خانه / مشاوره ازدواج / میل جنسی یا عشق

میل جنسی یا عشق

میل جنسی یا عشق

بزرگترین هدف زندگی زن و مرد یافتن همسری است که با او خلقت ناقص خود را تکمیل نماید. زن و مرد در پی انند که خویشتن را در وجود خلقت خود تکامل بخشند و بدین گونه با مکمل خود پایه های مستحکم خانواده را پی ریزی نمایند در دوران قبل از بلوغ که توام با احلام و تغییرات سریع بدنی است میل جنسی و هیجان شهوت به طور قوی و مشهودی بر پسر و دختر مستولی می گردد. تفاوت شکل الات تناسلی در پسران و دخترانی که به بلوغ نزدیک می شوند در ایشان توجه خاصی را نسبت به خود پدید می اورد و موجب تخیلات و تصورات دور و دراز مبهمی درباره امور جنسی می شود. این تخیلات غالبا به شکل افسانه سحرامیزی که تمام وجود ان ها را تسخیر می نماید. این همان ندای طبیعت و سنت تناسلی است که در پسر و دختر به صدا درامده برای به دست اوردن جفت و همخوابه حالات عاشقانه در ایشان پدیدار می سازد تا هریک از انان را به دنبال همسر و هدف مبل جنسی بکشاند.

پسران و دختران جوانی که این حالات را هنگام بلوغ در خود احساس می کنند نمی دانند که این فریاد طبیعت است که حکم جفت شدن دو جنس مخالف را در این هنگام صادر می کند تا نقصی که در هریک از ان دو هست برطرف و وجود ناکامل شان تمام و موجود ناقص شان کامل شود. اما این حقیقت تقاضای جنسی در طبیعت پسر و دختر به هنگام بلوغ چون به صراحت و اشکاری بیان نمی شود حمل بر حالات روحی و فکری رویایی می شود که منجر به خیالات و تصورات شاعرانه می گردد و پسر و دختر را به اسمان های و به عالم ملکوت و عشق های افلاطونی و عوالم اسمانی و زندگی غیرواقعی می کشاند. هر اندازه انسان در پنهان ساختن این ندای طبیعت کوشد باز نمی تواند شوق خود را نسبت به پناه بردن به اغوش قرین خویش منکر می شود و هر اندازه شخص احساسات و عواطف رقیق از خود نشان بدهد با متمایل و مشتاق می باشد.

دختران و پسران هرچه بیشتر احساساتی و خیالاتی باشند بیشتر و زودتر به درک فیض از غایت شهوت و عمل جنس می گرایند. عزیزترین رغبت روح و بالاترین خواهش جسم ان است که در این جهان شخص دیگری را بیابد و بتواند با نهایت صراحت و بدون شرم و حیا لذت خودرا با او مبادله کند. و در این مبادله عشق است که افق عواطف روحی و انسانی شخص نیز وسعت می یابد و نور درخشان همان روحی تابیدن می گیرد که اگر تنها بود هرگز به این حد درخشان و فروزان نمی شد، عاشق هرچند که مورد بی اعتنایی معشوق قرار بگیرد ولی همچنان راه اشتی باز و هر دو با محبت و عشق سوزان تری به یکدیگر گرایش دارند. این میل نوسان یافته بین دو قطب مخالف همواره در ادمی وجود داشته و مورث تغییرات شگرفی در زندگی و اینده او شده است. پس تمایلات روحی و عاطفی طرف مقابل دسترسی یافته و خود را در اختیار او گذاشته تا کام از او برگیرم.
%d8%b9%d8%b4%d9%82

عشق در رابطه زن و مرد

زن بیشتر از مرد با تمام قلب و جسم و روان خود عشق می ورزد و مراتب توافق جسمی و توافق قلبی (یا عشق) را تکامل می بخشد اغلب اوقات مانع یگانگی و اختلال روابط بین زن و شوهر از ناحیه عوامل و روابط جنسی است به طور کلی مردها در این اعمال سریع تر هستند در صورتی که در زنان ارام و اهسته پیش می رود پس این خودخواهی و تعجیل مرد باید تعدیل شود. زن کاملا حساس می باشد پس باید طوری رفتار نمود که مخالف احساس او هیچ گونه اقدامی صورت نپذیرد و یا سیاست و تامل زن را از نظر جسمی و روانی راضی نگاه داشت. تحریک احساسات عمقی زن احتیاج به یک سری تعلیمات کلی مربوط به امور جنسی دارد و هر رابطه جنسی باید تجربه و تعلیمات را کامل تر و صمیمیت را بیشتر نماید. تحریکات سطحی زودتر تحصیل می شود ولی احساست عمیقی که برای تکمیل صمیمیت و علاقه و تسکین اعصاب لازم است به این سهولت به دست نمی اید.

