خانه / روش های ترک خود ارضایی / معرفی 16 روش موثر جهت پیشگیری از خود ارضایی

معرفی 16 روش موثر جهت پیشگیری از خود ارضایی

معرفی 16 روش موثر جهت پیشگیری از خود ارضایی

در این پست می خواهیم 16 روش عملی و موثر برای جلوگیری از خود ارضایی را به شما دوستان عزیز معرفی کنیم. اگر شما خواننده عزیز هم جزوء آن دسته از افرادی هستید که از این اعتیاد خسته شده اند و قصد رهایی از آن و ترک خود ارضایی را دارید. پس با بادکنک ها معتبرترین فروشگاه لوازم زناشویی در ایران تا انتهای این مطلب همراه باشید. همچنین شما کاربران گرامی می توانید جهت خرید لوازم زناشویی همچون خرید کاندم ، خرید اسپری تاخیری و خرید انواع ژل های آمیزشی به صفحه اصلی فروشگاه مراجعه نمائید.

1- هر چه لباس تنگ و چسبان و پلاستیکی دارید کنار بگذارید. با این کار برای ترک این عمل گام بسیار بلندی برداشته اید، زیرا اینگونه لباس ها خود به خود و ناخواسته انسان را مورد تحریک قرار می دهد. جسم انسان از محیط و شرایط محیطی تاثیر می گیرد، وقتی شما اندام های تناسلی خود را با این لباس ها در معرض تحریک بگذارید، انتظار نداشته باشید که فکر و ذهنتان موفق به ترک این عمل شود.

2- مصرف غذاهای تحریک کننده و گرم مزاج (فلفل و ادویه جات تند، پیاز، خرما و…) را کاهش دهید. این روش هم مانند روش اول به این خاطر است که ابتدا باید شرایط اولیه را برای ترک عمل خودارضایی آماده کرد و بعد فکر و ذهن و اندیشه را به شمتی سوق داد که موفق به ترک گردد. این کار بیهوده ای است که ما شرایط تحریک کننده را رها کنیم و بگذاریم آن ها به حیات خود ادامه دهند و به دنبال درمان هم باشیم.

3- از قرار گرفتن در شرایط محیطی تحریک کننده و انجام کارهایی که باعث تحریک قوای جنسی تان می شود پرهیز کنید که از آن می توان به : ارتباط دوستانه با نامحرم، دیدن صحنه های تحریک آمیز، دیدن عکس ها و فیلم های تحریک کننده و مستهجن، خواندن مطالب جنسی و تخیل کردن در این زمینه ها، قرار گرفتن در محیطی که صحبت های جنسی رد و بدل می گردد، گوش سپردن به موسیقی های تحریک کننده، نگاه کردن، بازی کردن و دست ورزی اندام تناسلی و… اشاره نمود.

وقتی موارد 1 و 2 و 3 تا حد زیادی مهیا و به آن ها عمل شود، آیا می توان امید به ترک خود ارضایی داشت؟ مسلما خیر! زیرا این موارد فضا را آماده برای ترک این عمل می کند. افرادی که معمولا در ترک خودارضایی با شکست مواجه می شوند به دلیل این است که شرایط تحریک کننده ای که ذکر شد را از خود دور نمی کنند. تا فضا مهیا نباشد تمام تلاش های ما بی نتیجه و عقیم خواهد بود.

4- ورزش کنید، ورزش کردن به این معنا نیست که مانند یک ورزشکار حرفه ای اقدام به اینکار کنیم. همینکه روزی 10 دقیقه بدوید یا طناب بزنید هم نوعی ورزش کردن است. ورزش کردن مقدار زیادی از انرژی های منفی و زاید فرد را از بین می برد.

5- تا جایی که ممکن است تنها و همچنین بیکار نباشید، تنهایی و بیکاری از عواملی هستند که فکر این گناه را به ذهن آدمی می اندازد. شما وقتی تنها هستید اقدام به خود ارضایی می کنید. آیا در جمع خانواده، اقوام یا دوستان هم اینکا را می کنید؟ مسلما خیر.

