بیماری های جنسی

بیماری های جنسی

1_ هموسکسوالیته
که در نتیجه پیشرفت بیماری، سرد مزاجی یا Impotence نسبت به جنس مخالف در شخص ایجاد می شود و لذا برای رسیدن به مرحله اورگاسم در آمیزش با جنس مخالف متوسل به تحریک داروئی (مواد مخدر) می گردند.

2_ جنون مقاربت یا   Satyriasis
در این بیماری تمایل جنسی، ممتد و دائمی و شدید می باشد به طوری که بیمار تمام امور زندگی خویش را در اطراف این فعالیت متمرکز می سازد و به منظور تقویت، تحریک جنسی و طولانی ساختن مرحله مقاربت نیز در پس پرده حاوی مسائل پسیکولوژیک زیادی از جمله:
:: فرار از مشکلات، جبران ناکامی های دیگر و پرورش احساس کفایت مردانگی یا زنانگی و … می باشد.

3_ فحشاء   Frotitation
که در پی یک سری فاکتورهای پسیکوپات ناشی از روابط آشفته خانوادگی، قیود دست و پا گیر محیطی، سرکوبی و ممانعت امیال جنسی، عوامل فرهنگی و اقتصادی و .. بروز می کند.
از طرف دیگر عدم توازن ترشحات هورمونی نیز موجب بروز بعضی صفات جنسی از جمله هموسکسوالیته و در نتیجه سرد مزاجی و عنن در روابط هتروسکسوالیته می گردد که البته بیشتر مربوط می شود به نسبت های غیرعادی ترشح هورمون های Endrogen، Zstrogen در این قبیل موارد به دلیل عدم فرهنگ غنی، بیمار رو به مواد مخدر برای تحریک و پایداری جنسی می آورد.
همچنین سرکوبی امیال جنسی نیز به هر دلیل و علت موجب پیدایش بعضی بیماری های روانی می شود که راهی است به سوی گرایش به مواد مخدر.

:: در بیماران جنسی_ مصرف مواد مخدر به دلیل اثر تحریکی و تقویتی موقتی که دارند بسیار دیده می شود. در اینگونه موارد اغلب تریاک و حشیش استفاده می شود که اثر تحریکی عصبی شدید دارند و با ان که تضعیف کننده سیستم عصبی مرکزی می باشند لذا یک حالت نشئه، بی خبری و بی پروائی ایجاد کرده و رسیدن به مرحله اورگاسم در آمیزش جنسی را طولانی تر می گرداند، اما در نتیجه مصرف طولانی این مواد ضعف جنسی دائمی می گردد.

انحرافات

انحراف طریقه
صدها سال جامعه بشریت افراد را که گرفتار بیماری های جنسی بودند بزهکار و جنایتکار و مستحق شکنجه و آزار می دانست و علت این پنداشت جهالت جامعه بود.

بیماری های جنسی دو دسته است:

:: آنچه ناشی از غیر طبیعی بودن طرز شهوترانی است که آن را انحراف طریقه می خوانیم
:: آن دسته از بیماری ها است که مفعول معاشقه و هدف تمایل جنسی طبعی نباشد و آن را انحراف هدف نام می نهیم.
58389624627600

انحراف طریقه:
هنگامی است که مفعول عشق طبیعی باشد ( یعنی مردی مطلوبش زنی باشد) ولی طریقه معاشق از شیوه عادی منحرف شده و برای تمتع کامل می بایستی مثلا در حضور جمعی نزدیک کند یا بایستی زن او را آزار دهد یا او زن را شکنجه نماید تا عنایت لذت دست دهد، انحراف هدف به مواردی اطلاق می شود که عیب در انتخاب معشوق باشد مثلا مردی خاطرخواه مردی دیگر شود یا زنی زن دیگری را برای اطفاء شهوت برگزیند ولی مزاق و طریقه او در انجام عمل مقاربت متعارفی باشد.

 انواع بیماران مبتلا به انحراف طریقه:
:: کسانی هستند که تماشای مجامعت دیگران یا تماشای آلت تناسلی زنان یا جفت شدن حیوانات و یا مشاهده قضای حاجت نمودن طرف لذت مبی برند.

