توافق جنسی و زناشویی

توافق جنسی و زناشویی

توافق جنسی و زناشویی

زناشویی بقاء حیات است_ مقصود از ازدواج فقط وصلت و آمیختگی دو جنس مختلف نیست بلکه مزایا و اهمیت بیشتری دارد.
 :: زناشویی_ بقاء و دوام خانواده، اجتماع ، ملت، نژاد و بالاخره بشریت تامین می کند. به وسیله ازدواج دو جنسی متضاد و مخالف و دو وجود مستقل به هم آمیخته و مخلوط می گردند. آن زن و یا مردی که از نظر جسم و روان با هم کاملا متفاوت هستند به هم ترکیب می شوند و هرچه توافق و هم اهنگی هارمونی بین آن ها بیشتر باشد به همان اندازه این جفت و یا بهتر بگویم این سلول های اولیه حیات بهتر می توانند از ثمره زندگی بهره مند شوند و به جامعه خدمت نمایند.

:: خانواده_ به‌عنوان زیر بنایی‌ترین رکن هر جامعه است که استحکام و بنیان آن جزو ضروریات اساسی است. طلاق این زیربنا را متزلزل ساخته و تاثیرات حادی بر جامعه دارد. رابطه جنسی شکل دهنده بخشی از ادراکات زوجین از همدیگر است و ادراکات جنسی در بین زوجین ارتباط مثبت با رفتارهایی دارد که نگهدارنده و تداوم‌بخش ازدواج است. تحقیقات نشان داده است که صمیمیت جنسی با صمیمیت عاطفی در ارتباط است. همچنین مشکلات جنسی به سادگی در متن یک رابطه زناشویی سست و لرزان پدیدار می‌شود…
این مشکلات با سلطه‌گری، تنبیه، حسادت، ترس از بی‌وفایی و تعارض‌های مداوم در زمینه‌های دیگر زندگی همبستگی دارد.

:: اگر زوجی در روابط زناشویی کامیاب باشند_ از بسیاری از مشکلات به راحتی در می‌گذرند و زندگی خوبی را سپری می‌کنند. برعکس نبودن یک رابطه جنسی مناسب زمینه را برای دامن زدن به مشکلات جزیی و تبدیل آن به مشکلات بزرگ مهیا می‌سازد. به بیان دیگر می‌خواهیم این‌طور بگوییم که عوامل دیگر از جمله پول، شغل، فرزندان و تاثیر دیگر افراد و دخالت آنها در خانواده، تا زمانی که رضایت جنسی وجود دارد تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر گسیختگی خانواده ندارد و هیچ یک از عوامل بالا در صورت عدم رضایت‌جنسی و زناشویی نمی‌توانند از فروپاشی خانواده جلوگیری کنند.

:: براساس این نظریه_ لذت‌جویی جنسی اختصاص به سن خاصی نداشته و به تعبیری دیگر فراسنی محسوب می‌شود. مجموعه لذات از جمله لذت جنسی، برای تمام سنین امری غریزی و خدادادی است. تفاوت موجود فقط به خاطر شیوه تظاهر آن است. در برخی پژوهش‌های معدودی که در ایران انجام شده است عامل 40 درصد طلاق‌ها، عدم رضایت جنسی عنوان شده است .
بنابراین آیا به نظر شما لازم نیست در جهت آموزش جنسی خانواده‌ها، از جمله زوجین جوان و جلوگیری از تبعات اجتماعی بعدی طلاق اقدام عاجلی صورت پذیرد؟! در حالی که به راحتی می‌توان با آموزش جنسی زوجین جوان که در آغاز راه زندگی هستند از بروز مشکلات جنسی و اختلافات زمینه‌ساز طلاق پیشگیری کرد

:: مکمل هستند_ اگر ما یک شوهر سالم و جوان و یک زن سالم و جوان و خوشگل را ببینیم، فکر می کنیم چقدر آن ها خوشبخت و سعادتمند  هستند و حتی ممکن است مورد غبطه ما واقع شوند. در صورتی که باطنا اغلب چنین نیست، چرا؟ چون توافق تناسب و ظاهری ابدا دلیل نیست که در آن ها هارمونی داخلی یعنی توافق باطنی هم وجود داشته باشد. پس اصل و پایه خوشبختی زن  شوهر آنست که رابطه باطنی و عمیقی بین آن ها کاملا محکم و برقرار باشد. این دو نفر که به چشم ما و در مقابل دوربین عکاسی منظره بسیار دلپسندی دارند، ممکن است با هم ابدا توافق اخلاقی و جسمی نداشته باشند. پس این کاملا اشتباه است که دو نفر از حیث شکل و صورت ظاهرا با هم جور باشند. در صورتی که بر حسب اتفاق و طبق مطالعاتی که به عمل آمده است و توافق بیشتر بین ان هایی است که از نظر شکل و قیافه با هم اختلاف داشته باشند و اقتضای طبیعت هم چنین خواسته است. مثلا مو سیاه از مو بور و زشت از خوشگل و بلند قد و یا برعکس خوششان می آید و به همین ترتیب توازن و تعادل در طبیعت به وجود آمده است و ما هم می توانیم به این موضوع کمک نماییم تا مکمل همدیگر واقع شویم و در زندگی خوش بخت باشیم.

:: آنچه زیباست در واقع زیباست_ متاسفانه ما اغلب مخالف میل طبیعت رفتار می کنیم و بیشتر زن و شوهر در انتخاب همسر تحت تاثیر عوامل مختلف واقع می گردند.

:: مثل معروف قدیمی است که می گویند_ ” آنچه زیباست زیبا نیست بلکه زیبا آن است که شخص خوشش می آید” اگر زن و مرد انچه را که باطنا میل دارند تعقیب نمایند، نه آنچه سایرین خوششان می آید، طبعا توافق بیشتری بین آن ها خواهد بود. خودنمایی و فریب خوردن، به صورت ظاهر اولین پایه بدبختی زناشویی است.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

بیماری های امیزشی (سوزاک _ سیفلیس)

بیماری های امیزشی زگیل امیزشی  Veneral Warts زگیل های ناحیه تناسلی به علت یک الودگی …