خانه / مشاوره ازدواج / نتیجه عدم وجود عشق

نتیجه عدم وجود عشق

نتیجه عدم وجود عشق

نتیجه عدم وجود عشق

نتیجه عدم وجود عشق و غصه شوهر در عدم نعوظ آلت او. عنن که ناشی از بیماری خاصی نیست، در شوهرانی پیدا می شود که زنشان را دوست نمی دارند و یا زنشان نسبت به ایشان التفاتی ندارد. عدم وجود عشق در میان زن و شوهر، علل بسیار دارد و از آن جمله، یکی اینست که ازدواج یک زن و مرد از آغاز ممکن است بر پایه عشق و محبت قرار نگرفته و بنا به مصالح دیگری انجام یافته باشد. چنین ازدواجی از پایه فاسد است و اگر زن و شوهر در رفع این فساد نکوشند و خود را به تبادل مهر و محبت عادت ندهند، عنن که در مرد بدین سبب بروز کند، درمان پذیر نخواهد بود. روابط عاطفی زوجین

زن و مردی که بنا به هرگونه علل و اسباب و مقدمات، زن و شوهر می شوند، باید بدانند که در برابر یک امر واقع قرار گرفته و چاره ای جز پذیرفتن آن و رضا دادن به آن ندارند و هر طور هست باید عشق روحی و بدنی را میان خود ممارست کنند. عجب اینست که وقتی زن و شوهری عاشق نبودند ولی خویشتن را به دوست داشتن همدیگر، مغاذله با یکدیگر و انجام عمل جماع با تمام قواعد صحیح و به طرز لذت بخش، عادت دادند رفته رفته خود این ممارست، در آنان نسبت به یکدیگر ایجاد شور و علاقه می کند.
باید دانست زن و شوهری که ترتیب میانه خود ر اصلاح نکنند، روزگاری تباه دارند. ممکن است عشق زن و مردی که بعد از ازدواج بنا به علل دیگری از میان رفته یا ست شده باشد.
مثلا طرز رفتار یکی با دیگری زننده باشد و مزاج آن دیگری چنان باشد که گوئی از شیشه درست کرده اند و به کمترین زنندگی بشکند. در این حال، وحدت زناشوئی میان زن و شوهر دشوار است زیرا چگونه ممکن است دو همسر با این وضع به بستر روند و در حال که از یکدیگر بیزارند، بهم پیوند یابند؟؟  البته ممکن است شوهری که نسبت به زنش رفتار زننده دارد، در حالی که زن بیزار او به حال بیزاری تسلیم است، با او نزدیکی کند اما اگر زنی نسبت به شوهرش تندی و زنندگی داشته باشد و یا بی لطفی و خشونت کند محال است که به چنین شوهر متاثر و خشمناک و ناراضی از زن، نعوظ دست دهد و نزدیکی انجام پذیرد.

مرد هم در هر حال و هر وقت و با هر روحیه و حالت نمی تواند به عمل جنسی اقدام کند. مرد نیز دارای نفس حساس و عواطف رقیق است و زن باید روحیه و احساسات او را رعایت کند و محیطی در پیرامون خود و شوهر پدید آورد که عاری از موجبات تکدر خاطر بوده و آنچه در آن هست، شوق آور و اشتهاانگیز و محرک باشد. این یکی از مهمترین وظایف زن است.
چه بسا که سبب عنن و عدم نعوظ آلت مرد، غم و غصه های او و ناراحتیش در کارهای روزانه و امور اجتماعی است، چنین مردی با خاطر آشفته و روح گرفته به خانه باز می گردد، کیست که در اجتماعات امروزه از موجبات تکدر خاطر، مصون مانده باشد؟
در این احوال عنن موقت بمرد دست می دهد و میل به نزدیکی در او مخفی و محو می شود. زن باید وقتی شوهرش به خانه باز می گردد و در اتاق خواب با او به سر می برد و یا در بستر خواب و در کنار او قرار می گیرد این نکات را در نظر بگیرد و این احوال را به حساب بیاورد و توقعات و یا طرز رفتار خود را با ان هم آهنگ سازد.
پس بر زن است که نخست، خاطر شوهر را از گرفتاری های فردی و اجتماعی، هر طور هست، در خانه آسوده گرداند و آن گاه او را نوازش و محبت کند تا عنن موقت  و بی میلی ظاهری مرد برطرف شود.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

اندیشه های مهم بلوغ

اندیشه های مهم بلوغ لذت روح و جسم میل جنسی و جاذبه عشق، هر دو …