خانه / مشاوره ازدواج / نحوه امتیاز دهی و موارد منع ازدواج در مشاوره ازدواج چگونه است؟

نحوه امتیاز دهی و موارد منع ازدواج در مشاوره ازدواج چگونه است؟

نحوه امتیاز دهی و موارد منع ازدواج در مشاوره ازدواج چگونه است؟

حداکثر امتیاز برای توفیق 1000 نمره است، 500 نمره به رابطه خانوادگی دوطرف مربوط می شود که شامل ارتباط دختر و پسر می باشد.

بقیه 500 امتیاز به روابط دو نفره، تطابق هوشی، رفتاری، سنی و شخصیتی و ….. تعلق می گیرد. برای اینکه دختر و پسر بتوانند مجوز ازدواج را دریافت کنند، بایستی حداقل امتیاز آنها از 500 بیشتر باشد.

مواردی که طی آن ازدواج تجویز نمی شودعبارتند از: وقتی که دو طرف اختلاف سنی بالای 5 سال داشته باشند، وقتی که دو طرف اختلاف خانوادگی زیادی داشته باشند (خانواده فقیر و غنی)، وقتی که هوش زن از مرد بیشتر باشد، وقتی که دوطرف یا مرد خانه بیکار باشد، وقتی که سن دو طرف کم باشد؛ مثلا دختر زیر بیست سال و پسر زیر 24 سال باشد، وقتی که دوطرف از دو فرهنگ کاملا متفاوت باشند، وقتی که آینده اقتصادی مرد روشن نبوده و احتمال بهبود نباشد، وقتی که اختلاف عملی و تحصیلی فاحشی داشته باشند و خصوصا این که زن تحصیلات بیشتری نشبت به مرد داشته باشد،وقتی که یکی از طرفیت اختلال شخصیتی داشته باشد، وقتی که یکی از طرفین یا هردو معناد به مواد مخدر یا الکل باشند، وقتی که عدم تجانس ژنتیکی داشته باشند و رابطه خویشاوندی نزدیکی بین آنها برقرار باشد و نظایر آن.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

اندیشه های مهم بلوغ

اندیشه های مهم بلوغ لذت روح و جسم میل جنسی و جاذبه عشق، هر دو …