خانه / مشاوره ازدواج / خوشبختی را فراموش نکنیم

خوشبختی را فراموش نکنیم

خوشبختی را فراموش نکنیم

خوشبختی را فراموش نکنیم

اکثر زوج های جوان در آغاز ازدواج و زندگی مشترک شور و اشتیاق خاصی دارند. اما متاسفانه بسیاری از آن ها پس از مدتی که ممکن است چند ماه و یا چند سال باشد، این شادابی را از دست داده و زندگی برایشان یکنواخت و خسته کننده می شود کارشناسانی که عوامل این کار را بررسی کرده اند به دو اصل مهم دست یافته اند:

اول:
یکی این که برخی از زوجین تصور می کنند همین که شریک مناسب زندگی خود را یافتند و یا ازدواج کرده اند کافی است و حالا باید منتظر بنشینند تا خوشبختی سوی آن ها بیاید.

دوم:
افرادی هستند که می دانند خودشان برای حفظ شادابی چه بکنند: ما می گویم با یادآوری چند نکته کوچک، گامی در جهت حفظ سلامت زندگی مشترک شما برداریم:

به پاکیزگی و آراستگی خود اهمیت بدهید، به دورانی که در آستانه ازدواج با همسرتان قرار داشتید بیندیشید همیشه پاکیزه و آراسته بودید، می کوشیدید بهترین لباس خود را بپوشید و همواره خوشبو باشید، اما اکنون انگار نیازی به توجه خود نمی بینید اما این مساله اهمیت خاصی در روابط فردی و اجتماعی دارد، امتحان کنید.
با زمانی فکر کنید که به یک مهمانی بزرگ دعوت شدید و قرار است با همسرتان به آن جا بروید وقتی مرتب و پاکیزه و آراسته هستید، چقدر از بودن کنار یکدیگر لذت می برید.

فضای داخل خانه، منزل را زیبا کنید نگران نباشید زیبا کردن منزل همیشه پر خرج نیست وقتی فضای داخل خانه شما یکنواخت شده است می توان با تغییر جای برخی از وسایل منزل و ابتکار در چیدمان آن ها از مدل های زیباتری استفاده کرد. استفاده از برخی رنگ های شاد و تند می تواند تاثیر مثبتی در روحیه و شادابی افراد داشته باشد، از غذاهای نو و اشتهاآور استفاده کنید. گاهی اوقات غذاها نیز یکنواخت و حسته کننده می شود به ویژه اگر افراد با حالتی خسته از کار روزانه و بی تفاوت سر سفره غذا بنشینند و صرفا بخواهند غذا خوردن را مانند رفع تکلیف انجام دهند. می توان هرچند یکبار از غذاهای جدید استفاده کرد حتی می توان با قرار دادن یک شاخه گل سر سفره غذا، محیط را بسیار متفاوت و دلچسب کرد از هدایا و عبارات زیبا برای همسرتان غافل نشوید.

اصلا به فکر کادو یا پول زیاد نیفتید می توانید حتی یک کارت زیبا تهیه کنید و در آن از همسرتان برای زحماتش تشکر کنید و آن را جایی قرار دهید تا هنگام خروج از منزل یا ورود آن را ببینید، حتی می توانید با یک مکالمه تلفنی کوتاه به همسرتان در طول روز یعنی زمانی که همیشه مشغول کار بودید، از زحماتش و از بودنش در کنارتان تشکر کنید.

نیازهای کوچکش را برآورده کنید. مواقعی که می دانید همسرتان متوجه جمله یا عباراتی خاص است، آن را بگویید حتی اگر تا کنون چنین نمی کردید خجالت نکشید و به یاد داشته باشید که تنها چیزی که هر چقدر خرج شود زیاد می شود صحبت است.
حتی اگر همسرتان در ظاهر توجهی به گفتارتان نداشته باشد استفاده از کلام زیبا و دلپذیر تاثیر مثبتی بر روحیه و رفتار وی خواهد داشت.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

اندیشه های مهم بلوغ

اندیشه های مهم بلوغ لذت روح و جسم میل جنسی و جاذبه عشق، هر دو …