خانه / مشاوره ازدواج / اندیشه های مهم بلوغ

اندیشه های مهم بلوغ

اندیشه های مهم بلوغ

اندیشه های مهم بلوغ لذت روح و جسم
میل جنسی و جاذبه عشق، هر دو از یک اصل است!

دلها نیازمند یکدیگرند. طبیعت ما را ناقص افریده است تا توسط پیوند با جنس مخالف کامل شویم نه مرد به تنهائی و نه زن به تنهایی می تواند وظایفی را که در عهده جسم بشری است درک کند. هیچ هدفی در زندگی زن و مرد، از هدف یافتن جفت و همسر که با او، نقص خلقت خود را تکمیل کنند جذاب تر و کشاننده تر نیست. زن و مرد در پی آنند که خویش را در وجود جفت خود تکمیل سازند و بدین گونه با مکمل خود متحد شوند. در همه دختران و جوانانی که مبتلای امراض جسمی و روحی نیستند شوق و شور فراوانی نسبت به جنس مخالف وجود دارد و شعله ور می باشد.

در دوران قبل از بلوغ که توام با تغییرات سریع بدنی است، میل جنسی و هیجان شهوی به طور قوی و عنیفی بر پسر و دختر حمله ور می شود. تفاوت شکل الات تناسلی در پسران و دخترانی که به سر منزل بلوغ نزدیکند، در ایشان توجه خاصی نسبت به خود پدید می اورد و موجب تخیلات و تصورات دور و دراز مبهمی درباره امور جنسی و احوال شهوی می شود.

این تخیلات و تصورات در دل پسر و دختر و جد و سرور مبهم و در سرشان ارزوهای بسیار پدید می اورد!
این همان ندای طبیعت و سنت تناسل است که در پسر و دختر صدا درامده برای به دست اوردن جفت، حالات عاشقانه در ایشان پدیدار می سازد تا هریک از انان را به دنبال همسر و هدف میل جنسی بکشاند.
پسران و دخترانی که این حالات را هنگام بلوغ در خود احساس می کنند، نمی دانند که این فریاد طبیعت است که حکم جفت شدن دو جنس مخالف را در این هنگام صادر می کند تا نقصی که در هریک از ان دو هست برطرف و وجود ناتمامشان تمام و موجود ناقصشان، کامل شود.
اما این حقیقت تقاضای جنسی در طبیعت پسر و دختر به هنگام بلوغ، چون با این صراحت و اشکار بیان نمی شود، حمل بر حالات روحی و فکری غریبی می شود که منجر به خیالات و تصورات شاعرانه می گردد و پسر و دختر را به اسمان های هفتم و به عالم ملکوت و عشق های افلاطونی و عوالم اسمانی و زندگی غیرواقعی می کشاند.

عزیزترین رغبت و روح و بالاترین حد شهوت ان اینست که در این جهان شخص دیگری را بیابد که بتواند با صراحت و بدون شرم و حیا لذات خود را با او مبادله کند، میان ان دو، از ” مال من و مال تو ” سخن نرود و چنان با هم متحد و یکسان باشند که در کنار یکدیگر مثل ان باشد که یا خویشتن هستند و میانشان چنان ارتباط و پیوند روحی و ذاتی حکمفرمائی کند که اشتراک در غم و شادی، فطری ان شود.

روابط زن و شوهر

عشق و علاقه بین مرد و زن اساس زناشوئی و خوشبختی را تشکیل می دهد. به علاوه توافق اخلاقی روانی حتی جسمی برای دو طرف لازم است برای تامین اساس و پایه خوشبختی مرد و زن در درجه اول عشق و علاقه و بعدا توافق اخلاقی و دماغی، حتی جسمی برای دو طرف لازم است و اگر از نظر جسمی ( فیزیکی) تناسب در بین نباشد اقدام به ازدواج نمایند.

برای عشق و محبت هم باید هر دو طرف ازموده و مطلع باشند. یک نفر دانشمند اطریشی می گوید:
” عشق عبارت است از شناختن طرف “
بالاخره باید در تمام موارد بین زن و شوهر حتی از حیث اداره کردن منزل هم اهنگی کامل موجود باشد.

مرد و زن
زن بیشتر از مرد با تمام قلب و جسم و روان خود عشق می ورزد و مراتب توافق جسمی و توافق قلبی، عشقی را تکمیل می کند و در بسیاری از موارد یکی از ان ها ممکن است مکمل قسمت دیگر باشد.

