بیماری های زنان

حمام ناراحتی های قاعدگی را درمان می کند

وقتی در دوران قاعدگی درد گریبان گیر، بانوان می شود معمولا به این معناست که رحم خود دچار التهاب است. این ناراحتی را می توان با در پیش گرفتن یک رژیم غذایی صحیح و حمام نیم لگن درست قبل از قاعدگی و حمام نیم لگن با اب سرد بین قاعدگی تسکین داد. حمام نیم لگن با اب داغ معمولا به مدت 8 تا 10 دقیقه و با اب 38 درجه شروع می شود و سپس می توان دمای اب را به تدریج تا 49 درجه افزایش داد. حمام نیم لگن با اب سرد باید به مدت 10 تا 15 دقیقه و دمای اب نیز بین 10 تا 18 درجه ی سانتی گراد باشد.

درمان خونروش غیرعادی دوران قاعدگی

خونروش بیش از حد در بعضی از بانوان یک اختلال است و باعث کم خونی و از دست دادن اهن و کلسیم می شو. این اختلال ممکن است عوامل مختلفی داشته باشد اما مسمومیت بدن ریشه ی اصلی مشکل می باشد. بیمار باید کاملا ارام و بدون حرکت باشد و فقط به استراحت روی تخت خواب بپردازد. پایین تخت را 10 تا 13 سانتی متر بلند کنید. در مورد خون ریزی، به عنوان یک اقدام موقتی، یک عدد پارچه ی توری (گاز پانسمان) داخل مهبل (واژن) قرار دهید.
چند روز اول رژیم غذایی فقط باید شیر و سبزی جات خام باشد. هیچ گونه غذای محرکی که باعث افزایش جریان خون می گردد نباید استفاده شود. وقتی خون ریزی قطع می شود باید بسیار مواظب باشید تا کمترین فشاری به بدن به هر طریق ممکن وارد نشود. روزانه دو بار یک رژیم غذایی کاملا طبیعی را با استفاده از سبزی جات خام در پیش بگیرید. به عنوان یک اقدام طولانی مدت یک برنامه ی درمانی ضروری است تا تمام بدن را از وجود سموم پاک سازی کنید.

برخی از بیماری های زنان

:: رفع عفونت ادراری و زخم واژن
بیمار نباید یک هفته از فراورده های حیوانی استفاده کند و روزی 2 بار، با نصف لیوان اب و عسل (اب جوشیده ی سرد شده را با عسل طبیعی شزبت کرده، یک بار صبح قبل از صبحانه و یک بار شب قبل از خواب) خودش را بشوید.

:: رفع استرکتومی و لک بینی
برای خانم هایی که لک بینی دارند و یا در یائسگی خون ریزی دارند یا کسانی که باید رحمشان را در بیاورند (استرکتومی)، با یک لیوان اب هویج و یک قاشق عسل شربت درست کنند و روزی دو تا سه تار از این شربت بنوشند. می توانند یک قاشق مرباخوری بذر یونجه تمیز شده و اسیاب شده را با شربت استفاده نمایند. این افراد از مصرف اب زیاد، ترشی جات، لبنیات، جعفری، سیر، پیاز، کنجد و زعفران پرهیز نمایند.

:: اکثر خانم ها دچار کمبود اهن هستند که علت ان خوردن چای و صحبت کردن زیاد است!
jazbe-ahan

:: برای درمان کیست تخمدان تا 40 روز از فراورده های حیوانی پرهیز شود، خود به خود کیست از بین می رود.

:: خانم ها برای رفع درد مدت پریود می توانند با حذف زعفران، از دم کرده دارچین و هل استفاده نمایند.

:: خانم هایی که ماست و ترشی زیاد می خورند و یا عصبی هستند عادت ماهانه ان ها به هم می ریزد.

:: در دختران خوردن شکلات ایجاد کیست تخمدان و خوردن چای باعث کیست پستان می شود.

