خانه / روابط زناشویی / یک بار رابطه زناشویی در هفته

یک بار رابطه زناشویی در هفته

یک بار رابطه زناشویی در هفته

یکبار رابطه زناشویی در هفته

تحقیقات نشان می دهد که بیشتر رابطه زناشویی است که، زوج های جوان را شاد و سرحال می کند. داشتن رابطه زناشویی در بین زوج ها، برای شاد بودنشان بسیار مهم است. مانند مطالعات جدید انجام شده که نشان می دهند اکثر آنان که یکبار در هفته رابطه زناشویی دارند خیلی خوشحالتر و شادابتر می باشند. رابطه زیاد زناشویی در رابطه و پیوند زن و شوهر بسیار اثرگذار نیست. تحقیقات ما نشان می دهد که توجه زوج ها به قضیه رابطه زناشویی اثر موثری در رابطه بین آنها ندارد. این تحقیقات بر پایه مطالعه بر روی 30000 نفر می باشد.


حال می خواهیم بدانیم که چگونه رابطه زناشویی می تواند تاثیر گذار باشد؟
تحقیقات نشان می دهد که رابطه زناشویی خوب است، اما رابطه بیشتر و غیر منظم تاثیر منفی بر روحیه زوجین دارد. همچنین تحقیقات نشان می دهد نقاطی وجود دارد که با جلوگیری از رابطه بیش از حد زناشویی رابطه بین زن و شوهر بهتر و شادتر می شود.
برای پی بردن به این موضوع Muise و همکاران او بدنبال نتایجی برای بررسی های گذشته بین سالهای 1989 تا 2012 بودند و تمرکز خود را بر روی 25000 نفر از افراد 18 تا 89 سال قرار دادند.
جواب سوالات اینگونه بود که آنانی که 4 بار یا بیشتر در هفته رابطه را تایید کردند میزان شادی کمتری نسبت به افراد دیگر دارند. در بین زوج ها آن دسته از زوج ها که تعداد رابطه زناشویی کمتری را در هفته دارند شادتر از زوج هایی هستند که تعداد رابطه بیشتر را در هفته دارند. به گفته محققان شاید برای افراد مجرد رابطه جنسی شادی بخش باشد اما به دلیل خارج بودن از چهارچوب اصلی (ازدواج) زودگذر و مخرب است. مطالعات همچنین نشان می دهد رابطه هفتگی برای زوج ها برای داشتن رابطه ای سازنده و احساسی کافیست و به آنها نشان می دهد که یک رابطه همیشگی در زندگی آنهاست.
پروفسور Russe Smyth نیز می گوید تنها عامل موثر در شادی زن و شوهر رابطه زناشویی نیست ولی هرچه این رابطه دلپذیرتر باشد زوج ها شادترند. در مردان این شادی از نظر فیزیکی بیشتر حاصل می شود در حالی که در زنان از نظر عاطفی بیشتر است.

اگر تمام این گفته ها درست است پس چرا دفعات بیشتر رابطه بهتر نیست؟

پروفسور Smyth میگوید مثل بستنی خوردن است. شما از اولین بستنی بسیار لذت می برید، دومین بستنی را هم با میل می خورید اما سومین بستنی باعث دل زدگی شما از مزه و طعم آن می شود. تعداد زیاد رابطه زناشویی نیز به همین صورت است.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

مراحل تحریک جنسی

مراحل تحریک جنسی در مردان و زنان مرحله اول: پیدایش میل و اشتهای جنسی مرحله …