خانه / لاغری و تناسب اندام / بزرگی شکم و درمان آن

بزرگی شکم و درمان آن

بزرگی شکم و درمان آن

چربی ذخیره شده در شکم یکی از مقاوم ترین و در عین حال هشدار دهنده ترین نوع چربی هاست.

افزایش دور کمر آقایان بیش از 102 سانتی متر و در خانم ها بیشتر از 89 سانتی متر منجر به افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های عروق قلب می شود (سندرم متابولیک) و به هر حال از لحاظ زیبایی هم یکی از دغدغه های افراد محسوب می شود. پس برای رهایی از آن لطفا به نکات زیر توجه بفرمایید:

1_ چربی شکم، چربی ذخیره ای بدن است، بنابراین مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش می باشد. برای درک بهتر این موضوع:

مثال: اگر شخصی مبتلا به سرطان را در مراحل آخر زندگی او دیده باشید، می بینید که تمام چربی های بدن او از بین رفته است، ولی چربی شکم او همچنان وجود دارد. پس باید خیلی پشتکار داشته باشید و با تلاش زیاد منتظر نتیجه بمانید.

2_ تنها راه درمان چربی شکم، رژیم غذایی اصولی و ورزش است. فقط و فقط با این دو روش است که چربی از بین می رود، پس روش های دیگر فقط به این دو کمک می کنند.

3_ ماساژ موضعی چربی های شکم، اگر همراه با رژیم و تحرک اصولی باشد، منجر به کاهش بیشتر در این منطقه می شود.

4_ به غیر از چربی شکمی، یکی از بزرگترین مشکلات این منطقه که منجر به اختلال در زیبایی می شود، از دست رفتن قوام عضلات شکم است که منجر به جلو آمدگی شدید شکم، حتی با کوچکترین نفخ گوارشی می شود. علت شل شدن عضلات این است که فعالیت های روزمره هیچ کدام عضلات شکم را درگیر نمی کنند، به خصوص در خانم ها معمولا عضلات شل تر هستند و در جریان حاملگی و زایمان این عضلات دچار کشیدگی و حتی بریدگی (در سزارین) می شوند، بنابراین قوام این عضلات شدیدا کاهش می یابد. پس اگر به دنبال خوش فرم شدن شکم هستید، حتما با ورزش هایی که بر روی عضلات شکم تمرکز دارند، عضلات شکم را تقویت کنید، ولی باید بدانید ورزش مخصوص شکم به تنهایی و بدون رعایت رژیم غذایی و ورزش هوازی (مثلا پیاده روی) ممکن است روی چربی شکم اثری نداشته باشد.

اگر همراه با رژیم غذایی و و ورزش هوازی عضلات شکم را تقویت نکنید، ممکن است اصلا از ظاهرشکم رضایت نداشته باشید، چون به هر حال عضله ی شل و بدن قوام، به سمت جلو می آید یا پایین می افتد و ظاهر شکم را زشت می نماید.

در نهایت باز هم تاکید می کنم حوصله داشته باشید، منتظر نتیجه سریع نباشید، پشتکار داشته باشید و عجله نکنید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

تمرینی برای بالا بردن سینه های افتاده

تمرینی برای بالا بردن سینه های افتاده  یکی از تمرینات ساده برای بالا بردن طبیعی …