خانه / درمان های طبیعی / اصول درمانی اساسی-درمان های طبیعی

اصول درمانی اساسی-درمان های طبیعی

نکته 1 : اصول درمانی اساسی – کنترل التهاب با سرما

برای کنترل التهاب از کمپرس سرد استفاده کنید. این برنامه یکی از شیوه های درمانی طب سنتی است، که یک تکه پارچه را به صورت نوار در می آورند یا آن را تا می زنند، در آب سرد یا آب یخ خیس می کنند، سپس می چلانند و سر، گردن، قفسه سینه، شکم و پشت را با آن ماساژ می دهند. کمپرس سرد در کنترل التهاب بیماری های کبدی، طحال، کلیه، روده ها، ریه ها، مغز، اندام های لگنی و … بسیار موثر است. هم چنین در مواردی از قبیل تب و بیماری های قلبی سودمند است. کمپرس سرد تحریکات غشای میانی پوست و التهاب بخش خارجی چشم را تسکین می دهد. وقتی کره چشم ملتهب شده باشد، کمپرس سرد قلقلک کوچکی به آن می دهد.

%da%a9%d9%85%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%b3%d8%b1%d8%af

نکته 2 : اصول درمانی اساسی – کنترل درد با گرما

برای تسکین درد از کمپرس گرم استفاده کنید. این یک کمپرس سرد است و به شیوه ای پوشانده می شود که گرمی می آورد. کمپرس گرم از 3 یا 4 لایه پارچه ی نخی تشکیل می شود که داخل آب سرد قرار می دهند و آن گاه آن را به طور کامل با یک پارچه ی پشمی و خشک می پوشانند که از جریان هوا جلوگیری و به انباشت حرارت بدن کمک می کند. کمپرس گرم گاهی اوقات برای چندین ساعت استفاده می شود. دوره ی درمان به اندازه، ضخامت، سطح و جنس پوشش و دمای آب بستگی دارد. بعد از برداشتن کمپرس گرم آن قسمت از بدن که تحت درمان قرار می گیرد با یک پارچه ی مرطوب مالش و آن گاه با یک حوله خشک می شود.

کمپرس گرم را می توان برای گلو، قفسه سینه، شکم و مفاصل استفاده کرد؛

کمپرس قفسه سینه: به بسته ی فشرده ی سینه نیز معروف است. سرماخوردگی، برونشیت، ذات الجنب(آماس شامه ی ریه)، ذات الریه (سینه پهلو، التهاب ریه)، تب، سرفه و … را تسکین می دهد.

کمپرس شـکـم: در کاهش درد شکمی ناشی از ورم معده، ترشح اسید، سوء هاضمه، زردی(یرقان)، یبوست، اسهال، اسهال خونی و سایر ناراحتی های دستگاه گوارشی کمک زیادی می کند.

کمپرس گـلـو: را می توان برای درمان گلودرد، گرفتگی صدا، التهاب لوزه، حلق، گلو و حنجره به کار برد.

کمپرس مفـصـل ها: نیز برای مفاصل ملتهب، روماتیسم، تب روماتیسمی و رگ به رگ شدن مفید است.

نکته 3 : اصول درمانی اساسی – روزه زمان استراحت است.

در طی ماه روزه، در فرآیند حذف سموم انباشته شده و مواد سمی زاید، انرژی زیادی مصرف می شود. بنابراین، به همین خاطر است که بیماران در طول روزه، وقتی به جسم خود استراحت می دهند به یک آرامش روانی نیز می رسند.

شما می توانید برای درمان بیماری ها از خوردن غذاهای زیادی امساک (پرهیز) کنید و فقط یک میوه و یا یک سبزی خاص مصرف نمایید. در ایام روزه که آب میوه، به ویژه انگور تازه، پرتقال یا گریپ فروت زیاد مصرف می شود، مواد زاید سمی به سرعت وارد جریان خون شده و مقدار ماده ی سمی به شدت افزایش می یابد که عملکرد طبیعی بدن را دچار مشکل خواهد کرد. وقتی این حالت اتفاق می افتد فرد احساس سرگیجه می کند و در ادامه دچار اسهال و استفراغ می شود. اگر این واکنش فیزیکی ادامه داشته باشد توصیه می شود که فرد روزه ی خود را بشکند و به اندازه ی کافی سبزی جات پخته ی سبوس دار مانند اسفناج و چغندر بخورد تا این که عملکرد بدن به حالت عادی برگردد.

روزه گرفتن برای فردی که دچار بیماری چاقی و اضافه وزن می باشد بسیار راحت تر است. او نه تنها به خاطر از دست دادن وزن دچار ترس و اضطراب نمی شود، بلکه از روزه گرفتن و کاهش وزن لذت می برد. سختی گرسنگی روز اول را شاید نتوان تحمل کرد، به هر حال کم کم ولع و تمایل به غذا فروکش کرده و برای فرد طبیعی می شود. ساده ترین قاعده این است: تا زمانی که اشتها ندارید غذا نخورید و هنوز سیر نشده اید از خوردن دست بکشید و روزه را تا زمانی که کاملا احساس راحتی و خوبی می کنید ادامه دهید.

