خانه / روابط زناشویی / مسائل جنسی و زناشویی / چگونه مکانیسم عمل آمیزش در مردان انجام می شود؟

چگونه مکانیسم عمل آمیزش در مردان انجام می شود؟

چگونه مکانیسم عمل آمیزش در مردان انجام می شود؟

چگونه مکانیسم عمل آمیزش در مردان انجام می شود؟

به وسیله دید، لمس و بو در مردان حس به وجود می آید و این حس به مغز که مرکز فرمان است انتقال یافته و از آنجا دستور اجرا صادر می شود. اولید دستور به قلب است تا فعالیت خود را بیشتر نماید و فشارخون بالا رود و در ثانی دستور به اعضاء آمیزش مردانه صادر می شود تا جسم اسفنجی پر از خون گردد و نعوظ حاصل شود.
پس از این که تمتع به درجه انتها رسید مراکز مغز حرام شرکت نموده و مغز به جسم خزائن نطفه اطلاع می دهد تا با انقباضی شدید ترشحات مردانه را به خارج دفع نماید.

اجراء عمل جنسی مستلزم عوامل مختلف است که باید پی در پی انجام بگیرد و این ها عبارتند از:

1_ هوس آمیزش
2_ نعوظ
3_مراقبت
4_ انزال
تمام این جریان و فعل و انفعالات وابستگی به وضع اعضاء، ترشحات  غدد داخلی و مخصوصا سلسله اعصاب دارند.

1_ هوس آمیزش
این اولین مرحله روابط عاشقانه است که به اصطلاح علمی Tensionerotique  نامیده می شود. این حالت در اشخاص کاملا متفاوت است و بستگی کامل به ساختمان روانی و جسمانی و مخصوصا قسمت اعضاء آمیزش دارد که می توان سرشت Temperament نامید. در این سرشت ترشحات غدد داخلی سلسله اعصاب (مخصوصا اعصاب سمپاتیک) و به خصوص مغز دخالت دارند، دیگر عادت و طرز زندگی دخیل است. مثلا شخصی که کار سخت بدنی دارد و منزوی است از کس که فکر آزاد دارد و دائما با زبان معاشرت می کند کمتر هوس تمایل جنسی دارد به علاوه زیبایی، جذابیت، فراست طرف هم شرط است که بتواند مرد را بیشتر جذب کند.

2_ نعوظ
بر خلاف آن چه تصور می کنند نعوظ فعل و انفعالات عضلانی نبوده بلکه احتقانی است و مربوط به جریان خون و اعصاب می باشد. اعضاء مردانه شامل جسم اسفنجی و غاری است که در موقع عادی خالی و کوچک است و پس از تولید هوس با جمع شدن خون نعوظ ایجاد می شود و اشتباه دیگر آن است که مردم تصور می کنند این جسم پر از نطفه می باشد.
در صورتی که چنین نیست و پس از هوس پر از خون می شود. در این موارد غدد مربوطه آمیزش فعالیت بیشتری انجام می دهد و کیسه های خزائن نطفه پر از اسپرماتوزوئید می شود.

 3_ مقاربت
پس از این مقدمات عمل رابطه جنسی انجام می گیرد و در حین آمیزش مراکز اعصاب متصل تحریک می شوند ور در نتیجه احساسات و تمتع بیشتر می گردد تا به درجه کمال برسد که با یک انقباض شدید (اورگاسم) خاتمه می یابد، اوقات اورگاسم در اشخاص مختلف است که در بعضی ها زودتر و در بعضی دیرتر انجام می گردد. هرچه تماس و هوس بیشتر بوده و از طرف رضایت خاطر بیشتر باشد مدت کوتاه می باشد. (مخصوصا در جوانان)

4_ انزال
در حین مقاربت کیسه های خزائن منی که دارای نطفه هستند متصل انبساط پیدا می کنند تا به اندازه ای که چاره ای جز خالی شدن ندارند و این انبساط کاملا با انتهای تمتع هم آهنگ بوده سپس با مداخله و انقباض پی در پی مجرای ادرار ترشحات همه حامل نطفه به خارج دفع می شود. و این حالت را که انزال Ejuculation می نامند، سبب تخلیه کیسه خزائن نطفه می شود و پس از فاصله جزئی احتقان عضو آمیزشی از بین می رود و به حال طبیعی بر می گردد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

بیماری های امیزشی (سوزاک _ سیفلیس)

بیماری های امیزشی زگیل امیزشی  Veneral Warts زگیل های ناحیه تناسلی به علت یک الودگی …