خانه / روابط زناشویی / پیشگیری از بارداری / سوالات رایج در رابطه با روش های پیشگیری از بارداری

سوالات رایج در رابطه با روش های پیشگیری از بارداری

سوالات رایج در رابطه با روش های پیشگیری از بارداری

چه موقع باید از وسایل پیشگیری از بارداری استفاده کرد؟

هر زمان زن و مردی رابطه جنسی را آغاز کنند و تمایلی به بچه داشتن نداشته باشند، باید از بارداری پیشگیری کنند.

کدام روش پیشگیری از بارداری را انتخاب کنیم؟

می توان گفت این سوالی است که اکثر زوج ها در ایران و تمام نقاط دنیا با آن درگیر هستند. آنها می خواهند روشی را انتخاب کنند که از یک سو مطمئن باشد و از سوی دیگر آن ها را دچار عوارض دارویی و بیماری های مختلف نکند. همچنین بر کیفیت رابطه جنسی نیز تاثیر نگذارد. می توان گفت تا کنون روش جلوگیری از بارداری که تمام مزایای فوق را داشته باشد به بازار نیامده است و تمام روش های پیشگیری از بارداری، ممکن است عوارضی داشته باشند.

در واقع روج ها باید به دنبال روشی باشند که کم عارضه تر باشد. بادکنک ها در بخش (پیشگیری از بارداری) تقریبا تمام روش های رایج پیشگیری از بارداری را توضیح داده و مزایا و معایب هر کدام را بیان کرده تا هموطنان عزیز بتوانند برای پیشگیری از بارداری، روشی کم عارضه تر و بهتر را انتخاب کنند و خود و همسرشان ناخواسته دچار عوارض روش های پیشگیری از بارداری نشوند.

آیا روش های پیشگیری از بارداری موجب نازایی می شود؟

جواب این سوال از لحاظ علمی خیر است و مراجع علمی به این سوال پاسخ مثبت نمی دهند. اما بادکنک ها به تمامی زوجین پیشنهاد می کند اگر قصد بچه  دار شدن دارند، در ابتدای ازدواج از روش های پیشگیری از بارداری به خصوص قرص استفاده نکنند. در این رابطه تحقیقات مدون علمی صورت نگرفته است اما با کمی تحقیق در مطب ها می توان شاهد نازایی روج هایی بود که چند سال اول ازدواجشان از روش های پیشگیری از بارداری به خصوص قرص استفاده کرده اند.

البته چون این مطلب در کتاب های علمی درج نشده است، بسیاری از ماما ها و پزشکان معتقدند روش های پیشگیری از بارداری موجب نازایی نمی شود اما همین پزشکان با موارد نازایی مواجه می شوند که دلیل آنرا نمی دانند. مجدد توصیه می شود بانوان عزیزی که تازه ازدواج کرده اند قبل از بارداری اول، از هیچکدام از روش های پیشگیری از بارداری به غیر از شیو ه های طبیعی و کاندوم استفاده نکنند و بعد از اولین زایمان، با روش موثری از بارداری پیشگیری کنند.

آیا مایع پیش منی نیز موجب بارداری می شود؟

بلی – مایع پیش منی نیز ممکن است حاوی اسپرم باشد. بنابراین در صورتی که مایل به بارداری نیستید از یک روش پیشگیری مطمئن مانند کاندوم استفاده کنید.

آیا در صورتی که پس از نزدیکی پریود شده باشم امکان بارداری وجود دارد؟

اگر پس از نزدیکی پریود شده اید، دیگر خطر بارداری ندارید ولی برای ماه بعد، در صورتی که مایل به بارداری نیستید، باید از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنید.

آیا امکان بارداری با وجود سالم بودن پرده بکارت وجود دارد؟

باکره بودن مانعی برای بارداری نیست. اگر رابطه زناشویی بدون پیشگیری داشته باشید امکان بارداری علی رغم پرده بکارت سالم وجود دارد.

آیا ممکن است با وجود پریود شدن باردار باشم؟

این احتمال بسیار کم است. البته به ندرت ممکن است برخی خانمهای باردار به صورت طبیعی در موعد پریودشان خونریزی داشته باشند که نادر است.

