انزال زودرس و ناتوانی جنسی

انزال زودرس

عده ای از روان شناسان به مردان مبتلا توصیه کرده که در زمان امیزش فکر خود را متوجه مسائل دیگر سازند. اما مشکل این روش ایجاد ناتوانی کامل در حین عمل است زیرا مانند ان است که در حین خوردن غذایی خوشمزه، فکر خود را متوجه سطل زباله ای متعفن سازیم. اما روش اصلی و هدف کلی باید این باشد که از حساسیت اصطکاک عضو تناسلی مردانه کاسته شود. این حالت البته نوع فیزیکی انحراف فکر در حین عمل امیزش است و لذت فیزیکی امیزش را زایل می سازد. ساده ترین راه حل در این زمینه استفاده از کاپوت است. این لایه لاستیکی احساس را کاهش می دهد و نتیجه ان به تاخیر انداختن انزال است.

اما بهترین روش استفاده از پماد dibucaince است. اصل این دارو تزریقی بوده و بی حسی موضعی ایجاد می نماید و اساسا در دندان پزشکی از ان استفاده می شود. این پماد سلول های حسی الت مردانه را بی حس کرده و انزال را به تاخیر می اندازد. در عین حال می تواند انزال زودرس را تبدیل به اسپرمی سایکوژن موقت بنماید.

بعضی از مردان نسبت به این دارو حساسیت نشان می دهند و علائم ان ایجاد جوش های ریز قرمز و ایجاد خارش روی الت مردانه است. این حالت الرژی قابل انتقال به مهبل نیز است. اما عیب اساسی این روش تشدید حالت انزال زودرس در دراز مدت است. زیرا عضو تناسلی مردانه را در موقعیتی منفی قرار می دهد و به تدریج بر حساسیت ان می افزاید. چند ماه استفاده از این پماد چنان حساسیتی در ان ایجاد می کند که با کوچکترین تماسی انزال رخ می دهد.

زود انزالی

در دهه های اخیر تبلیغ در مورد روغن مار بود و امروز از کپسول های انزایی نام می برند. لیست این مواد تمام نشدنی است و همه در یک مورد وجه مشترک دارند و ان بی فایده بودن انان است. اخیرا از وسیله ای استفاده می شود که یک حلقه لاستیکی سفت و ساده است. زمان تحریک پذیری کامل، این حلقه لاستیکی در انتهای الت قرار داده می شود تا از خروج خونی که تحریک پذیری را ممکن ساخته جلوگیری شود. تا زمانی که این حلقه لاستیکی سر جای خود قرار دارد نعوذ مرد نیز تا زمان انزال پای برجا خواهد ماند. اما این وسیله از انزال زودرس جلوگیری نکرده و مرد ناتوان را معالجه قطعی نمی نماید. به علاوه وسیله ای مصنوعی، غیرطبیعی و پر دردسر است.

ادواتی از این قبیل از امیزش طبیعی جلوگیری کرده و حالت استمناء را ایجاد می کند. در نتیجه ایا امکان کمک به افراد ناتوان وجود دارد؟
احتمالا، در اولین وحله باید دریافت که ناتوانی به معنای وجود نقصی در عضو تناسلی مردانه نیست. افرادی که به این وضعیت دچار می شوند چنان نسبت بدان حساس شده که علت اصلی ایجاد ان را از یاد می برند. زیرا عضو تناسلی مردانه فقط دنباله فیزیکی مرکز جنسی مغز است. این مغز است که از طریق بصرت النخاع دستور می دهد و عضو تناسلی مردانه نیز اجرا می کند. ضمیر خوداگاه در کل نقش بسیار کمی در ماجراجویی جنسی به عهده دارد. زمانی که فرد در خواب است قادر به نعوظ و انزال نیز هست.

ناتوانی جنسی

ضمیر خوداگاه نقش چاشنی را در این زمینه بر عهده دارد و در موارد نامطلوب باعث از بین رفتن کامل احساس جنسی می گردد. ناتوانی در حقیقت از تابلوی احساس مرد سرچشمه می گیرد. برای مثال بعضی از مردان فقط در تحت شرایط بسیار خاص قادر به انجام عمل امیزش هستند. به این ترتیب که فقط از انجام زنا لذت برده و فقط در تحت شرایط هولناک ان می توانند وظیفه خود را انجام دهند. اگر این اختلال روانی از وسعت بیشتری برخوردار باشد مغز از کارآیی عضو تناسلی مردانه جلوگیری می کند.

