خانه / مشاوره ازدواج / سن ازدواج

سن ازدواج

سـن ازدواج

مدتهاست بررسی می کنند چه سن مناسب برای زناشویی است، سابق فکر می کردند هر کس به سن بلوغ رسید می تواند اقدام به ازدواج نماید و این به علت اقتصاد و یا عدم اطلاع از تشریح و تکمیل بدن انسان بود. به علاوه اگر دختر جوان را شوهر نمی دادند، جوانی و طراوت او زود می گذشت و شانس پیداکردن شوهر کم می شد. امروز دیگر آن طور نیست و زن می تواند با وسایل موجود خود را تا مدتی جوان نگاه دارد و در واقع اختلافاتی بین سن زن و شوهر وجود ندارد، گرچه هرگاه سن هر دو مساوی باشد از نظر اخلاق و فکر بهتر می توانند باهم بسازند ولی با وجود این اختلاف چند سال در زن و یا شوهر چندان اهمیت ندارد. اما اگر اختلاف سن زیاد باشد مناسب نیست.عدم تناسب فاصله سنی و نتایج آن

فـدای هـوس

اغلب انتخاب طرف مطابق میل باطنی نیست و زن یا شوهر تابع احساسات می شود.

موقعی که پسر یا دختر جوان به سن مناسب رسیدند، در آنها حس اعمال رابطه جنسی پیدا می شوند و این امر کاملا طبیعی است و اگر غیر از این باشد، می توان گفت که شخص سالم نیست. اما این احتیاج در جوانان اغلب مفهوم و قابل تشخیص نیست و مخصوصا در دخترهایی که زیاد از این موضوع اطلاع ندارند، به کلی مکتوم است. مثلا اگر دختر معصومی با پسر جوانی ملاقات کند، در خود یک انقلاب درونی احساس می نماید و تصور می کند عاشق شده است و در نتیجه همین حس حاضر است تمام زندگی و عمر خود را فدای آن شخص نماید. در صورتی که باطنا چنین نیست و این فقط یک حس و تمایل طبیعی در رابطه جنسی است که ممکن است در مقابل هر مرد در وی بروز کند.

بنابراین جوانانی که تجربه و اطلاع کافی ندارند همیشه در این مخاطره هستند و برعکس آنهایی که سابقه و تجربه دارند کمتر فریب می خورند. چگونه می شود فدای این هوی و هوس نگشت؟ آیا باید قبل از ازدواج تجربه کافی داشت؟ در جواب می گوییم ابدا لزوم ندارد، چون این تجربه ها عواقب و نتایج بسیار وخیمی دارند ولی معاشرت ساده و بی آلایش دختران و پسران (معلوم است از حیث اخلاق باید مناسب هم باشند) به نظر ما مفید است. گرچه در این معاشرت ها حس تمایل جنسی تولید می گردد ولی موقتی است و رفع می شود و در مقابل دوام و مقاومت دختر بیشتر می گردد و می تواند به مرور مطابق میل و علاقه باطنی شوهر خود را انتخاب نماید.

رابطه ساده دختر پسر

برای اینکه زن و شوهر کاملا به هم وفق نمایند سوال و جوابی که با یک نفر دکتر متخصص و روانشناس به عمل آمده است در زیر می نویسیم:

1- آقای دکتر شما فکر می کنید که انتخاب زن یا شوهر باید روی اساس تمایل جنسی باشد؟

البته- در درجه اول موضوع رابطه جنسی است که زناشویی را محکم می نماید و آنهایی که فکر می کنند رابطه جنسی مسئله ثانوی است کاملا در اشتباه هستند. چون علم اخیر به ما ثابت نموده است که هارمونی در زناشویی نمی تواند بدون آن برقرار و محکم باشد.

2- آقای دکتر عقیده شما راجع به دفعات رابطه جنسی چیست؟

تعداد رابطه جنسی تنها از نظر بهداشت طرفین مهم نیست بلکه برای بقاء تمایل جنسی نیز اهمیت زیادی دارد، ولی باید از حد اعتدال نگذرد که افراط در آن تولید خستگی و کسالت می نماید و فاصله زیاد هم باعث فقدان تمایل جنسی می گردد.

3- چه دستوری می توانید برای این منظور بدهید؟

در این مورد مشکل است دستور جامعی داد و این موضوع بستگی به سن و استعداد و مزاج دارد که در بعضی جوانان رسیده ممکن است روزی چند بار و در اشخاص که از سن 50 گذاشته اند فقط ماهی یک تا دو بار انجام شود.پس بهتر است دو نکته را در نظر بگیریم، یکی میل و هوس و دیگری خستگی – به طور کلی باید دفعات آن طوری باشد که هر دو طرف راضی و خوش بخت باشند و اغلب اختلافات و نارضایتی زن و شوهر در این موضوع و عدم تعادل آن است که مطابق میل همدیگر عمل نمی شود.

4- آیا بهتر نیست که مرد در این قسمت پیش قدم باشد؟

بلی- باید چنین باشد. چون زن در این موارد منفی است و به اندازه شوهر تمایل در وی ایجاد نمی شود. ولی باید شوهر عاقل بوده، موقع و روز و وقت مناسب را انتخاب نماید و طوری رفتار کند که زن کاملا راضی باشد.

5- به نظر شما عشق حقیقی چیست؟

متخصص معروف هاولوک الیس می گوید که رابطه جنسی باید با میل و عشق انجام شود. به نظر من کاملا صحیح است و این دو امر باید اجرا گردد تا اینکه ازدواج دوام داشته باشد و اگر این دو عامل فراهم باشد مهر و محبت هم که سومین عامل است به آن اضافه می شود: پس جفت حقیقی آن است که این سه عامل در آن وجود داشته باشد. باز تکرار می کنیم که رضایت یک طرفه کافی نیست و باید هر دو طرف از رابطه جنسی کاملا متمتع شوند تا در زندگی زناشویی خوشبخت باشند.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

انچه را که مرد از همسرش می خواهد بپذیرد

انچه را که مرد از همسرش می خواهد بپذیرد مرد به طور غریزی میل دارد …