خانه / روش های ترک خود ارضایی / رهایی از افکار جنسی راهی مطمئن در ترک خود ارضایی

رهایی از افکار جنسی راهی مطمئن در ترک خود ارضایی

رهایی از افکار جنسی راهی مطمئن در ترک خود ارضایی

در مورد وسوسه های جنسی و افکاری که در ذهن فرد وجود دارد یک واقعیت وجود دارد که مانند باتلاق می ماند هر چه زودتر از این باتلاق دور شوید بهتر می توانید از فرو رفتن نجات پیدا کنید بنابراین هرگاه فکر کردید دچار وسوسه شده اید در همان قدم اول اقدام کنید. برای فرار از این افکار شوم در ادامه چند روش برای مبارزه با افکار جنسی به صورت کامل شرح داده شده است.

شما می توانید با انتخاب یکی از روش های شرح داده شده در ادامه همین مطلب از افکار جنسی رهایی یابید و در نتیجه از خود ارضایی جلوگیری کنید. اگر شما خواننده عزیز هم جزوء آن دسته از افرادی هستید که از این اعتیاد خسته شده اند و قصد رهایی از آن و ترک خود ارضایی را دارید. پس با بادکنک ها معتبرترین فروشگاه لوازم زناشویی در ایران تا انتهای این مطلب همراه باشید. همچنین شما کاربران گرامی می توانید جهت خرید لوازم زناشویی همچون خرید کاندم ، خرید اسپری تاخیری و خرید انواع ژل های آمیزشی به صفحه اصلی فروشگاه مراجعه نمائید.

:: تحریک کننده های خود را بشناسید

همیشه نزدیکی موضوعی نیست که شما را تحریک کند. بعضی مواقع خستگی و بی حوصلگی مداوم و نداشتن تفریح سالم سبب می شود ذهن برای رفع خستگی به دنبال سرگرمی بگردد و بسیاری مواقع افکار جنسی اولین راه حلی است که یافت می شود و فرد به این صورت تحریک می شود.

تحریک کننده های مختلفی وجود دارد که هر کس خود بهتر می داند چه چیزی باعث مشغول شدن ذهن او به این مسائل می شود و بهترین راه حل برای جلوگیری از افتادن در دام مسایل جنسی این است که این تحریک کننده ها را بشناسید و بدانید چه چیزی باعث می شود فکر شما مشغول گردد، آنگاه باید کاری کنید که کمتر در معرض این عوامل قرار گیرید و به طور طبیعی کمتر تحریک می شوید.

یکی دیگر از عوامل تحریک کننده استرس است، تحقیقات ثابت کرده است که استرس بالا عاملی قوی است که ذهن را از مسیر عادی خارج می کند و در بسیار ی مواقع به سمت افکار جنسی سوق می دهد. و به این ترتیب برای خود راه فراری پیدا می کند.

:: توجه خود را به فعالیت های دیگر منحرف کنید

اگر در محلی هستید که نمی توانید به سرگرمی های مورد علاقه خود مشغول شوید خود را به نرمش و فعالیت مشغول نمایید. اگر حرکات ورزشی که انجام می دهید به اندازه کافی سنگین باشد قاعدتا فکر شما به چیز دیگری منحرف نخواهد شد

اوقات فراغت خود را با یک فیلم زیبا یا یک کتاب جذاب بگذرانید، سعی کنید در فعالیت های ورزشی تیمی شرکت نمائید. هر چند فعالیت های خارج از منزل لزوما فکر شما را از نزدیکی منحرف نمی کند اما می تواند به شما کمک کند راحت تر فکر خود را از مسائل زناشویی منحرف نمائید.

:: در برنامه روزانه خود برای اوقات فراغت و بیکاری کمترین زمان را قرار بدهید

هر کس نیاز به زمانی برای آرامش و استراحت دارد، اما زمان زیادی را به بطالت گذراندن می تواند نتیجه منفی داشته باشد. برنامه روزانه خود را با فعالیت ها و رویدادهای مختلف پر کنید. در پایان روز زمانی برای استراحت و آرامش خود قرار دهید، اما نه آنقدر که موجب کسالت شما شود.

بسیار مهم است که کارهایی را که می خواهید انجام دهید بنویسید من به شما قول می دهم وقتی که این کار را انجام دهید، بیش از 50 درصد کار انجام شده است چون مغز شما به این روش بهتر عمل می کند و بیشتر روی هدف شما متمرکز می شود. اما نکته ای که در این میان مهم است داشتن یک هدف با ارزش در زندگی است. هدفی که به اندازه کافی بزرگ و ارزشمند باشد تا به شما انگیزه کافی برای فعالیت بدهد و در این صورت از فعالیت های خود بیشتر لذت می برید و احساس خوبی از خود خواهید داشت که این احساس خوب به شما کمک می کند کمتر به افکار بی ارزش توجه کنید.

:: با دوست صمیمی صحبت کنید

یکی از بهترین روش هاست همانقدر که این کار به نظر خجالت آور می رسد همانقدر هم می تواند موثر باشد. همه افراد، دوستان صمیمی دارند که با او راحت هستند اگر در شرایطی قرار گرفتید که احساس کردید تحریک شده اید و افکار شما در جهتی که نباید حرکت می کند رک و بی پرده به او بگویید و حتی تصمیم بگیرید با هم اینکار را شروع کنید.

ثابت شده که اگر 2 نفر با هم کاری را شروع کنند حتما موفق تر هستند چون هم از تجربیات هم استفاده می کنند و هم در مواقع دلسردی نفر دوم می تواند امید بخش باشد و نواقص کار خود را برطرف کنند و دلسردی به وجود نمی آید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.