خانه / روابط زناشویی / واکنش زن نسبت به تحریکات خارج از دستگاه تناسلی

واکنش زن نسبت به تحریکات خارج از دستگاه تناسلی

واکنش زن نسبت به تحریکات خارج از دستگاه تناسلی

واکنش جنسی زن تنها محدود به تحریک دستگاه تناسلی او نیست. کششهای جنسی در سایر نواحی بدن غیر از آلت تناسلی نیز پدید می آید. واکنش جنسی همیشه با یک حالت احتقان عروقی (Vasocongestion) و انقباض عضلانی (Myotonia) همراه است. احتقان عروقی ممکن است در هر یک از چهار مرحله سیکل جنسی پدید آید در صورتیکه کشش در هنگام مرحله ثبوت (Plateau) پیدا می شود. در مرحله هیجان (Excitement) احتقان عروقی سطحی و در مرحله اورگاسم احتقان عمیق می باشد.

:: پستانها:

از جمله اعضای مهم خارج از دستگاه تناسلی زن که نسبت به تحریکات جنسی حساسیت زیاد دارد پستانها می باشد.

در مرحله هیجان نوک پستان ها (Nipple) برجسته می گردد. این برجستگی به علت انقباض عضلات غیر ارادی که در رشته های عضلانی اطراف نوک پستان وجود دارد، می باشد. معمولا هر دو نوک پستان با یکدیگر انقباض پیدا نمی کنند، بلکه یکی از پستان ها اول منقبض گردیده و پستان بعدی پس از چند لحظه دیگر انقباض حاصل می کند. در هر حال پس از انقباض نوک پستان از نظر طول 0.5 تا 1 سانتی متر و از نظر قطر 0.25 تا 0.5 سانتی متر نسبت به حالت اولش بزرگتر خواهد شد.

هم زمان با بزرگ شدن نوک سینه ها، در مرحله هیجان، عروق وریدی سطحی پستان نیز پر خون میگردند و بالاخره حجم پستان ها به طور کلی افزایش می یابد.

در مرحله ثبوت، هاله پستان (Areolac) نیز بزرگ و بر آمده می گردد، بطوریکه بنظر می رسد که نوک پستان را تمامی در بر گرفته است. بزرگ شدن پستان که در مرحله هیجان آغاز شده بود، در مرحله ثبوت بزرگتر می شود. نکته جالب توجه از نظر فیزیولوژیکی این است که در مادرانی که برای مدتی در گذشته کودک خود را شیر داده اند بزرگی پستان در مراحل فوق مشهود نیست، این اختلاف شاید بعلت ضخیم شدن (Hypertrophy) عروق وریدی مادران باشد.

در مرحله اورگاسم، معمولا پستانها مانند مرحله قبلی باقی میمانند، در بعضی موارد حجم آنها زیادتر میشود. در مرحله آخر یعنی مرحله تحلیل، انقباض سطحی عروقی از بین می رود، هاله پستان کوچکتر شده و بعد از 5 تا 10 دقیقه از حجم پستانها نیز کاسته می شود.

:: پیشاب راه و مثابه (Urethra and Bladder) :

مشاهدات اخیر نشان داده است که مدخل خارجی پیشاب راه (Meatus) در هنگام اورگاسم وسیع باز می گردد. در بسیاری از موارد زن بعد از عمل جماع تمایل پیدا می کند که مثانه خود را تخلیه کند و در این هنگام از سوزش مجرای ادرار شکایت دارد.

در موارد نادر ممکن است آلت تناسلی مرد، جدار، خلفی مثانه زن را خراش مختصری دهد که این خود یک امر ناشناخته در علم پزشکی می باشد.

:: رکتوم :

در مرحله هیجان و ثبوت، اسفنکتر (Sphincter) خارجی مقعد و عضلات کفل (Gluteal Musculature) منقبض می گردند. این انقباض از نوع انقباضات ارادی است که بیشتر زنها بر روی عادت برای رسیدن به مرحله اورگاسم انجام می دهند.اما در مرحله اورگاسم های شدید اسفنکتر خارجی مقعد ممکن است 2 تا 5 مرتبه، به فواصل هر 0.8 ثانیه یکمرتبه منقبض گردد.

:: هیپروانتیلاس (Hyperventilation) :

در اواخر مرحله ثبوت در زنها تنفس عمیق و تند می گردد. این نوع تنفس که بنام هیپروانتیلاسیون معروف است تا آخر مرحله اورگاسم و یا اوائل مرحله تحلیل ادامه می یابد.

:: تند شدن ضربان قلب (Tachycardia) :

ضربان قلب در مرحله ثبوت و اورگاسم شدید می شود بطوریکه گاهی اوقات به 110 تا 180 مرتبه در دقیقه می رسد.

:: فشار خون (Blood Pressure) :

در مرحله ثبوت یا مرحله اورگاسم فشار سیستولیک از 30 تا 80 میلی متر و فشار دیاستولیک از 20 تا 40 میلی متر بالا می رود.

:: واکنش هایی غدد ترشحی پوست :

بسیاری از زن ها در موقع ازدیاد کشش های جنسی احساس سرما و یا گرما می کنند. در بسیاری از مواقع، در مرحله تحلیل زنها عرق می کنند و پوست بدنشان تقریبا خیس می شود. این عرق بیشتر در نواحی پشت، سینه و ران ها پیدا می شود. آمار فیزیولوژیست هانشان داده است که تقریبا یک سوم زن ها در مرحله تحلیل دچار عرق کردن می شوند.

اگر مرحله اورگاسم و سطح کشش جنسی کافی نباشد، به ندرت ممکن است در مرحله تحلیل پوست بدن عرق کند.

شما دوستان عزیز می توانید جهت خرید کاندومخرید ژل و خرید اسپری به فروشگاه لوازم زناشویی مجاز بادکنک ها به آدرس www.badkonakha.com مراجعه نمائید، لازم به ذکر بوده تمامی محصولات موجود در فروشگاه مجاز بوده و دارای کد مجوز می باشند، که در قسمت توضیحات هر محصول در سایت ثبت شده و قابل مشاهده هستند، همچنین فروش این محصولات نیاز به نسخه پزشک نداشته و فروش آن کاملا مجاز بوده و به صورت OTC در دسترس همگان می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

واکسنی برای خودارضایی

واکسنی برای خودارضایی در علم کشاورزی می خوانیم که اگر اولین برداشت پیش از رسیدن …