بی علاقگی جنسی

بی علاقگی جنسی

درمان بی علاقگی جنسی

اگر مردی بعد از زناشوئی زن خود را بی میل دید چکار باید بکند؟
در مرحله اول مرد باید در نظر داشته باشد که در زن میل جنسی تا مدت زیادی ممکن است خاموش بماند و غریزه جنسی زن در حقیقت پس از بیست سالگی به حد اعلای فعالیت خود می رسد.

یکی از متخصصین آثار میل جنسی را به دو قسمت متمایز تقسیم کرده:
1) تماس های بدنی مثل نوازش و بوسه
2) آمیزش

خیلی از زن ها در ابتدا از تماس بدنی بیشتر لذت می برند و پس از گذشتن مدتی آمیزش برای آن ها مطبوع می شود. پس بی میلی زن در مراحل اولیه ازدواج ممکن است به علت بیدار نشدن کامل غرائز جنسی در او باشد ولی اگر این بی میلی دوام پیدا کند برای علاج آن بایستی به علت آن پی برد. بسته به مواد مختلف باید به زن و شوهر دستورات مربوط به روابط جنسی را گوشزد نمود راه به کار بردن هنر جنسی را به ایشان نشان داد و این فکر را که آمیرش پلید است از مغز آن ها بیرون کرد و وسائل معقول جلوگیری از آبستن شدن را برای زن شرح داده او را از ترس های موهوم رهائی بخشید. زن هم در این مورد باید متوجه نقص خود شود و با جدیت تمام به رفع آن بکوشد. خیلی اتفاق افتاده که زنانی با کمال رضایت و حتی تکبر از بی اعتنایی خود به روابط جنسی گفتگو کرده اند و آن را علامت تقوی و روحانیت خود دانسته اند. یک از آن ها می گفت: ” جنسیت برای من معنی و مفهومی ندارد و اگر شوهرم ابدا به من نزدیک نشود به هیچ وجه تاثیری در من نمی کند”.
البته خود این گفته دلیل بر نقص جنسی گوینده است. هر زنی باید بداند که میل جنسی در هم آهنگی زناشوئی بسیار موثر است و عدم علاقه او به روابط جنسی دلیل عدم در ازدواج است. او باید بداند که مرد تاب تحمل بی علاقگی را ندارد و برای لذت بخش بودن زناشوئی میل جنسی لازم است.
می خواهم قدم را از این نیز فراتر گذاشته و بگویم که اگر میل جنسی در زن زیاد قوی نباشد و از ان پیش شوهر دم بزند بلکه باید هر طور شده میل شوهر را بر انگیزد و این خود ممکن است وسیله اصلاح زن شود.

ضعف قوه ی باء عصبی

ضعف قوه باء به علت اعصاب تا اندازه ای زیاد است و در واقع 90% اشخاصی که به مطب رجوع می کنند از این دسته می باشند و در آزمایش پیشاب معلوم می شود که ترشحات غدد طبیعی است.
این قبیل ضعف قوه باء ثابت نیست بلکه متناوبا بروز می کند و علل خاصی دارد مثلا ممکن است عقده حقارت در این امر دخالت داشته باشد که این فکر و خال مانع از انجام امر زناشوئی می شود و در تمام جریان آمیزشی از اول تا آخر اشکال می نماید.

دیگر خستگی مفرط جسمی و روانی یا مسمویت از توتون یا الکل قوه باء را تضعیف می کند. از همه مهم تر علل روانی و دماغی است که برای بیمار مجهول بوده متخصصین پس از معاینه و سوالات لازم می توانند کشف کنند.

هیجان

این یک حالت خاصی است که به سختی درمان می شود چون بعضی اشخاص از شدت هیجان و اضطراب یا ذوق زدگی موفق به امر جنسی نمی شوند این حالت ممکن است به علت لیاقت و غیره باشد و طرف مقابل هم در عدم موفقیت مقصر است دگر توهم و ترس مثلا از بیماری ها و غیره و یا این که فکر می کنند شاید استرضاء زف حاصل نشود.

عدم رضایت

در خیلی اشخاص عدم رضایت از طرف سبب این امر می شود و شخص به علت بی وفائی زن یا برتری نسبت به مرد و غیره دچار ضعف قوه باء عصبی می شود.
اغلب مردان این حالت را بیماری ندانسته بلکه امر طبیعی می دانند و یا این اشخاص خجول بوده و تصور می کنند مورد مسخره واقع می شوند به این جهت به پزشک هم ممکن است از خجالت مراجعه ننمایند در صورتی که اگر نزد متخصصین بروند با معاینه و آزمایش های لازم علت را کشف نموده در رفع آن می کوشند و باید حتما مراجعه کننده به پزشک اطمینان کامل داشته باشد.
معلوم است ضعف قوه باء ترشحی به وسیله تجویز هورمون ها اصلاح می شود اما بادی دانست تنها درمان با هورمون کافی نیست بلکه باید تمام عوامل را در نظر گرفت.

در ضعف قوه باء عصبی کار مشکل است در این موارد دارو فقط نقش ثانوی دارد و با کمال احتاط باید استعمال شود چون علل در این اشخاص مختلف است برخی احتیاج به داروهای محرک  و بعضی احتیاج به داروهای مسکن دارند و اگر خلاف آن عمل شود و یا طبق صلاح دید دوستان داروئی استعمال نمایند ممکن است به جای نفع ضرر بزند و این حالت را تشدید کنند. شما نباید از کلمه ضعف قوه باء عصب و دماغی بترسید و از مراجعه به روانشناسان وحشت نمایید و فکر کنید که اگر به آن ها مراجعه کردید حتما مبتلا به بیماری روانی ا جنون هستید بلکه باید با کمال رضایت خاطر و اطمینان با این متخصصین مشورت کنید و اغلب مشاهده می شود آن ها عللی از مان نزدیک یا دور (دانسته یا ندانسته) کشف می نمایند و حتی ممکن است این حالت مربوط به یک سوانح و اتفاقات دوره فولیت و جوانی باشد که آثارش تا حال باقی مانده است بدون این که شما خود مسبوق باشید.

به هرحال باید برای مصلحت شخص و خانواده و اطرافیان هرچه زودتر اقدام به درمان ضعف قوه باء بشود و امروز با وسائلی که در دست داریم و با وجود متخصصین اعصاب و روان شناسی درمان این حالت که در واقع بیماری نیست بسیار سهل و ساده است.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

آیا ناتوانی کامل جنسی شایع است؟

در یک کلام بله، هرکسی حداقل یکبار یا بیشتر گرفتار آن شده است. خلقت تجهیزات …