تغذیه و قوای جنسی

تغذیه و قوای جنسی

چه رابطه ای بین تغذیه و قوای جنسی وجود دارد؟

خوراکی ها، قوای شهوانی را زیاد می کند ابتلا به ضعف در نتیجه سوء تغذیه و خوردن و نخوردن بعضی از خوراکی هست چون ضعف قوای شهوانی در جوانی باعث پیری زودرس و ابتلاء به امراض روحی و عصبی است و عمر را کوتاه می کند لازم است این گونه خوراکی ها را بشناسیم. افراط در نوشیدن اب جو و رازیانه برای مردها موجب عنن شدن است زیرا اخیرا در این دو نوع خوراکی هورمون زنانه کشف گردیده است، شیر خشت، گنه گنه و قهوه، الکل، کافور نیز در کم کردن قوای شهوانی موثر می باشد. برعکس انجیر، بهار نارنج، نارگیل، کاهو، ترنجبین ، دارچین، فلفل سیاه، سیر و پیاز، شهوت را زیاد می کند. میگو شهوت را چندین برابر می کند.

چه مایعی قبل از انزال از الت تناسلی ترشح می شود؟

مایعی است شفاف و اسیدی و فاقد اسپرماتوزوئید قبل از ورود اسپرماتوزوئید به مجاری، غددی در مجرا وجود دارد که با ترشح اسیدی منطقه را استریل می کند تا به اسپرماتوزوئید اسیب نرسد و بعضی هم معتقدند این ماده سوای خاصیت سترونی به علت ژله ای بودن مسیر عبور اسپرماتوزوئید و مایع منی را لیز می کند تا این مایع به راحتی دفع شود.

نقش اندازه بیضه ها در تولید مثل

بیضه ها دستگاه اصلی اسپرم سازی جنس مذکر می باشد. کوچکی بیش از اندازه ان ها در فعالیت این دستگاه تاثیر منفی می گذارد ولی همچنان قدرت تولید مثل را دارند و اگر خیلی کوچک باشند کلا عمل اسپرم سازی متوقف گردیده و فرد عقیم می گردد. کوچک بودن بیضه ها با داروهای هورمونی خاص قابل درمان می باشد. بزرگ بودن بیضه ها نشان اسپرم سازی قوی است ولی در زمان عمل جنسی تاثیری ندارد.
قوای جنسی و تولید مثل

قطع بیضه ها یا اخته کردن چه تاثیری می گذارد

اگر به هر دلیل بیضه ها قطع گردند یا به ان ها صدمه اساسی وارد شود صفات مردانه در مرد متوقف شده و صفات زنانه در وی ظاهر می شود البته ظهور این صفات بستگی به سن نیز دارد. اگر این عمل در جوانی اتفاق بیفتد، تاثیر سریع تر است و فرد صفات زنانه پیدا می کند ولی در سنین بالا دیرتر عوارض بروز می کند البته تزریق و استفاده از هورمون های جنسی مردانه می توان جبران مافات کرد. اصولا هورمون ها در احیای صفات جنسی نقش بارز و مثبت دارند و اثرات ان در افرادی که دچار ناتوانی جنسی می باشند به خوبی مشهود می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

کاهش احساسات جنسی

کاهش احساسات جنسی در توجه به کاهش احساسات جنسی می بایست تمایز بین تمایل جنسی …