خانه / لاغری و تناسب اندام / شش گیاه دارویی مفید برای لاغر شدن

شش گیاه دارویی مفید برای لاغر شدن

شش گیاه دارویی مفید برای لاغر شدن

شش گیاه دارویی مفید برای لاغر شدن

 اگر هنوز از افزایش وزن ناشی از خوردن و خوابیدن های اجباری شکایت دارید و نتوانسته اید از این اضافه وزن رهایی پیدا کنید، می توانید برای لاغر شدن از گزینه های گیاهی کمک بگیرید، اما نکته مهم تر بی خطر بودن این گیاهان و انتخاب صحیح آن ها است.

1_ جنسینگ: این ریشه سخت و محکم و ارزشمند در واقع در بدن حالت تعادل ایجاد می کند، انرژی بدن را افزایش داده و اشتها را کاهش می دهد. ریشه این گیاه در افزایش خلق و بهبود کیفیت خواب موثر است و همچنین نقش مهمی در سالم نگه داشتن وزن بدن دارد.

2_ اسپیرولینا: این گیاه در واقع یک جلبک آب شیرین است. این جلبک بیش از هر خوردنی دیگری بر روی زمین حاوی آنتی اکسیدان است. این جلبک همچنین منبع غنی از پروتئین است که به شما احساس قدرت می دهد و کمک می کند که وزن اضافی خود را کاهش دهید.

3_ چای سبز: مطالعات ثابت کرده است چای سبز حاوی ترکیبی است که اشتها را کم کرده و میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

4_ قارچ های Reishi: این قارچ ها در واقع سلطان طب سنتی چین هستند. Reishi یک تونیک قدرتمند است که برای درمان و پیشگیری از چندین بیماری مهم استفاده می شود. این قارچ پرخاصیت اهمیت سوخت و ساز را افزایش داده، قند خون را پایین می آورد و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

5_ دارچین: این چوب خوش طعم در تنظیم قندخون بسیار موثر است و به حفظ وزن سالم بدن و کاهش ولع خوردن شیرینی جات کمک می کند.

6_ فلفل قرمز: این چاشنی بسیار تند و تیز بدون هیچ عارضه جانبی و خطری، سوخت و ساز بدن را تسریع می کند و به لاغر شدن کمک می کند اما همچنین در بخش دیگری از این مقاله تاکید شده است که اگر قصد دارید وزن خود را کاهش دهید در عین حال از مصرف این گیاه دارویی پرهیز کنید.

ملین های گیاهی: بسیاری از ترکیبات گیاهی برای کاهش وزن حاوی گیاهان ملینی مثل سنا هستند که حرکات روده را تحریک می کنند. این گیاهان برای درمان موقت یبوست مفید هستند اما اگر مدت طولانی با هدف کاهش وزن مصرف شوند می توانند اعتیادآور و مضر باشند.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

تمرینی برای بالا بردن سینه های افتاده

تمرینی برای بالا بردن سینه های افتاده  یکی از تمرینات ساده برای بالا بردن طبیعی …