:: مرض دیگری تمایل ارائه الت تناسلی است به دیگران و بیشتر مردان مبتلا به این ناخوشی می شوند و از نشان دادن آلت خودگاهی به نشئه انزال می رسند.

:: نوعی دیگر از امراض جنسی که جزو انحراف طریقه است بیماری است که با آزار و درد همراه است دو نوع:
1) مرض خودآزاری است
2) مرض دیگری آزاری

دیگر آزاری یا سادیزم:
آن است که بیمار از آزار دادن به معشوقه لذت می برد.

مرض خودازاری:
ان است که شخص خود از ازار کشیدن از دست معشوق متلذذ شود و غالبا این دو مرض به هم آمیخته و بیمار کمابیش گرفتار هر دو مرض است.
گاهی مرد برای حصول انزال باید همسر خود را زخم کند و یا زن را شلاق زند و آزار کند. بعضی متخصصین ریشه این مرض را همان میل زن به تسلیم شدن و آزار کشیدن و میل مرد را به تفوق و فشار و آزار دادن می دادند.
بعضی دیگر معتقدند مقصود از زجر دادن این بیماران اینست که درد ایجاد لذت در معشوقه کند و مریض خودآزار از زجر کشیدن و صدمه خوردن در راه معشوق لذت می برد.
images (1)

انحراف هدف
در این مورد بیمار سلیقه و طریقه عمل عادی دارد ولی هدف او غیرمتعارفی است و از همه انواع این مرض متداول تر همجنس بازی است که مرد عاشق پسر بچه شده لواط می کند و زن دوستدار زن دیگری می گردد و به مساحقه دست می زند. همجنس باز تفاوت اش با دو جنس باز آن است که دومی با هم جنس و هم با جنس مخالف عشق ورزی می کند ولی همجنس باز از جنس مخالف بیزار است اما این کیفیت هم جنس بازی خاص نبوده حیوانات نیز گاهی گرفتار این حالت می شوند.

  بیماری های دیگر جنسی
:: مرض استحاله:
 که شخص مرد به دنیا آمده ولی روحا و اخلاقا زن است بدین معنی که آلت تناسلی و سایر وضع ظاهری بدن شبیه مرد است ولی عشق وسیله و ذوق مریض به زن بودن است و بعضی از این مرض ها به هزار وسیله متثبت می شوند و خود را اخته می کنند و سرانجام آلت زن به خود پیوند می نمایند تا به کلی در ظاهر هم زن شوند. این نوع بیمارن در بدو امر تمایل زیادی به پوشیدن زیرپوش و بعدا به پوشیدن لباس زنانه نشان می دهند.

:: مرض بارسه سیزم: وجه تسمیه اش یکی از الهه های افشانه هی یونانی است که عکس خود را در آب دیده و عاشق خود شد. این بیماران علاقه شهوانی به خود دارند، این بیمارن از تماشای بدن خود در آئینه لذت م برند.

:: مرض کودک بازی: که تمایل شهوانی غیرطبیعی  پیرمردان است به دختران خردسال و این مرض بیشتر بین مردان متداول است و گاهی مفعول فرزند کوچک خود مریض است.

:: پیربازی: می توان خواند علاقه شهوانی شخص است به کسی که خیلی از او پیرتر باشد این علاقه هم بن بیماران جوان مرد و هم زن پیدا می شود.

:: عشق شهوانی به اموات: که مقدمه آن تمایل مجامعت با معشوقه است در حال خواب و بالاخره گاهی کار به جائی می کشد که مریض با میت نزدک می کند یا به معشوقه اصرار می کند که بهنگام نزدیک بدون حرکت بماند. این اشخاص از عزاداری و تشییع جنازه و مجالس گریه و این قبیل امور بسیار لذت می برند و به بهانه صواب آخرت انرا ترویج در قبرستان ها یا مجالس عزاداری به معاشقه می پردازند.

از ناخوشی های دیگر جنسی حالتی است معروف به عشق به فروع معشوق یا فتیش. در حال عادی شخص یادگاری هائی از معشوق چون تار موی او یا دستمال معطر او نگاه ی دارد که پاره ای مردان در خفا این ادگار را در پیش نهاده به یاد معشوق می افتند.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

نابهنجاری جنسی

نابهنجاری جنسی بر اساس آخرین چاپ راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی چاپ انجمن …