اغلب اوقات مانع یگانگی و اختلاف روابط زن و شوهر از ناحیه عوامل و روابط جنسی است به طو کلی مردها در این اعمال سریع هستند در صورتی که در زنان ارام و اهسته پیش می رود پس این خودخواهی و تعجیل مرد باید تعدیل شود که در این صورت علاقه زن بیشتر می گردد. برای زن یک مقدماتی در اجراء امر زناشویی لازم است که در مرد وجود نداشته و یا حوصله ان را ندارد و اغلب مردان شکایت دارند که زن های ان سرد هستند در صورتی که عامل مهم خود ان مرد شاکی است.
به علاوه زن کاملا حساس می باشد سپس باید طوری رفتار نمود که مخالف احساس او هیچ گونه اقدامی نشود و با سیاست و رویه خاص زن را از هر حیث ( جسمی و روانی ) راضی نگاه داشت.

تحریک احساسات عمقی زن احتیاج به یک تعلیمات کلی مربوط به مورد زناشویی دارد و هر رابطه جنسی باید تجریه و تعلیمات را کاملتر و صمیمیت را بیشتر نماید، تحریکات سطحی زودتر تحمیل می شود ولی احساسات عمقی که برای تکمیل صمیمت و علاقه و تسکین اعصاب لازم است باین سهولت به دست نمی اید.
تنها استرضاء عمقی می تواند سعادت طرفین را فراهم نماید سپس تحریکات سطحی یک امر موقتی است که اگر فقط به این امر اکتفا شود هیچ وقت هم بستگی زن و شوهر نمی تواند دوام داشته باشد و اگر در این امر سطحی افراط شود سبب عصبانیت و بهم خوردن تعادل و هم اهنگی دو طرف می گردد.
همچنین صدا، مهم است. چون صدای بلند و نابهنجار در مقابل زن ابدا خوب نیست و مرد باید در این موارد اهسته صحبت کند تا بتواند بیشتر او را جلب نماید. به علاوه مرد باید در نظافت بدن خود دقت کامل کند چون زن در این موضوع بسیار دقیق و حساس است.

اسرار زناشویی

برای این که تعادل زناشوئی برقرار گردد باید انچه از مرد کم است زن تامین نماید یا بالعکس. مثلا مردی که 85 درصد مرد است می تواند با زنی که 85 درصد زن است بهتر توافق نماید چون 15 درصد کسری همدیگر را جبران می نماید.
وجود انسان دارای انواع و اقسام عوامل و رمزهای درونی است که به سختی و اشکال قابل حل و تجزیه است. بین این اسرار طبیعت از همه مهمتر موضوع غریزه جنسی و مسائل مربوط به امور امیزشی و زناشوئی می باشد و تعادل زندگی و دوام و بقاء زن و شوهر بیشتر روی این اصل قرار گرفته است.
زن و مرد محتاج همدیگر هستند و از حیث ساختمان و اعضاء و طبیعت طوری به وجود امده اند که وصلت و امیزش لازم و ملزوم بوده و به همدیگر احتیاج مبرم دارند_ برای زناشوئی مقررات کشوری و تشریفات مذهبی گوناگون وجود دارد و از نظر نظم اجتماع خواسته اند زن و مرد را با قید و شرایط خاصی به هم پیوند دهند ولی تمام این قوانین و تشریفات نمی تواند بین دو جنس متضاد هم اهنگی کامل به وجود اورد. مگر این که واقعا هر دو طرف با یک احساسات باطنی و صمیمانه به هم تعادل داشته باشند یعنی ساده تر بگوئیم همدیگر را بخواهند و با جان و دل به هم مخلوط شوند. فرض نمائید دو ماشین موازی هم روی خط اهن مسافتی را به سرعت 10 کیلومتر در ساعت طی می نمایند و دستور می رسد هر دو ماشین در یک فاصله و نقطه معین بایستند در این صورت هر دو راننده موظف هستند به تدریج از سرعت کاسته و با یک میزان معین بدون این که یک قدم جلو یا یک قدم عقب تر از همدیگر باشند در ان نقطه به خصوص توقف نمایند. حال مسافرینی که در مقابل پنجره دیگر ماشن هستند می توانند با کمال خوبی صحبت نمایند.
به طوریکه تصور می رود هر دو یک ماشین هستند و تعادل بین ان ها کاملا برقرار است اما اگر از طرف دو راننده مختصر غفلت و تسامح شود و یکی از ماشین ها جلوتر یا عقب باشد تعادل این دو مسافر به هم می خورد و نمی توانند ابدا روبروی هم باشند و با هم صحبت کنند.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

انچه را که مرد از همسرش می خواهد بپذیرد

انچه را که مرد از همسرش می خواهد بپذیرد مرد به طور غریزی میل دارد …