خانه / روابط زناشویی / هفت عامل موثر بر میل جنسی

هفت عامل موثر بر میل جنسی

هفت عامل موثر بر میل جنسی

1_ تغذیه
اگر سطح فولات خون شما پایین باشد به طور حتم انرژی و تمایل شما هم به برقراری رابطه زناشویی کمتر خواهد بود. تحقیقات جهان نشان می دهند که خانم ها به طور معمول به اندازه کافی ویتامین های گروه B را دریافت نمی کنند و این مساله می تواند در کاهش میل جنسی ان ها موثر باشد. به علاوه، کمبود اهن هم می تواند باعث بد خلق شدن خانم ها و پایین امدن میل جنسی شان شود. بنابراین شما می توانید با مصرف به اندازه غذاهای حاوی اهن و فولات مانند اسفناج، عدس، انواع گوشت ها و حبوبات، همیشه میل جنسی خود را زنده نگه دارید. با این حساب می بینید، که گاهی اوقات یک مساله ساده و پیش پا افتاده می تواند در کاهش یا افزایش میل جنسی شما بسیار موثر باشد و زندگی زناشویی تان را به شدت تحت تاثیر قرار بدهد.

2_ ماساژ
بیشتر افراد شاغل پس از برگشتن از محل کار خود، ان قدر از کار و ترافیک راه و استرس ناشی از ان ها خسته هستند که ترجیح می دهند به جای داشتن یک رابطه زناشویی لذت بخش، بدون خوردن شام بخوابند تا این طوری از دست خستگی روزانه شان خلاص شوند. اما نظر روان شناسان و متخصصان سلامت جنسی چیز دیگری است. ان ها معتقدند که خانم یا اقا می توانند با ماساژ دادن شانه و گردن همسر خود هم خستگی کار و استرس روزانه را از او دور کنند و هم با تماس پوستی که از این طریق ایجاد می کنند او را برای برقراری یک رابطه زناشویی خوب اماده سازند.

3_ ورزش
تحقیقات نشان داده اند که هرچقدر خانم ها اندام متناسب تری داشته باشند تمایلشان به داشتن رابطه زناشویی و رضایت پس از برقراری رابطه شان هم بیشتر می شود. دکتر جودیس گربر، استاد روان شناسی دانشکده پزشکی ورمونت تحقیقی را در این زمینه انجام داده و می گوید: ” بیشتر خانم های 45 تا 55 ساله ای که از رابطه زناشویی خود رضایت دارند اندامشان متناسب است و از چاقی یا لاغری مفرط رنج نمی برند”. شاید بعضی ها فکر کنند که ورزش کردن قبل از ساعت خواب می تواند باعث به هم خوردن نظم و زمان خواب ان ها شود.
در صورتی که نظر دکتر ژانت هاید روان شناس چیز دیگری است. او می گوید ” 35 تا 40 دقیقه ورزش کردن با شدت متوسط، درست قبل از خوابیدن، جریان خون را در بدن شما منظم تر و کارکرد سیستم عصبی تان را هم بهتر می کند. با منظم شدن جریان خون و بهتر شدن کارکرد سیستم عصبی هم، تمایل شما به داشتن یک رابطه زناشویی لذت بخش پیش از خوابیدن دو چندان می شود”.

برنامه ورزشی

4_ برانگیختگی
خیلی ها فکر می کنند که باید برای شروع رابطه زناشویی و رسیدن به اوج لذت، حتما 2 تا 3 ساعت معاشقه پیش از رابطه داشته باشند و به همین خاطر هر وقت که زمان زیادی ندارند، به رغم تمایل شان از خیر برقراری رابطه با همسر خود می گذرند. اما پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا می گویند: که تنها 7 تا 13 دقیقه معاشقه پیش از رابطه زناشویی برای برانگیختن تمایل جنسی خود فرد و همسرش کافی است و شما نباید با فکر طولانی و خسته کننده بودن رابطه، به طور کلی ان را کنار بگذارید.

5_ عصبانیت
هرگز با عصبانیت یا ناراحتی به رختخواب نروید. عصبانیت یا ناراحتی می تواند باعث به هم خوردن خلق و خو همسر شما هم بشود و به این ترتیب ممکن است شما نتوانید رابطه زناشویی خوبی را برقرار کنید یا حداقل این که هیچ کدامتان از رابطه ای که دارید لذت نبرید. بنابراین بهتر است که قبل از خوابیدن در مورد موضوعی که باعث عصبانیت یا ناراحتی شما شده با همسرتان صحبت کنید تا زندگی زناشویی تان تحت تاثیر ان قرار نگیرد.
sexual-dysfunction

6_ شناخت
یکی از مهم ترین مسائلی که ممکن است باعث کاهش تمایل جنسی شما یا همسرتان بشود، نداشتن شاخت کافی در مورد تمایلات جنسی طرف مقابل است. بنابراین بد نیست که شما هر چند وقت یک بار در مورد تمایلات جنسی خود با همسرتان صحبت کنید و اگر مشکلی در رابطه زناشویی تان وجود دارد، حتما همسرتان را از ان مطلع کنید تا این مشکلات کوچک روز به روز بزرگ تر، نشوند و شما را نسبت به هم سرد و دلزده نکنند.

7_بوهای مختلف
شاید برایتان جالب باشد اگر بشنوید که رایحه های مختلف هم می توانند در کاهش یا افزایش میل جنسی شما یا همسرتان تاثیر گذار باشند. مثلا تحقیقات جدید نشان داده اند که بوی خیار، شیرین بیان و پودر بچه می تواند تا 13 درصد و بوی اسطوخدوس و پای کدو حلوایی تا11 درصد سطح خون واژینال را در خانم ها بالا ببرد و باعث افزایش تمایل جنسی ان ها بشود. بنابراین شما می توانید مقداری پای کدو حلوایی را به عنوان دسر بعد از شام میل کنید یا مقداری خیار حلقه شده را کنار تخت تان قرار بدهید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

همه چیز در رابطه با IUD آی یو دی

IUD آی یو دی یک روش سالم و موثر، مطمئن و برگشت پذیر جهت جلوگیری …