خانه / روابط زناشویی / مسائل جنسی و زناشویی / بهداشت (جسمانی _ روانی _ جنسی)

بهداشت (جسمانی _ روانی _ جنسی)

بهداشت (جسمانی _ روانی _ جنسی)

بهداشت جسمانی
حین درمان توجه به بهداشت ناتوانان جنسی نیز مهم است که:
از یک طرف باید او را تقویت کرد و  از طرف دیگر تسکین داد. از این نقطه نظر غذا باید سبک ولی مقوی باشد و بهتر است از گوشت های سرخ، ماهی، تخم مرغ، سبزی جات تازه بیشتر بخورند. سس و حبوبات و نان کمتر مصرف نمایند، وزن شخص باید تحت کنترل قرار گیرد و اگر چاق می باشد یا رژیم خاصی به وزن طبیعی در آورد، و نباید فراموش کرد که:
چاقی یکی از علل مهم ناتوانی جنسی است.
:: استعمال الکل باید منع شود.
:: چائی و قهوه کمتر مصرف گردد.
:: از همه مهم تر موضوع خواب است.
بیشتر ناتوانائی به علت کم خوابی می باشد و باید به هر نحو است شخص مدت لازم بخوابد و اگر لازم باشد حمام نیمه گرم، مالش و داروی خواب خفیف به کار برند دیگر حرکات بدنی به طور ملایم مفید است و مخصوصا توصیه می شود از هوای آزاد و پاک استفاده شود که فوق العاده موثر می باشد.

بهداشت روانی
بیشتر ناتوانی ها علل روانی و دماغی دارد و باید در این قسمت معاینه کامل به عمل آید تا اقدام به درمان شود برای این منظور لازم است قبلا با پزشک قابل اعتماد و یا با پزشک خانوادگی مشورت به عمل آید و در این موقع باید بیمار بدون پرده پوشی از تمام گذشته ها و عادات و طرز زندگی خود پزشک را مطلع سازد تا بلکه با کمک همدیگر علت اصلی روانی کشف شود و گاهی فقط کشف علت برای درمان کافی است و خود به خود این حال مرتفع می شود.
شخص باید در محیط آرام و ساکت زندگی کند و معاشرت با اشخاص قابل اعتماد نیز اهمیت دارد که بدین طریق رفع همه گونه نگرانی و خیالات شده و وضع عادی و طبیعی برقرار گردد.
20159216145880a

بهداشت جنسی
بهداشت جنسی، یکی از ضروریات زندگی با سعادت زناشوئی است. چه بسیار زناشوئی ها که در نتیجه عدم رعایت بهداشت جنسی، یا نفرت و اکراه و خیانت زن و شوهر انجامید، و یا به طلاق و جدائی منجر گشته است.
همانگونه که اگر قلب و معده و کبد خوب کار کند، شخص از سلامت خود لذت می برد در امور جنسی نیز اگر رعایت آئین خاص و پر اهمیت ان بشود و بهداشت مربوط به آن مرعی گردد، زن و شوهر از ادامه زندگی جنسی با همدیگر لذت می برند، و زندگی فکری دو همسر و شریکشان در سایر جزئیات و کلیات امور حیاتی نیز به خوبی و خوشی می گذرد.

در صورتیکه اگر روابط جنسی یک زن و شوهر بر پایه توافق و تعادل صحیح نباشد و بهداشت جنسی رعایت نگردد هرگز ان نور امید که باید از چشمان دو شریک زندگی بتابد هرگز ان روشنی و درخشندگی که باید بر محیط زناشوئی حکمفرما باشد، در خانه دو شریک و همسر زندگی دیده نمی شود.
بسیار کسانی هستند که هرگز قائل به اهمیت امور جنسی نبوده و آن چه را که از راه غریزه صرف و سابقه امر و طبیعت عمل می دانند و انجام می دهند، کافی می شمرند در صورتی که امور جنسی و زندگی جنسی کمال اهمیت را در زندگی بشر دارد و خیلی حساس تر و دقیق تر و عملی تر از آن است که کسانی بخواهند زمام آن را به دست همان خواهش های آنی اعمال کورکورانه غریزی بسپارند و دیگر ندانند که ” جنسیت” در زندگی روحی و جسمی و حتی در حیات عقلانی و فکری و اجتماعی ایشان چه تاثیرات فوق العاده دارد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

مراحل تحریک جنسی

مراحل تحریک جنسی در مردان و زنان مرحله اول: پیدایش میل و اشتهای جنسی مرحله …