انسان وقتی در جمع حاضر است هیچ گاه به فکر انجام این عمل نمی افتد، یا وقتی سرگرم به کاری باشد، افکار جنسی به سراغش نمی آید. اگر فکرتان به سمت افکار جنسی و شهوت آلود حرکت کرد، باید آرا منحرف کنید و حضور در جمع و اجتماع در این مواقع یکی از بهترین روش هاست. کافی است اراده و تلاش کنید.

6- پاهایتان از مچ به پایین را هر روز با آب سرد بشویید. همچنین اگر عمل خودارضایی را انجام دادید حتما غسل جنابت کنید. زیرا این غسل نشان می دهد که شما نا امید نیستید و باز تصمیم به ترک دارید و دوباره تلاش خواهید کرد. اگر غسل نکنید سایر واجبات از قبیل نماز و روزه هم از زندگی شما رخت بر می بندد که بسیار خطرناک و آسیب زا است.

غسل هم با آب سرد باشد بهتر است، چراکه آب سرد بسیاری از هیجانات و انرژی هایی که ممکن است ما را به سمت خود ارضایی بکشاند را در ما خاموش می کند.

7- تا وقتی خسته نشدید و خواب به سراغتان نیامده است به بستر نروید، زیرا احتمال حجوم افکار جنسی در زمانی که فرد در بستر است و هنوز به خواب نرفته زیاد است.

8- هر گاه تلاش خود را تا جایی که می توانستید به کار بردید ولی دوباره عمل خود ارضایی را انجام دادید به هیچ وجه نا امید نشوید و به تلاشتان برای ترک خود ارضایی ادامه دهید. با نگاهی به تاریخ دنیا متوجه خواهید شد که بی تحریکی و نا امیدی و یاس هیچ مساله ای را تا کنون حل نکرده است و نمی کند. پشتکار و اراده هست که موفقیت را بدنبال دارد.

9- شعی شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.

10- روانشناسان می گویند: برای ترک یک عادت بد حتما باید به سراغ عادت خوب رفت و آن را جانشین عادت بد نمود. یکی از بهترین راه ها در ترک عادت زشت خودارضایی، راه ازدواج است، زیرا فرد جهت پیکان ارضای امیال جنسی خودش را که قبلا به سمت خودش بوده، به سمت شریک جنسی اش تغییر می دهد و کاری را که قبلا برای رسیدن به ارگاسم به تنهایی انجام می داده است را می تواند به کمک همسرش انجام دهد و این عادت زشت را ترک کند. تمام تلاش خود را برای فراهم کردن زمینه ازدواج بکنید، زیرا بهترین راه برای ترک خودارضایی ازدواج است.

11- از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، مرچ، تخم مرغ، گوشت سرخ شده و غذاهای چرب به میزان ضرورت اکتفا شود.

12- قبل از خواب مثانه تخلیه شود.

13- پشیمانی بعد از عمل خود ارضایی را بیاد داشته باشید و به خود یادآوری کنید.

14- مضرات عمل خودارضایی را بیاد داشته باشید.

15- این را بدان که بخاطر لذت چند لحظه ای از رحمت خدا دور می شوی.

16- انجام واجبات از جمله نماز را هیچگاه ترک نکنید و ارتباطتان را با خدا هیچ گاه قطع نکنید و نگویید من دیگر بخشیده نمی شوم. خداوند گناهان کافری که حقیقتا توبه کند را می بخشد ما که مسلمانیم چرا نا امید شویم.

آدمی که حقیقتا قصد توبه داشته باشد بدون شک توبه اش قبول است و این راه تا زمانی که بساط اراده و اختیار وجود دارد و انسان در این دنیاست برای همیشه باز است و نا امیدی در آن جایی ندارد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.