خانه / مشاوره ازدواج / ویروس هایی که به جان زندگی مشترک می افتد

ویروس هایی که به جان زندگی مشترک می افتد

ویروس هایی که به جان زندگی مشترک می افتد

  ویروس هایی که به جان زندگی مشترک می افتد

زندگی مشترک همیشه در معرض انواع آسیب ها قرار دارد که می تواند یک زندگی شیرین و دلچسب را سرد و بی روح و کسل کننده کند درست مثل وقتی که تن ما رنجور می شود و از یک بیماری رنج می برد.

انواع ویروس های خطرناک که یک زندگی مشترک را تهدید می کند:

تعصب افراطی و غیر منطقی:

این ویروس ها که بسیار خطرناک است به علت شکست و تردید به طرف مقابل، نداشتن صراحت و صداقت، وسواس فکری، قضاوت های کورکورانه و بدبینی پدید می آید.
راه های درمان هم احترام به آزادی و ویژگی های طرف مقابل، داشتن صراحت کامل، بررسی منطقی و آرام مسایل، قاطی نکردن مسایل مختلف با همدیگر، روشنفکری، اعتماد و اطمینان قلبی به طرف مقابل و گذشت است.

” و از همه مهمتر او کودکی نیست که با دیدن اسباب بازی بهتر (خوش تیپ تر، پولدارتر و …) شما را از یاد ببرد او همانقدر شما را دوست دارد که شما او را، پس جای نگرانی نیست.”

دروغگویی:

علل پیدایش این ویروس که از نوع مخرب هم است کوته فکری، ترس از حقیقت و عدم اعتماد به نفس است.
راه های درمان آن پذیرفتن اشتباه طرف مقابل، صداقت، پرهیز از فریبکاری، افزایش اطمینان به نفس، نترسیدن از گفتن حقیقت اگر چه تلخ باشد. همیشه امید به گذشت، تنها به دلیل راستگویی وجود دارد این رمز تداوم زندگی است.

خشونت:

ویروس سوم یک زندگی مشترک خشونت است که از نوع بسیار خطرناک هم است علل پیدایش آن عناد و سرسختی، ضعف طرف مقابل، داشتن عقده های مختلف کمبود محبت و مشکلات عاطفی است.
راه های درمان این ویروس، صبر، تسامح، قناعت، عطوفت و صمیمیت در زندگی مشترک صراحت و صداقت در تمام مسایل و تاثیر نگرفتن از مشکلات بیرونی در محیط خانه قبل از هر تصمیم خشنی چند لحظه فکر کردن به عواقب کار.

(قبل از هر خشونت خوبی های او را به خود یادآوری کنید. حال آیا او مستحق چنین خشونتی است یا می توان کمی ملایم تر برخورد کرد)

دخالت خانواده ها:

علل پیدایش این ویروس که بسیار خطرناک است و زندگی را به فنا می کشد درز کردن مشکلات خصوصی زن و شوهر به خارج از رفت و آمدهای بیش از حد و آگاه شدن دیگران از زندگی خصوصی است.
از راه های درمان آن می توان به حفظ مسایل سری و خصوصی، اولویت دادن به مسائل خانه و خانواده راز داری و حل مسایل تا حد امکان درون خانه و کمک گرفتن از مشاوران حرفه ای به جای کمک گرفتن از اقوام اشاره کرد.

شاید ابراز انتقاد در تنهایی عذرخواهی لذت بخشی را به دنبال داشته باشد در صورتی که انتقاد از یکدیگر جلوی دیگران عواقبی مثل عدم پذیرش، ناراحتی درونی و کینه توزانه ای را به همراه داشته باشد. هم چنین دخالت های دیگران به عنوان طرفداری یکجانبه یا راهنمایی دوجانبه و بدتر از همه حرف های آن چنانی پشت سر هر دو.

خود خواهی:

علل پیدایش این ویروس خطرناک خود پسندی عدم احساس مسولیت و عقده های مختلف است.
راه های درمان آن احترام به خواسته ها و حقوق طرف مقابل، مشارکت زن و شوهر در خوشی ها و ناخوشی های زندگی پذیرفتن عیوب خود و دیگران و انتقادپذیری است.

تمام من گفتن ها از تنهایی منشا می گیرد در کنار یکدیگر به “ما” برسید که هدف زندگی مشترک است.

خسیس بودن:

علل پیدایش این ویروس، سرشت بد، تنفر، مادی بودن است که راه های درمان آن شاکر بودن به آنچه خداوند داده است. از روزی حلال بهره بردن، دل نبستن به دنیا، عدم رقابت مادی با دیگران، اولویت دادن به روحیه خانواده نسبت به مادیات و اعتقاد به مرگی که هر آن ممکن است فرا رسد است.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

اندیشه های مهم بلوغ

اندیشه های مهم بلوغ لذت روح و جسم میل جنسی و جاذبه عشق، هر دو …