خانه / روابط زناشویی / واژن Vagina از نظر فیزوژیکی

واژن Vagina از نظر فیزوژیکی

واژن Vagina از نظر فیزوژیکی

از نظر فیزوژیکی، واژن Vagina دو نقش اصلی را عهده دار است : 1- انجام عمل مقاربت. 2- قسمتی از دستگاه تناسلی و زاد ولد زن می باشد. در مرحله هیجان جنسی واژن شروع به ترشحاتی می کند، که در ظرف 10 تا 30 ثانیه جداره واژن کاملا نرم و مرطوب (Lubrication) می گردد. دانشمندان فیزیولوژی سال ها در این فکر بودند که این ترشحات واژن از کجا سرچشمه می گردد، عده ای آن ترشحات را منسوب به سر رحم (Cervix) می دانستند و عده ای نرم شدن جدار واژن را منوط به ترشحات غدد بارتولن می پنداشتند. ولی در حقیقت این است که هیچکدام از این دو نظریه در این عمل دخالتی ندارند. کارهای ماسترز و جانسون نشان داده که شبکه های عروقی که در اطراف جدار واژن قرار دارند عامل این ترشحات می باشند. کم کم که هیجان جنسی بیشتر می شود دو سوم قسمت داخلی واژن طویلتر و کشیده تر می شود و بر حجم آن افزوده می گردد، بطوریکه مقایسه نشان می دهد معمولا انتهای حفره واژن زن حدود 2 سانتی متر می باشد و پس از افزایش کشش جنسی به 5.5 سانتی متر می رسد. طول واژن که در حال عادی 8 تا 9 سانتی متر است، به 11 تا 12 سانتی متر می رسد.

در مرحله ثبوت یک سوم قسمت تحتانی واژن احتاق حاصل می کند، بطوریکه حجم آن که در مرحله هیجان قبلا زیاد شده بود، کاهش یافته و بنظر می رسد که قسمت تحتانی واژن تنگ گردیده است. این یکی از علائم خوبی است که نشان می دهد زن به مرحله ثبوت رسیده است.

در مرحله اورگاسم قسمت انتهائی واژن، بزرگتر از آنچه که قبلا شده بود نمی گردد. یک سوم قسمت تحتانی واژن که در مرحله ثبوت تنگ گردیده بود، در مرحله اورگاسم شروع به یک سری انقباضات پی در پی می کند. ریتم این انقباضات به فواصل هر 0.8 ثانیه می باشد و تعداد آن ها بین 5 الی 15 انقباض در اورگاسم می باشد.

در مرحله تحلیل (Resolution) بلافاصله تنگی یک سوم قسمت تحتانی واژن از بین می رود. و کم کم دو سوم قسمت انتهائی واژن کوچک می گردد تا به اندازه طبیعی خودش برسد. سر رحم که قبلا بالا رفته آهسته پایین می آید و اصولا در ظرف 3 تا 4 دقیقه مرحله تحلیلی به پایان می رسد و دستگاه تناسلی داخلی زن به شکل طبیعی خود بر می گردد.

شما دوستان عزیز می توانید جهت خرید کاندومخرید ژل و خرید اسپری به فروشگاه لوازم زناشویی مجاز بادکنک ها به آدرس www.badkonakha.com مراجعه نمائید، لازم به ذکر بوده تمامی محصولات موجود در فروشگاه مجاز بوده و دارای کد مجوز می باشند، که در قسمت توضیحات هر محصول در سایت ثبت شده و قابل مشاهده هستند، همچنین فروش این محصولات نیاز به نسخه پزشک نداشته و فروش آن کاملا مجاز بوده و به صورت OTC در دسترس همگان می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

واکسنی برای خودارضایی

واکسنی برای خودارضایی در علم کشاورزی می خوانیم که اگر اولین برداشت پیش از رسیدن …