خانه / روابط زناشویی / پیشگیری از بارداری / قرص های پیشگیری از بارداری جدید

قرص های پیشگیری از بارداری جدید

قرص های پیشگیری از بارداری جدید

همانطور که می دانید قرص های پیشگیری از بارداری ترکیبی از هورمون های زنانه استروژن و پروژسترون می باشند. با تغییر قسمت پروژسترونی، قرص های پیشگیری از بارداری جدید به بازار عرضه شده اند. با توجه به عوارضی که ممکن است این قرص های جدید داشته باشند، بادکنک ها مصرف آن ها را توصیه نمی کند. اما جهت آشنایی خوانندگان عزیز چند نمونه از قرص های پیشگیری از بارداری جدید را در ذیل معرفی می کنیم:

قرص یاسمین Yasmin

قرص یاسمین نوعی قرص جلوگیری از بارداری مشابه قرص ال دی است که نوع پروژسترون آن با ال دی تفاوت می کند. شرکت سازنده این قرص مدعی است با مصرف این قرص، عوارض پوستی و تهوع و استفراغ از قرص های دیگر کمتر است. سایر عوارض، نحوه مصرف و تداخلات این دارو مشابه قرص های بارداری ال دی (جهت مشاهده نحوه مصرف قرص های ال دی اینجا کلیک کنید) می باشد. نکته مهم این است که عوارض این قرص و تمام قرص های هورمونی در بدن افراد متفاوت است.

قرص های پیشگیری از بارداری یاسمین ممکن است پتاسیم را افزایش دهد. بنابراین در کسانی که بیماری های کلیوی، کبدی و فوق کلیوی دارند نباید مصرف شود. همچنین با داروهای دیگری که پتاسیم را افزایش می دهند نباید مصرف شود مثل اسپرنولاکتون و غیره چون می تواند موجب عوارض قلبی و متابولیک شود.

نحوه مصرف قرص های پیشگیری از بارداری یاسمین

بسته بندی قرص یاسمین 28 عددی است که 7 عدد آن قرص های خنثی (این 7 قرص در موارد فراموشی استفاده می شود) است، 21 قرص باقی مانده، روزی یک عدد از روز اول پریود شروع می شود.

نکته مهم درباره قرص های پیشگیری از بارداری یاسمین

عوارض قرص های پیشگیری از بارداری یاسمین مشابه قرص های ضد بارداری ال دی است. علاوه بر آن یاسمین می تواند در جنین منجر به نقایض تکاملی شود و مصرف آن در زمانی که احتمال بارداری می دهید، ممنوع است. خطرات مصرف یاسمین به روی جنین در دوران بارداری به اثبات رسیده است.

قرص مارولون Marvelon

قرص های پیشگیری از بارداری مارولون یک روش ترکیبی استروژن و پروژسترون برای جلوگیری از حاملگی است. این قرص مشابه ال دی است. فقط نوع پروژسترون آن با ال دی متفاوت است. سازندگان این قرص معتقدند قرص مارولون عوارض قرص های ال دی از جمله چاقی و حالت تهوع و… را ندارد. عوارض نحوه مصرف و تداخلات این دارو مشابه قرص های پیشگیری از بارداری ال دی می باشد.

بسته های قرص 21 روزه یا 28 روزه است. در بسته قرص 21 روزه، روزانه یک قرص تا 21 روز خورده می شود و سپس تا هفت روز نباید قرص خورده شود. در بسته قرص 28 روزه، یک قرص تا 21 روز خورده می شود. سپس خوردن روزی یک قرص یادآوری تا 7 روز ادامه می یابد و سپس بسته بعدی آغاز می شود.

نکته مهم در مورد قرص های پیشگیری از بارداری مارولون

عوارض مارولون مشابه قرص های ضد بارداری ال دی است علاوه بر آن بعضی محققین معتقدند مارولون خطر لخته شدن خون را بیشتر از قرص های ضد بارداری دیگر افزایش می دهد.

قرص یاز Yaz

بسته قرص های پیشگیری از بارداری یاز 28 تایی است که 24 تای آن صورتی کمرنگ و 4 تای آن سفید رنگ است. برای شروع، در روز اول سیکل، قرص صورتی کمرنگ خورده می شود. (به کلمه Start یا شروع در پشت بسته قرص دقت شود). مصرف قرص ها به صورت شبی یکی ادامه می یابد. پس از تمام شدن قرص های صورتی، قرص های سفید خورده می شود تا بسته قرص تمام شود. سپس بسته بعدی قرص شروع می شود. حتی اگر پریود آغاز نشود. موارد منع مصرف قرص و تداخلات دارویی، مشابه قرص های ال دی است. قرص های پیشگیری از بارداری یاز ممکن است دوره های پریود را کوتاه تر کنند.

قرص بلارا Belara

این قرص نیز مشابه قرص ال دی است فقط نوع پروژسترون آن متفاوت است. شرکت سازنده این قرص مدعی است قرص بلارا وزن را کمتر از بقیه قرص های پیشگیری از بارداری افزایش می دهد. مصرف بلارا، باید از روز اول سیکل آغاز شود. موارد منع مصرف قرص و نیز تداخل دارویی مشابه قرص های ال دی است. برای افزایش کارایی، قرص های بلارا را باید به طور منظم هر 24 ساعت مصرف شوند. پس از مصرف آخرین قرص، برای یک دوره هفت روزه، نباید قرص مصرف شود. پس از 7 روز، مصرف قرص ها باید ادامه یابد.

قرص روکین

روکین دارویی نسبتا جدید از گروه داروهای پیشگیری از بارداری خوراکی است. قرص های پیشگیری از بارداری روکین از اولین روز پریود مصرف می شوند و بعد از تمام شدن یک بسته قرص 21 عددی، 7 روز قرص مصرف نمی شود و سپس بسته بندی شروع می شود.

شما دوستان عزیز می توانید جهت خرید کاندومخرید ژل و خرید اسپری به فروشگاه لوازم زناشویی مجاز بادکنک ها به آدرس www.badkonakha.com مراجعه نمائید، لازم به ذکر بوده تمامی محصولات موجود در فروشگاه مجاز بوده و دارای کد مجوز می باشند، که در قسمت توضیحات هر محصول در سایت ثبت شده و قابل مشاهده هستند، همچنین فروش این محصولات نیاز به نسخه پزشک نداشته و فروش آن کاملا مجاز بوده و به صورت OTC در دسترس همگان می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مطلب پیشنهادی

قرص های ضد بارداری

قرص های ضد بارداری تجویز به جا و درست دارو های ضد بارداری خوراکی از …