:: دل درد
خانم هایی که دارای طبع سردی هستند گاهی رحم شان سرد شده و دل درد می گیرند، و یا خانم هایی که در دوران پریود دچار درد زیر ناحیه ی شکم می شوند یک قاشق غذاخوری پودر دانه ی خربزه را در یک لیوان اب با کمی عسل هم زده و بخورند این ناراحتی را از بین می برد.

:: علت افتادگی رحم و مثانه یبوست است و بهترین درمان برای این افراد رعایت رژیم سم زدایی است.

:: علت تنظیم نبودن عادت ماهانه خانم ها، فعالیت های فیزیکی و ناراحتی های عصبی است که با تنظیم این دو مشکل حل می شود.

مراقبت های طبیعی دوران بارداری

رژیم غذایی مناسب دوران بارداری مهم ترین عامل نه تنها برای یک زایمان بدون درد است بلکه به دنیا اوردن یک نوزاد سالم می باشد. عقیده ی “خوردن برای دو نفر” که امروزه بسیار شایع شده کاملا پوچ است و این نصیحت عامیانه منجر به پرخوری و در نتیجه سنگین شدن غیرعادی نوزاد می شود. رژیم غذایی دوران بارداری باید شامل غذاهای طبیعی و حیاتی باشد و خانم های باردار می بایستی مصرف غذاهای مصنوعی امروزی را به حداقل برساند.
جنین برای ساخت استخوان ها و بافت ها به مقادیر کافی از مواد معدنی طبیعی نیاز دارد که ان ها را از طریق مادرش جذب می کند و این مواد فقط در غذاهای طبیعی مانند میوه ها، سبزی جات خام، نان غلات کامل و شیر ارگانیک یافت می شوند و غذاهای غیرطبیعی مانند نان سفید بدون سبوس، شکر سفید، گوشت قرمز، حلوا، و انواع کیک در زمینه ی مواد معدنی ارگانیک خیلی کمبود دارند و مصرف ان ها در دوران بارداری به پوسیدگی و از دست دادن دندان ها، ضعف عمومی و سایر بیماری های پس از زایمان منجر می شود.
%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ad%d8%a7%d9%85%d9%84%da%af%db%8c

درمان یبوست دوران بارداری
در صورت یبوست دائمی، بارداری مشکل تر شده و در ماه های هشتم و نهم بارداری، یبوست با فشار رحم بزرگ شده روی روده ها بدتر می شود. با خوردن مقدار زیادی میوه و سبزی جات پرفیبر می توان از این یبوست جلوگیری نمود. مادر باید روزانه 8 تا 10 لیوان اب بنوشد. در یبوست های شدید مادر باردار می تواند هفته ای یک بار با اب ولرم تنقیه نماید.

حمام داغ میان تنه قاعدگی های دردناک را تسکین می دهد.

حمام داغ میان تنه ناراحتی های دردناک قاعدگی، درد اندام های لگنی، ادرار دردناک، التهاب راست روده یا مثانه و درد بواسیر را تسکین می دهد. ان هم چنین برای کوچک کردن غده ی پروستات، انقباضات دردناک، اسپاسم مثانه، سیاتیک درد عصبی تخمدان و مثانه مفید است. این حمام معمولا با اب 40 تا 45 درجه به مدت 8 تا 10 دقیقه انجام می شود. حمام باید با اب 40 درجه شروع شده و به تدریج به 45 درجه برسد. به شکم نباید کم ترین مالشی داده شود. قبل از ان که بیمار داخل وان قرار بگیرد باید یک لیوان اب سرد بنوشد. کمپرس سرد روی پیشانی او قرار می گیرد. بعد از حمام داغ میان تنه بیمار باید بلافاصله دوش اب سرد بگیرد. مراقب باشید که بیمار از سرما نچاید. در صورتی که بیمار احساس سرگیجه کرد یا از درد زیاد شکایت نمود استحمام را قطع کنید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی در زنان چگونه است؟

سرد مزاجی در زنان چگونه است؟ انزال پیش رس در زنان یعنی در زمان کمتر …