در خود افزایش دهید تا شانس دختر شدن فرزندتان بیشتر شود. در ضمن مجاز به خوردن انواع ماکارونی ، رشته ، برنج قهوه ای و سفید خواهید بود. نباید در روز بیش از یک تخم مرغ بخورید. مصرف گوشت نیز باید به روزانه 120 تا 150 گرم محدود شود.

لبنیات
رژیم های غذایی برای پسردار شدن


برای پسر دار شدن جنین باید غذایی مصرف کنند که سرشار از سدیم و پتاسیم باشد. هدف ثانویه ان کاهش میزان کلسیم و منیزیم در رژیم است زیرا این ماده احتمال دختر شدن جنین را بیشتر می کنند. از انجایی که فراورده های لبنی اساسا در رژیم های غذایی گزینش پسر ممنوع می باشند لازم است به دنبال خوراکی های جایگزین برای فراورده های لبنی باشید. یک نمونه استفاده از شیر سویا به جای شیر معمول در آشپزی است. شما باید از مصرف زرده تخم مرغ خودداری کنید اما مصرف سفیده تخم مرغ به طور گهگاهی مجاز است.
مصرف گوشت در رژیم پسر محدود نمی شود اما باید سعی کنید انواع گوشت ها را به صورت اگاهانه از گوشت های سالم انتخاب کنید مثال: گوشت کباب شده مصرف کنید. شما می توانید گوشت های سرشار از پتاسیم و سدیم مصرف نمایید. در صورت علاقه شما جگر نیز گزینه خوبی می باشد.

مکمل های غذای برای تعیین جنسیت

مکمل های غذایی نیز یکی از انواع روش های تعیین جنسیت هستند که ماه به ماه تغییر می کنند. تولید کننده مکمل یا ویتامینی که طبق شایعات به بیشتر شدن احتمال وقوع یک جنس کمک می کند، خوش شانس خواهد بود. چون این مکمل ها با چنان سرعتی از روی قفسه های فروشگاه ها پرواز می کنند که باور ان مشکل است. بهترین توصیه علیرغم همه جنجال های موجود این است که از میزان مناسبی از ویتامین ها در طول بارداری استفاده کنید.

ba1122

مکمل ها برای دختر دار شدن
درست مانند توصیه رژیم غذایی که شانس شما را برای داشتن فرزند دختر افزایش می دهد نظریه استفاده از مکمل ها نیز مادران اینده را تشویق می کند تا میزان کلسیم و منیزیم بدن خود را افزایش دهند. این نظریه به استفاده از 800 میلی گرم کلسیم، 300 میلی گرم منیزیم و ویتامین D تاکید کرده است.

مکمل ها برای پسر دار شدن
مکمل ها می توانند راهی برای افزایش میزان سطح پتاسیم و سدیم در بدن می باشند، توصیه می شود روزانه 200 میلی گرم مصرف کنید. با وجود صحت این مسئله  که برخی ویتامین ها به مردان، به خصوص در مواردی مانند کیفیت یا تعداد اسپرم کمک می کند، به نظر نمی رسد که این ویتامین ها تاثیری روی جنسیت جنینی که به وجود می اید داشته باشند.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

هفته ی چهلم بارداری و مراحل زایمان

هــفتـه ی چـهلــم داستان درون حالا بچه ی شما حسابی چاق و تپل شده است …