عشق با الکتریسیته اغاز می شود

در تماس اولیه جریان الکتریکی در هر دو طرف تولید می شود. به تدریج با تماس و امیزش این جریان بیشتر می شود پس اگر در موقع امیزش امواج الکتریکی که باعث تحریک نورون ها و سلسله اعصاب دو طرف می شوند با اشکال و یا اختلال مواجه شوند عشق و محبت حقیقی نمی تواند بین زن و مرد به وجود اید. اگر امر نزدیکی و مقاربت به خوبی اغاز و انجام شود نیروی الکتریکی تخلیه می شود که همین امر باعث رضایت کامل و استراحت خاطر طرفین می شود.

اغلب زنان فکر می کنند اگر در زندگی زن و شوهر لذت نبرند سرد مزاج می باشند. رضایت کامل در زنان با مردان فرق بسیاری دارد و اوج لذت فقط یکی از انواع ان می باشد. تعداد زیادی از زنان بدون رسیدن به این مرحله از روابط جنسی لذت می برند این عده ممکن است به اندازه زنانی که قادر به رسیدن به اوج لذت می باشند از روابط امیزشی احساس راحتی ننمایند ولی به هیچ وجه نرسیدن به ان را نبایستی از طبیعت مرد خود بدانند.
%d8%b9%d8%a7%d8%b4%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%87

عوامل دیگری نیز در ایجاد بعضی گرفتاری ها موثر است. مثلا اوایل ازدواج دختری که طبعا تجربه ای در روابط امیزشی ندارد و مرد را عصبانی می کند مرد می بایست نقش مثبت این امور را به دختر بیاموزد و او را برای انجام دخول اماده و مهیا سازد. در روابط امیزشی نقش زن مفعولی است و مسئولیت کمتری به عهده دارد. پس با در نظر گرفتن پیچیدگی وظایف مرد زن نیز بایستی در مراحل گوناگون زندگی زناشویی دقت نماید که اطمینان شخصی همسر را جلب نماید و تداوم بخشد و هرگز اشتباه و یا عدم توجه همسرش را مستقیما مورد انتقاد قرار ندهد.

گرچه ارتباط و اتصال زن و مرد را نمی توان مانند ترکیب شیمیایی و اختلاط عناصر مواد گوناگون دانست اما در ازدواج با ترکیب و اختلاط و ذوب شدن و به هم امیختن دو روان سروکار داریم که به مراتب مهم تر و مشکل تر از ترکیب مواد شیمیایی است. زناشویی یکی از اسرار مهم طبیعت است و از غامض ترین مسائل اجتماعی می باشد. دو جنس مخالف با اراده شخصی یا احساسات و یا علل دیگر به هم نزدیک و جفت می گردند. گرچه موضوع عشق و محبت جو شرایط اولیه است اما علاوه بر ان توافق نظر و تفاهم طرفین در مرتبه و مقام قرار دارد. پس به تنهایی عمق پایه ازدواج را محکم نمی سازد چنان که خیلی از زنان و شوهران با وجود محبت و عشقی که به هم دارند در زندگی خوش بخت نیستند در صورتی که اگر بین اینان تفاهم حاکم باشد می توانند تمام عمر با هم زندگی کنند. زن و مرد در تمایل جنسی باید به منتهای لذت بردن از هم بیندیشند و زن باید حیا و خجالت را کنار گذاشته و بی پروا به شوهر خود متصل گردد. به همین جهت است که گفته اند: بهترین زنان زنی است که وقتی با شوهر می امیزد همچنان که از لباس برهنه می شود از حیا نیز برهنه گردد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

انچه را که مرد از همسرش می خواهد بپذیرد

انچه را که مرد از همسرش می خواهد بپذیرد مرد به طور غریزی میل دارد …