خانه / مشاوره ازدواج / می توانید بهترین شوهر دنیا باشید

می توانید بهترین شوهر دنیا باشید

می توانید بهترین شوهر دنیا باشید

می توانید بهترین شوهر دنیا باشید

وقتی به خانه می آیید همسرتان را می بینید که دارد تلویزیون نگاه می کند و بی آنکه از جایش تکان بخورد بی حال به شما نگاهی می اندازد و سلامی می کند خانه کم و بیش نامرتب است و شلواری را که صبح وسط خانه انداخته بودید هنوز همان جا است و هیچ تغییری نکرده است از آشپزخانه هیچ بویی نمی آید و انگار نه انگار که زنی در خانه است. اخم می کنید و از ته دل به زندگی فحش می دهید ولی آیا زندگی مشترکتان از روز اول همین طوری بوده است؟

آیا خودتان در این مورد تقصیری نداشته اید؟

اگر ابتدای زندگی مشترکتان است باید بگوییم دو برابر آنچه زندگی کرده اید را قرار است با همسرتان بگذرانید پس این که چه طوری می توانید با هم کنار بیایید خیلی مهم است. کافی است کمی خودتان را تغییر دهید و به عملکرد خود دقت کنید به خاطر داشته باشید زندگی زناشویی چیزی نیست که از روز اول برای شما تعریف شده باشد و همسری انتخاب کرده باشید که کاملا شما را بشناسد و شما نیز او را بشناسید و کاملا رفتارتان بر هم منطبق باشد پس قرا نیست هیچ مشکلی نباشد باید آن قدر با یکدیگر کنار بیایید تا به یک زندگی شیرین و دوست داشتنی برسید.

نیمه دوم اولویت اول:

در زندگی حقایقی وجود دارد که بد نیست به آن توجه کنید وقتی زنتان را شاد و خوشبخت می کنید خودتان هم به شادی و خوشبختی می رسید، به عنوان اولین قدم بد نیست که درخواست های همسرتان را در اولویت اجرا قرار دهید، به خاطر دارم خانمی می گفت من همیشه اولویت آخر همسرم هستم او بیشتر به کارش توجه دارد و پس از آن به خانواده اش وقتی توجه اش به خانواده پایان یافت نوبت به دوستان و برنامه های مشترکشان می رسد و از این موضوع که فارغ شد به تلویزیون و مطبوعات هم سری می زند و پس از صرف غذا اگر هنوز بیدار بود یادش می آید که کسی به عنوان همسر در خانه اش است خودتان را جای او بگذارید. اگر شما اولویت آخر کسی باشید چقدر به برآوردن نیازهای او اهمیت می دهید؟ برای این که او را از خود دلگیر نکنید فکر کنید نصف مغز و وجودتان خارج از شما قرار گرفته است و برای انجام هر کاری باید سری هم به او بزنید، مثلا قبل از این که مهمان دعوت کنید موضوع را با همسرتان در میان بگذارید به او فرصت کافی برای تدارکات مهمانی بدهید یا اگر می خواهید به سفری بروید نظر او را هم جلب کنید .

شادی آفرین باشید

برای این که شاد باشید اول باید شادی آفرین باشد باید همه روز برای شاد کردن همسرتان کاری صورت دهید برای شاد کردن همسر خود می توانید کارهایی صورت دهید بدین منظور باید در خود عادات بهتری ایجاد کنید اگر از شما تقاضا یا برایتان پیشنهادی دارد حتی المقدور آن را بپذیرید و اگر مشکلی پیش آمد که موجب اعتراض او شد از او عذرخواهی کنید.اگر با او به تفاهم برسید زندگی تان به مراتب بهتر و شادمانه تر می شود زنان حافظ بقای خانواده اند و این در ذات آن هاست. پس باید بدانید اولویت های ان ها اولویت های خانواده است. پس با آرامش هر کاری را که می گوید انجام دهید خیلی ساده است از عقل سلیم پیروی کنید. برای زن شما سر زدن به مدرسه فرزندتان مهم تر از این است که چند تا خانه معامله کنید بسیاری از خانم ها به علت تاخیری که در انجام کاری صورت می گیرد اختلاف پیدا می کنند. شما سعی کنید برای پیشگیری بسیاری از کارها آن را زودتر از موعد انجام دهید. اگر می بینید کاری است که باید انجام دهید و فرصت انجام دادن آن را ندارید این کار را به دیگران واگذار کنید اما بگذارید که کار انجام شود ببینید که افراد خانواده شما چه خواسته هایی دارند آن ها را روی برگه بنویسید و هرچه سریع تر انجام دهید. توجه داشته باشید که گاه تبسمی که بر چهره فرزند شما می نشیند از خرید یک دوچرخه ارزشمند تر است. لبخندی که بر لبان همسر شما ظاهر می شود احتمالا مهم تر از این است که یک اتومبیل نو بخرید.

اشتباهات خود را بپذیرید

در زندگی زناشویی تنها چیزی که مهم نیست این است که چه کسی اشتباه کرده است زیرا هر کدام که اشتباه کنند هر دو ناراحت می شوند. به نفع هر دوی شماست که در عذرخواهی پیش قدم باشید به راحتی می توانید بگویید از وضعی که پیش آمده متاسفید آیا واقعا نیستید؟ پس سعی کنید عذرخواهی کنید چه تقصیر با شما باشد چه نباشد اشتباه بهترین آموزگار انسان است از هر حادثه ای که شما را ناراحت می کند درس بگیرید دلیل اصلی ناخشنودی را پیدا کنید به احتمال زیاد می توانید دلیل سطحی داشته باشید.

بیایید آشتی کنید

بعضی اوقات زن و شوهر بدون آنکه دقیقا متوجه شوند مشکلاتشان چیست دعوا می کنند.  بدون این که علت را بدانند در صدد حل اختلافشان بر می آیند، برای این که مشکل شما ریشه ای حل شود در وحله اول بررسی کنید که مشکل اصلی شما چیست؟

به یکدیگر فرصت حرف زدن بدهید و به اصطلاح یکی بگویید و یکی بشنوید سعی کنید اگر همسرتان از شما گله ای می کند او را، درک کنید و به زبان بیاورید، همواره منظور طرف مقابلتان را به خوبی درک کنید و مشکل را به درستی بررسی کنید تا بتوانید به طور کاملا منطقی با همسرتان برخورد کنید وقتی با مشکلی مواجه می شوید، سعی کنید تمام راهکارهایی را که به ذهنتان می رسد به درستی ارزیابی کنید به نظرات طرف مقابل احترام بگذارید و آن را بی ارزش نپندارید بسیار جزئی مسایل را تجربه و تحلیل کنید. اکنون که راهکارها را به درستی ارزیابی کردید به این می رسید که با به کار گیری بهترین راه حل مشکل را حل کنید این کار را با حالتی بسیار دوستانه انجام دهید اگر فکر می کنید نتوانسته اید به نتیجه دلخواه برسید به عقب برگردید و اشکال کارتان را بدون هیچ گونه تعصبی بپذیرید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

اندیشه های مهم بلوغ

اندیشه های مهم بلوغ لذت روح و جسم میل جنسی و جاذبه عشق، هر دو …