آیا در صورتی که یک هفته قبل از زمان پریود، نزدیکی انجام شده باشد احتمال بارداری وجود دارد؟

کسانی که پریود ها و تخمک گذاری های بسیار منظمی دارند احتمال بارداری یک هفته قبل پریود کم است اما صفر نیست. به همین علت باید از روش های مطمئن تر استفاده کنید.

آیا در زمان عادت ماهیانه احتمال بارداری وجود دارد؟

احتمال بارداری در زمان پریود بسیار ضعیف است اما صفر نیست. البته گاهی اوقات خونریزی و لکه بینی در زمان تخمک گذاری با عادت ماهیانه اشتباه می شود. نزدیکی در زمان پریود ریسک ابتلا به بیماری های عفونی زنانه را بالا می برد.

آیا قبل از شروع عادت ماهیانه امکان بارداری وجود دارد؟

بلی – در بسیاری از مواقع، تخمک گذاری در نوجوانی و قبل از شروع عادت ماهیانه شروع می شود. یعنی امکان بارداری در دختر نوجوانی که هنوز عادت ماهیانه نشده است وجود دارد.

آیا در زمان یائسگی امکان بارداری وجود دارد؟

اگر خانمی به طور قطعی یائسه شده باشد امکان بارداری وجود ندارد اما زمان خاتمه قدرت باروری و یائسگی را به آسانی نمی توان پیشگویی کرد. دیده شده حتی زنانی که علائم یائسگی مثل گرگرفتگی را داشته اند تخمک گذاری کرده اند و امکان بارداری داشته اند. به همین علت به تمام خانم ها در سن یائسگی توصیه می شود تا زمانی که از یائسگی خود مطمئن نشده اند، از روش مطمئنی جهت پیشگیری از بارداری استفاده کنند.

آیا دوش واژینال بعد از انجام رابطه جنسی از بارداری جلوگیری می کند؟

 دوش واژن پس از انجام رابطه جنسی روشی است که توسط بعضی زوجین به عنوان پیشگیری از بارداری استفاده می شود. این روش نمی تواند از بارداری پیشگیری کند.

جهت انتخاب روش مناسب پیشگیری از بارداری چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

در تصمیم گیری برای انتخاب روش مناسب پیشگیری از بارداری، مهمترین نکاتی را که باید در نظر بگیرید کارآئی روش و همچنین عوارض آن است. سپس موارد دیگری مثل آسانی استفاده، هزینه آن، و پیشگیری همزمان از بیماری های مقاربتی نیز مهم است.

کسانی که می خواهند وسیله پیشگیری از بارداری را انتخاب کنند باید تمام نکات مثبت و منفی وسایل پیشگیری را کنار هم بگذارند و روش مناسب خود را با توجه به آن انتخاب کنند. هر کدام از روش های پیشگیری، عوارض و مزایای خاص خود را دارند که در مطالب بعدی در بخش (پیشگیری از بارداری) به آن ها اشاره می شود. به طور مثال تنها روش پیشگیری از بارداری که از بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند کاندوم است و یکی از روش هایی که کارایی بسیار بالایی دارد ولی ممکن است با عوارضی همراه باشد قرص پیشگیری از بارداری است و…

شما دوستان عزیز می توانید جهت خرید کاندومخرید ژل و خرید اسپری به فروشگاه لوازم زناشویی مجاز بادکنک ها به آدرس www.badkonakha.com مراجعه نمائید، لازم به ذکر بوده تمامی محصولات موجود در فروشگاه مجاز بوده و دارای کد مجوز می باشند، که در قسمت توضیحات هر محصول در سایت ثبت شده و قابل مشاهده هستند، همچنین فروش این محصولات نیاز به نسخه پزشک نداشته و فروش آن کاملا مجاز بوده و به صورت OTC در دسترس همگان می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مطلب پیشنهادی

قرص های ضد بارداری

قرص های ضد بارداری تجویز به جا و درست دارو های ضد بارداری خوراکی از …