نکته 4 : یک اصل اساسی در درمان طبیعی

نیروی درمان بیماری در خود بدن نهفته است و نه در دست های پزشک!

این قضیه، سومین اصل درمان طبیعی است. نظام پزشکی جدید و به اصطلاح مدرن امروزی علایم را درمان کرده و بیماری را سرکوب می کند، اما بسیار اندک به دنبال علت بیماری است و کار چندانی در این زمینه انجام نمی دهد. داروهای شیمیایی سمی و سرکوب گر که علایم بیماری را از بین می برند و درد های بیماری را موقتا تسکین می دهند معمولا عوارض جانبی بسیار خطرناکی دارند. داروهای شیمیاییی معمولا مانع از تلاش های خود ترمیمی بدن شده و بهبودی را سخت تر می کنند.

%db%8c%da%a9-%d8%a7%d8%b5%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b7%d8%a8%db%8c%d8%b9%db%8c

داروهای شیمیایی نمی توانند بیماری را درمان کنند و بیماری ادامه می یابد. فقط شیوه ی درمان است که عوض می شود. داروهای شیمیایی با تخریب مواد مغذی و با استفاده از آن ها و هم چنین به دلیل این که مانع از جذب آن ها می شوند، کمبود غذایی این مواد را به دنبال دارند. علاوه بر این، داروهای شیمیایی زمانی برای بدن مسمومیت ایجاد می کنند که بدن کم ترین توانایی و قدرت مبارزه با آن را دارد. بنابراین به یاد داشته باشید که بازگشت به سلامتی در استفاده از داروهای شیمیایی نهفته نیست، بلکه در دامان داروهای طبیعی است.

نکته 5 : دومین اصل اساسی درمان طبیعی

برای درمان بیماری اولین و مهم ترین ضرورت این است که رژیم غذایی خود را تنظیم کنید. برای خلاصی از سموم انباشته شده و بازگرداندن متعادل بدن بهتر است که مواد غذایی اسیددار مانند پروتئین ها،قندها (نشاسته دار) و چربی ها را به مدت یک هفته و بیش تر به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید. در طی این مدت رژیم غذایی خود را به میوه های تازه که معده ودستگاه گوارشی را ضد عفونی می کنند محدود نمایید. اگر بدن گریبان گیر عوامل بیماری زا شده است، مثلا یک بیماری حاد، برای از بین بردن سموم، یک روزه ی کامل چند روزه ضروری است. با این حال می توانید، در طول مدت روزه، آب میوه (طبیعی) مصرف کنید.

یک قانون ساده است: وقتی مریض هستید، غذای سنگین نخورید و به یک رژیم غذایی بسیار سبک و متشکل از میوه های تازه قناعت کنید. منتظر بمانید تا زمانی که اشتهای سالم معمول به شما لبخند بزند. از دست دادن اشتها، هشدار طبیعت است؛ این که اندام های گوارشی هیچ گونه مسئولیتی را به عهده نمی گیرند.

نکته 6 : قدرت درمانی یک رژیم غذایی سالم و ساده

بر اساس اطول درمان طبیعی، یک برنامه ی غذایی جامع روزانه برای سلامتی شما در ادامه می آید:

ناشتا: یک لیوان آب ولرم، مخلوط با آب نصف یک عدد لیمو و یک قاشق چای خوری عسل یا یک لیوان آب تازه گرفته شده از هرگونه میوه ی فصلی در دسترس از قبیل آناناس، پرتقال، لیمو شیرین و انگور.

صبحانه: میوه های تازه مانند سیب، پرتقال، موز، انگور یا هر میوه ی فصلی در دسترس، یک فنجان دوغ محلی یا شیر پاستوریزه نشده و یک مشت آجیل خام یا دو قاشق غذا خوری تخم آفتابگردان و تخم کدو.

ناهار: یک کاسه سبزی جات بخار پز تازه آماده شده با کمی نمک دریایی، روغن سبزی جات و کره ی محلی به عنوان چاشنی، یکی دو تکه نان گندم سبوس دار و یک لیوان دوغ محلی.

عصرانه: یک لیوان آب میوه یا سبزی جات تازه یا هر گونه میوه ی در دسترس.

شام: یک کاسه ی بزرگ از سالاد سبزی جات مانند هویج، گوجه فرنگی، کلم، خیار، چغندر قرمز و پیاز با کمی افشره ی آب لیمو، هرگونه جوانه ی در دسترس از قبیل جوانه ی یونجه و ماش و در صورت دلخواه مقداری سبزی جات گرم با یک قاشق سوپ خوری روغن زرد اصل، کره یا پنیر محلی یا یک لیوان دوغ.

فهرست غذایی فوق طرحی کلی از یک رژیم غذایی سالم است که فرد می تواند بر اساس آن برنامه ریزی کند. فرد می تواند با توجه به ضرورت، شرایط یا بیماری خاص، آن را تغییر دهد. می توان فهرست غذایی ناهار را با شام عوض کرد.

همراه غذا هیچ گونه مایعاتی ننوشید. آب باید نیم ساعت قبل از وعده های اصلی یا یک ساعت بعد از آن آشامیده شود. شیر، دوغ و سوپ سبزی جات غذا هستند و می توان آن ها را با وعده های اصلی مصرف نمود.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.