خانه / روش های ترک خود ارضایی / آموزش ترک خود ارضایی به شیوه تایمینگ یا زمان بندی

آموزش ترک خود ارضایی به شیوه تایمینگ یا زمان بندی

آموزش ترک خود ارضایی به شیوه تایمینگ یا زمان بندی

بر اساس مطالعات انجام شده 90 درصد از مردان و 82 درصد از زنان خود ارضایی را تجربه کرده اند و بسیاری نیز به آن وابسته می شوند. اگر شما خواننده عزیز هم جزوء آن دسته از افرادی هستید که از این اعتیاد خسته شده اند و قصد رهایی از آنرا دارند پس با بادکنک ها معتبرترین فروشگاه لوازم زناشویی در ایران تا انتهای این مطلب همراه باشید. همچنین شما کاربران گرامی می توانید جهت خرید لوازم زناشویی همچون خرید کاندم ، خرید اسپری تاخیری و خرید انواع ژل های آمیزشی به صفحه اصلی فروشگاه مراجعه نمائید.

انجام عمل خود ارضایی هم در ادیان دینی (مخصوصا اسلام) نهی شده است و هم بر اساس نظر بسیاری از پزشکان انجام خود ارضایی صدمات جسمی و روحی به انسان میزند، پس ترک خود ارضایی واجب است. در جامعه ما، بین بلوغ جنسی در دختران و پسران تا سن ازدواج در بسیاری از موارد شاید تا 10 سال فاصله باشد. بنابراین خود ارضایی به مدت زیاد اثرات مخرب و ویران کننده ای بر جسم و روح فرد می گذارد. بر اساس مطالعات اکثر مشکلات جسمی و روحی پس از ترک خود ارضایی از بین می روند به شرط آنکه سریعتر نسبت به ترک آن اقدام شود.

همه پزشکان معتقدند برای ترک هر نوع عادت قبل از هر چیز اراده و تصمیم لازم است. سه نکته ی مهم مشترک برای تخفیف و درمان میان همه امراض و عادات وجود دارد:

1- در درمان هر بیماری یا ترک هر عادت، مهمترین قسمت عزم و اردهی فرد برای درمان و ترک عادت است.

2- عدم یاس و ناامیدی برای ترک و ایمان به علاج آن

3- در نظر گرفتن زمان برای ترک و درمان

یک راهکار علمی و عملی موثر که بتواند جلوی این عمل را بگیرد را در زیر بیان می کنیم:

:: روش های تایمینگ یا زمان بندی

در خودارضایی نمی توان از فرد مبتلا انتظار داشت که یک باره خود ارضایی را کنار بگذارد به همین دلیل با ارائه روشی به نام روش تایمینگ یا زمان بندی می توان کار را راحت تر کرد. (ساعت – روز – هفته – ماه – سال)

اگر عادت دارید روزانه خود ارضایی کنید، باید از ساعت شروع کنید، مثلا اگر در روز 4 بار خود ارضایی می کنید، طی 4 روز تعداد دفعات خودارضایی را کاهش دهید.

یعنی، اگر روز اول 4 بار این کار را انجام دادید، روز دوم 3 بار و در روز های سوم و چهارم به ترتیب 2 و 3 بار اینکار را انجام دهید.

تذکر : اگر میل به خود ارضایی نداشتید نیازی به انجام این کار نیست ولی در برنامه شما باید یک وعده کم شدن منظور شود، یعنی اگر روزی که باید 3 بار خود ارضایی کنید، خود ارضایی نکردید روز بعد اجازه بیشتر از دو وعده خود ارضایی را ندارید.

وقتی توانستید میزان خود ارضایی در طول روز به صفر برسانید (یعنی در روز پنجم به هیچ وجه نباید خود ارضایی کنید) باید آنرا به طول روز تبدیل کنیم یعنی بازه های انجام خود ارضایی را از 1 روز به 2 روز از 2 روز به 3 روز و تا به 7 روز کم کنید.

تا اینجا اگر خوب پیش بیایید میبینید که یک هفته را بدون خود ارضایی سپری کرده اید. پس از رسیدن به هفته میزان بازه های خود ارضایی را از هر هفته 1 بار به 2 هفته یکبار تا به 4 هفته یکبار برسانید، حالا یک ماه است که بدون انجام این کار روزگار خود را سپری می ک

نید.

تذکر : برای راحتی کاهش بازه های زمانی هفته ای توصیه می شود نسبت به خود ارضایی شرطی شوید یعنی با خود شرط کنید که فقط هنگامی که به حمام می روید اینکار را انجام دهید یا یک جای دیگر، اما فقط یکجا بهتر است روز رفتن به حمام در هفته یک بار و بهتر است آن هم در روز جمعه باشد.

حال که به ماه رسیدیم باید میزان بازه های زمانی را از 1 ماه به دو ماه و تا 12 ماه برسانیم تا به سال برسیم. همانطور که انجام این عمل و اعتیاد به آن به صورت دفعی و یک مرتبه صورت نگرفته است و به تدریج در زندگی فرد ریشه دوانده است، دور از واقعیت است که انتظار داشته باشیم درمان و ترک آن نیز به صورت دفعی و یک مرتبه صورت بگیرد. وقتی فردی که به عنوان مثال قبلا هر هفته یکبار استمناء می کرده و اکنون با به کار بستن این راهکارها آن را به ماهی یکبار تقلیل داده است، نشانی از موفقیت اوست و فرد گامی بلند در جهت ترک این عمل برداشته است و بدین معنی است که اراده برای ترک همیشگی این عمل در او وجود دارد. پس هیچ گاه نا امید نشوید و به تلاش خود تا ترک کامل خودارضایی ادامه دهید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.