در بعضی از مردان این حالت نیز دیده شده که ناتوانی خود را فقط برای تعدادی خاص از زنان بروز می دهند. این گونه موارد استعداد ابتلا به ناتوانی کامل را دارا می باشند. در بعضی از موارد این طرف مقابل یا همسر فرد است که نقش مهمی در ایجاد ناتوانی و یا سرد مزاجی در وی دارد، در چنین مواردی معمولا مغز و یا ذهن به عنوان عکس العمل دفاعی و روانی مرد به طرف مقابل یا همسر خود اجازه عمل امیزش را به او نمی دهد و از عضو تناسلی مرد به عنوان سلاحی بر علیه طرف مقابل استفاده به عمل می اید. زیرا از دادن لذت به زنی که از وی نفرت داشته و یا دلخور است اکراه دارد و این حقیقت که خود او نیز در اثر این فرایند اسیب ببیند کوچکترین اهمیتی ندارد.

ناتوانی مطلق: ناتوانی در عمل امیزش و انزال زودرس همگی زیربنای اصلی یک مشکل اساسی هستند. مرد از این طریق ازردگی و نفرت خود را نسبت به طرف مقابلش ابراز می دارد. این گونه مردان حتی حاضر به بریدن الت مردانه خود بوده تا بدین نحو فرصت انتقام جویی خود را از دست ندهند. تمام این مردان از زیربنای عاطفی این عکس العمل بی اطلاع هستند زیرا تمایلی به دانستن این مطلب نیز ندارند که در حقیقت این مغز است که بدون مشورت مستقیم با انان چنین تصمیمی را اتخاذ می کند.

:: حدود پنجاه درصد از ناتوانی ها در مردان در اثر علل فیزیکی است. البته اینان مشکلات عاطفی _ روانی خود را نیز دارند، منتهی نه به ان حد که ناتوانی کامل را در انان ایجاد و تثبیت کنند. اکثر مردان دیابتیک دچار ناتوانی جنسی هستند. کسی تا به حال رابطه این دو مکانیسم را نیافته و معالجه در این حد خلاصه می شود که دیابت را بسته به این که نوع I و یا II باشد تحت کنترل دراورده و توکل به خدا نمایند. البته در این رابطه نیز نباید نقش موثر مسائل و مشکلات عاطفی _ روانی_ مالی را نادیده گرفت. به خصوص که فرد دچار دیابت نیز شده باشد. عمل جراحی غده پروستات در مردان مسن نیز در 1/3 درصد انان ایجاد ناتوانی جنسی می نماید.

ناتوانی-در-عملکرد-جنسی-
:: یکی دیگر از عوامل فیزیکی در ایجاد ناتوانی جنسی در مردان یائسگی مردانه یا قطع تولید هورمون های مردانه است. معالجه با هورمون های از دست داده شده اغلب زنده دلی را به مرد بازمی گرداند. هر نوع مرض مبهم و خاصی نیز چنین تاثیری روی قدرت جنسی مرداه دارد، معالجه ان قدرت جنسی را دوباره به مرد باز می گرداند.

:: عوامل فیزیکی معمولا ناتوانی از نوع مطلق یا امیزشی را در پی خواهد داشت. به این دسته از ناتوانی های جنسی ناتوانی ارگانیک نیز اطلاق می گردد. ANORCHIDISM در حقیقت در اثر تغییر شکل و یا نقص فیزیکی در دستگاه تناسلی مردانه رخ می دهد. یکی از علل مهم ناتوانی ارگانیک بیماری سوزاک است و 50 درصد ناتوانی های جنسی در اثر بروز این مرض است. در عین حال هر عاملی که از هجوم خون به داخل شبکه وریدی عضلات اصلی تناسلی مرد جلوگیری کند، عامل اصلی ایجاد ناتوانی محسوب می گردد.

:: از عوامل مهم دیگر می توان از غده موجود در الت تناسلی مردانه، hydrocele، haematocele، hernia، hypospadias و سفلیس نام برد. چاقی بیش از حد نیز امیزش را با مشکل رو به رو خواهد ساخت در اکثر موارد ناتوانی جنسی که علت ایجاد ان وجود نقص فیزیکی است این حالت دائمی خواهد شد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

درمان ناتوانی جنسی چیست؟

الف – روان درمانی:  در ناتوانی جنسی اولیه این روش به ندرت موثر است، ولی …