خانه / بارداری / هفته اول – هفته دوم و هفته سوم بارداری

هفته اول – هفته دوم و هفته سوم بارداری

هفته اول - هفته دوم و هفته سوم بارداری

اگرچه حالا شما هیچ احساسی ندارید ، اما درون شما تغییرات شگفت اوری در حال وقوع است . اگرچه توضیحاتی مربوط به دوهفته اول بارداری و تغییرات درون شما کمی علمی می باشد ، اما به عنوان بخشی از مراحل رشد کودک لازم و ضروری هستند .

هفته اول تا دوم

طی هفته اول بارداری ، جداره رحمی فرو می ریزد ( این زمانی است که شما در دوران عادت ماهانه هستید ) تا آمادگی لازم برای پذیرایی از یک تخمک بارور شده را فراهم کند. در این هنگام ، تقریبا 1000 عدد از تخمک ها بالغ می شوند که 20 عدد از این تخمک ها درون کیسه های پر از مایع به نام “فولیکل ” رشد پیدا می کند و تنها یکی از فولیکل های تکامل یافته، تخمک گذار خواهد کرد و شکافته می شود تا اجازه دهد ، تخم در طی دو هفته اول بارداری به پایین لوله شیپوری تخمدان برود .(اگر دو یا چند تخمک شکافته شود ، احتمال دو یا چند قلویی وجود دارد ). البته بدون وجود تخمک بارور شده ، هیچ نطفه ای به وجود نمی اید که در این صورت نیاز به وجود اسپرم است، در واقع از بین میلیون ها اسپرمی که وارد واژن می شوند ، تنها چند صد عدد از آن ها وارد لوله شیپوری می شوند . سپس اسپرم به سمت بالا و تخمک به طرف پایین به سمت هم حرکت می کنند . اسپرم تنها 6 روز درو نرحم زنده می ماند ، و هنگامی که تخمک از تخمدان ها آزاد می شود ، باید طی 12 تا 24 ساعت بارور شود . اگر تخمکی نتواند در این مدت بارور شود در جریان عادت ماهانه از بدن خارج می شود .

هفته دوم بارداری

روند چگونگی آمیزش اسپرم با تخمک ، معجزه ایست که به علوم زیست شناسی مربوط می شود. تخمک ها دارای پوسته سخت و محکمی هستند. هر اسپرم دارای ساختار چسبنده ای است که از طریق آن به پوسته تخمک می چسبد و به آن نفوذ می کند و از این طریق یک سری عوامل وراثتی و ژنتیکی را وارد آن می کند .

هنگامی که اسپرمی به جداره تخمک رسوخ می کند ، تخمک بارور می شود . عمل لقاح معمولا بین 14 و 17 در دوره 28 روزه پریود روی می دهد . عمل لقاح اسپرم و تخمک در لوله شیپوری رحم می تواند تا سه روز طول بکشد، بر این اساس تاریخ شکل گیری نطفه همان روزی نیست که عمل نزدیکی انجام گرفته شده است .

هفته سوم

هفته سوم بارداری

تخمک بارور شده در حال حاضر “نطفه” نامیده می شود که در لوله رحم شروع به پایین امدن می کند و همزمان با تقسیم سلول ها ، بزرگتر می شود . اگر تخمک در لوله رحم لانه گزینی کند شما حاملگی خارج از رحم خواهید داشت که این امر به ندرت اتفاق می افتد .در این هنگام نطفه به خوبی به سمت لوله رحم حرکت می کند ، و تنها با 200 سلول شروع به رشد می کند .معمولا نطفه برای چند روز در داخل رحم حرکت می کند، تا نطفه ای مناسب در دیواره رحم برای خود پیدا کند .

شما دوستان عزیز می توانید جهت خرید کاندومخرید ژل و خرید اسپری به فروشگاه لوازم زناشویی مجاز بادکنک ها به آدرس www.badkonakha.com مراجعه نمائید، لازم به ذکر بوده تمامی محصولات موجود در فروشگاه مجاز بوده و دارای کد مجوز می باشند، که در قسمت توضیحات هر محصول در سایت ثبت شده و قابل مشاهده هستند، همچنین فروش این محصولات نیاز به نسخه پزشک نداشته و فروش آن کاملا مجاز بوده و به صورت OTC در دسترس همگان می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

تاثیر استرس زیاد در زنان باردار از دیدگاه روان شناسی

تاثیر استرس زیاد در زنان باردار از دیدگاه روان شناسی روان شناسان و متخصصین علوم …