خانه / بارداری / فواید ورزش و عوارض استعمال دخانیات و مصرف الکل در دوران بارداری

فواید ورزش و عوارض استعمال دخانیات و مصرف الکل در دوران بارداری

فواید ورزش و عوارض استعمال دخانیات و مصرف الکل در دوران بارداری

وقت حرکت است

فعال بودن شما در دوران بارداری فوائد بسیاری برایتان دارد . تحرک به شما انرژی می دهد و به شما کمک می کند وزنتان را متعادل کنید همچنین خطر ابتلا به دیابت بارداری را کاهش می دهد و آرامش بیشتری برای کار و زایمان برایتان به ارمغان می آورد و حالتان را بهتر می کند . بنابراین برای این که از چنین فوائدی بهره مند شوید سعی کنید با امنیت ورزش نمایید .

 

قبل از این که ورزش را شروع کنید

تا زمانی که خطر زایمان زود رس وجود ندارد یا پزشک ، بیماری های قلبی ، تنبلی گردن رحم ، را در شما تشخیص نداده است مشکلی با ورزش ندارید .اگر در دوران بارداری ، دچار خونریزی شده اید ، پزشک به شما توصیه می کند ورزش را متوقف کنید . برخی از خانم ها که چندقلو باردار هستند ، باید با احتیاط ورزش کنند و تا زمانی که خطری وجود نداشته باشد ، می توانند ادامه دهند .

اگر تا قبل از بارداریتان ورزشکار بودید ، رژیم های تناسب اندام خود را همچنان دنبال کنید ، حتی خانم های ورزشکار یا افرادی که فعالیت های شدیدی داشتند در برخی موارد بنا به توصیه های پزشک می توانند این فعالیت ها را همچنان ادامه دهند .

ورزش

حتی پیاده روی های کوتاه روزانه نیز می تواند در کاهش وزن شما تغییر ایجاد کند . با چند دقیقه پیاده روی در روز شروع کنید و به تدریج زمان پیاده روی خود را افزایش دهید . در مدت پیاده روی روی زمان تمرکز کنید ، نه سرعت عمل . اگر دوست ندارید پیاده روی کنید به شنا بپردازید و گاهی دوچرخه ثابت بزنید . در این دوران با پزشک معالج خود در مورد اضافه وزن بارداری مشورت کنید. میزان وزن متعادل برای خانم های چاق در دوران بارداری 15 تا 25 پوند است اما ممکن است پزشک ،توصیه های مختلفی برای شما در این زمینه داشته باشد.

استعمال دخانیات و مصرف الکل

استعمال هرگونه دخانیات و مصرف مشروبات الکلی در دوران بارداری بسیار خطرناک است . استعمال این مواد باعث عدم اکسیژن رسانی به جنین در حال رشد ، ناهنجاری های پیشرفته ، زایمان زودرس ، سقط جنین ، و کمبود وزن نوزاد می گردد. نوزادانی که مادرانشان در دوران بارداری سیگار می کشند ، نسبت به نوزادان مادران غیر سیگاری بیشتر در معرض سرماخوردگی ، عفونت گوش و حلق ، عفونت دستگاه تنفسی و مرگ ناگهانی نوزادان (SIDS ) قرار دارند .

اگر از سیگار استفاده می کنید ، حالا زمان آن است که آن را ترک کنید .اگر نمی توانید کاملا مصرف سیگار را قطع کنید ، تا جای ممکن تعداد آن را در روز کم کنید ، در حالی که شما باید بدانید که مصرف چند نخ سیگار در روز می تواند آسیب های جدی به نوزاد شما وارد کند . اگر همسرتان یا یکی از اعضای خانواده سیگار می کشند از آنها بخواهید در فضای بیرون خانه ، جایی که شما در معرض دود سیگار قرار ندارید ، سیگار بکشند . تحقیقات حاکی از آن است که دود سیگار شخص دیگر نیز می تواند برای جنین تان زیان آور باشد.

شما دوستان عزیز می توانید جهت خرید کاندومخرید ژل و خرید اسپری به فروشگاه لوازم زناشویی مجاز بادکنک ها به آدرس www.badkonakha.com مراجعه نمائید، لازم به ذکر بوده تمامی محصولات موجود در فروشگاه مجاز بوده و دارای کد مجوز می باشند، که در قسمت توضیحات هر محصول در سایت ثبت شده و قابل مشاهده هستند، همچنین فروش این محصولات نیاز به نسخه پزشک نداشته و فروش آن کاملا مجاز بوده و به صورت OTC در دسترس همگان می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

تاثیر استرس زیاد در زنان باردار از دیدگاه روان شناسی

تاثیر استرس زیاد در زنان باردار از دیدگاه روان شناسی روان شناسان و متخصصین علوم …