10 توصیه برای غلبه بر کاهش میل جنسی

10 توصیه برای غلبه بر کاهش میل جنسی 

1_ مراقب فشارخون تان باشید
15 تا 70 درصد مردانی که دچار فشارخون بالا هستند روابط جنسی رضایت بخشی ندارند. در واقع فشارخون بالا عروق خونی را تخریب می کند و سبب سختی و قطور شدن شرایین می شود که اصطلاحا به ان سختی شرایین یا تصلب شراین می گویند. در نتیجه خون به راحت در الت تناسلی جریان پیدا نمی کند و نعوظ صورت نمی گیرد. به اقایان توصیه می شود به صورت مرتب فشارخون را اندازه بگیرند و ان را پایین تر از 13/8/5 حفظ کنند بهترین کار برای پایین اوردن فشارخون کاهش مصرف نمک، چربی و قند و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات است. فراموش نکنید استرس هم می تواند فشارخون را افزایش دهد.

2_ چربی های دور شکم تان را اب کنید
نتایج تحقیقات که در سال 2006 روی 286 مرد انجام شد نشان داد 74 درصد مردانی که مبتلا به نشانگان متابولیک هستند، دچار انزال زودرس می شوند. در حقیقت نشانگان متابولیک می تواند در کارکرد هورمون های جنسی مردانه اختلال ایجاد کند و سبب کاهش مدت نزدیک و انزال زودهنگام شود.

برای پیشگیری از این موضوع مراقب این 5 نشانه باشید:
1: اجازه ندهید اندازه دور کمرتان از 102 سانتی متر بیشتر شود.
2: فشارخون تان نباید از 13/8/5 بالاتر رود.
3: تری گلیسیرید خونتان از 1/5 گرم در لیتر بالاتر نرود.
4: HDL یا کلسترول نباید پایین تر از 0/4 گرم در لیتر باشد.
5: قند ناشتا بالاتر از یک گرم در لیتر نباشد.
در صورتی که 3 تا 5 مورد از موارد زر در مورد شما صادق نیست یعنی به نشانگان متابولیک مبتلا هستید.

چربی دور شکم

3_ رابطه جنسی مرتبی داشته باشید
هرچه رابطه جنسی بیشتری داشته باشید ناتوانی جنسی کمتر به سراغ شما می اید چون عروق و اعصاب دخیل در انزال قوی تر می شوند. نتایج تحقیقاتی که در فنلاند روی 989 مرد 55 تا 75 ساله انجام شد نشان داد برقراری کمتر از یک بار رابطه جنسی در هفته احتمال ناتوانی جنسی را 2 برابر می کند. برای پیشگیری از این موضوع لازم است حتما در هفته یک یا دو بار رابطه داشته باشید.

4_ مراقب کلسترول خونتان باشید
وقتی میزان چربی خون در مردان بالا می رود چربی در دیواره عروق رسوب می کند و سبب تنگی و غلظت خون می شود. این موضوع خود باعث ایجاد اختلال در نعوظ می شود و به دنبال ان اختلالات جنسی و ناتوانی بروز می کند. طبق بررسی های انجام شده از هر 50 مردی که دچار مشکلاتی در نعوظ هستند، 20 نفر دارای چربی خون بالاست. داشتن تغذیه متعادل، عدم مصرف زیاد قند و چربی و به ویژه چربی های ترانس و مصرف زیاد میوه و سبزیجات می تواند به کاهش چربی خون کمک کند. کاهش وزن و انجام فعالیت بدنی مرتب هم به کاهش کلسترول کمک می کند.

5_ از پیش نیازها نگذرید
برقراری رابطه جنسی بدون پیش نیازها که نوازش و برقراری رابطه عاشقانه است نباید تبدیل به عادت شود. زنان از این نوع رابطه ها لذت نمی برند و این موضوع می تواند به مرور زمان زوجین را از هم زده کند و سبب بروز اختلالات در روابط شود.

6_ مصرف الکل را کنار بگذارید
الکل، سبب ضعیف شدن عروق خونی و اعصاب درگیر در نعوظ می شود و ترشح تستوسترون توسط بیضه ها را افزایش می دهد. مصرف زیاد الکل سبب ناتوانی جنسی می شود. بهتر است مصرف ان را کاملا کنار بگذارید تا دچار اختلالات جنسی نشوید.

NO-ALCOHOL

7_ مراقب قند خونتان باشید
افزایش قند خون می تواند بر رابطه جنسی اثر منفی داشته باشد. افراد مبتلا به دیابت معمولا دچار تصلب شرایین می شوند و در نتیجه نعوظ در ان ها به خوبی صورت نمی گیرد. از سوی دیگر دیابت در کارکرد اعصاب الت تناسلی هم اختلال ایجاد کرده و مانع نعوظ می شود. کنترل قند خون و انتخاب برنامه غذایی مناسب می تواند تا حد زیادی از بالا رفتن قندخون جلوگیری کند.

8_ ارام باشید
استرس های روزانه می تواند احتمال ابتلا به ناتوانی های جنسی را افزایش دهد. وقتی احساس ترس یا اضطراب می کنید قدرت نعوظ کاهش می یابد. در صورتی که مردی احساس ارامش نکند این وظیفه همسر است که با نوازش گردن، کمر و پاها به ارامش او کمک کند.

9_ سیگار را ترک کنید
بررسی ها نشان داده است که سیگار کشیدن می تواند سبب ناتوانی جنسی شود. در واقع نیکوتین در عروق رسوب می کند و تنگ شدن عروق نعوظ را به تاخیر می اندازد. کشیدن روزی 2 سیگار به میزان یک سوم جریان خون در بیضه ها را کاهش می دهد. طبق تحقیقات انجام شده در سال 2007 ترک سیگار می تواند به سرعت ناتوانی جنسی را بهبود دهد. فراموش نکنید سیگار کشیدن می تواند سبب بروز ناراحتی های قلبی، افزایش فشارخون، دیابت و چاقی شود.

10_ خانم ها به اقایان اعتماد به نفس بدهند
در صورتی که همسر شما به ناتوانی جنسی مبتلا شده با بیان این موضوع که این مساله چندان اهمیتی ندارد و درمان پذیر است و این که عشق در زندگی مشترک مهم ترین موضوع است سعی کنید به او اطمینان خاطر و اعتماد به نفس بدهید تا برای درمان مشکل خود زودتر اقدام کند.

متداول ترین مشکل جنسی بین زوج های خوش بخت چیست؟
چیزی نیست جز عامل “کافی نبودن”. زوج ها معمولا در زندگی های زناشویی که محکوم به شدت و تکرار رابطه جنسی است سردرگم می شوند. اما به عقیده یک درمانگر جنسی این یک خبر خوب است. واقعیت این است که، ” مسائل جنسی در زندگی های زناشویی خوب و موفق معمولا قابل حل هستند”  اما باید در مورد رابطه جنسی با همسرتان صحبت کنید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.