خانه / روابط زناشویی / مسائل جنسی و زناشویی / درمان ناتوانی جنسی چیست؟

درمان ناتوانی جنسی چیست؟

درمان ناتوانی جنسی چیست؟

الف – روان درمانی:

 در ناتوانی جنسی اولیه این روش به ندرت موثر است، ولی در ناتوانی جنسی ثانویه اگر علت روشن شده باشد، روان درمانی ممکن است موفقیت آمیز باشد. اداره هر دو طرف هم بایدتوسط روان درمانگر صورت گیرد.

ب – علل فیزیکی:

 این علل ممکن است مانند ضایعات ایندوکرین و ناتوانی جنسی به علت داروها، قابل برگشت باشند و یا مانند بیماری عروقی آسیب سیستم اعصاب مرکزی غیر قابل برگشت باشند. داروهایی که روی سیستم عصبی خودکار موثرند، بخصوص داروهای ضدفشار خون و داروهای روان گردان (شامل تمام آرام بخش های بزررگ اثر) به عنوان علل شناخته شده ناتوانی جنسی و اشکال در نعوظ شناخته شده اند.

ج – هورمون های جنسی:

 تجویز ساده هورمون جنسی مردانه به ندرت موفقیت آمیز بوده و تنش آن در فیزیولوژی نعوظ هنوز ناشناخته مانده است. تصور این مساله به نظر عاقلانه می آید که نبود کامل هورمون جنسی مردانه موجب ناتوانی جنسی می شود. ولی همچنان که زنان جوان عقیم شده بعد از یک دوره تطبیق و تنظیم، دارای سطح خونی نرمال استروژن و آندروژن می شوند، پس مردان عقیم شده می توانند ارکسیون یا نعوظ را ایجاد کنند. هورمونهای جنسی در این موارد احتمالا به وسیله غده آدرنال تهیه می شوند. زمانی که زنان برای بی کفایتی جنسی حقیقی یا احتمالی خود مراجعه می کنند، درمانگر باید احتمال اشکال داشتن شوهر را هم بدهد و آن را بررسی کند. به طور مثال، احتمال اشکال در دخول بر اثر وجود یک سوراخ کوچک در واژن(تنگی مدخل) کمتر از نبودن نعوظ یا ناکافی بودن آن می باشد. زنان معمولا به علت دستپاچگی، صداقت یا حماقت و جهالت ناتوانی را به خود نسبت میدهند. حال آنکه مردانی یافت می شوند که خودخواه، دیکتاتور، خود ارضا، منحرف و همجنس خواه می باشند و توجه ای به رضایت جنسی همسر ندارند.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

مراحل تحریک جنسی

مراحل تحریک جنسی در مردان و زنان مرحله اول: پیدایش میل و اشتهای جنسی مرحله …