خانه / مشاوره ازدواج / چگونه درصدد تغییر مرد بر نیاییم

چگونه درصدد تغییر مرد بر نیاییم

چگونه درصدد تغییر مرد بر نیاییم

مرد نمی خواهد اصلاح شود

همان گونه که مرد می خواهد توجیه کند که چرا زن نباید ناراحت شود زن نیز درصدد توجیه این مطلب است که چرا مرد نباید به شیوه ای که خودش می خواهد رفتار نماید. همان طور که مرد به اشتباه درصدد “تعمیر” زن برمی آید زن نیز به اشتباه می کوشد مرد را اصلاح و بهتر نماید.

مردها ضرب المثلی دارند با این مضمون: سری را که درد نمی کند، دستمال نمی بندند.
وقت زن می کوشد مرد را تغییر دهد مرد به یاد این ضرب المثل خود می افتد و این که همسرش تصور می کند که او دچار سردرد شده است. به همین دلیل مرد ناراحت می شود و موضعی کاملا دفاعی می گیرد. او گمان می کند که از سوی همسرش مورد بی مهری قرار گرفته است.
بهترین راه کمک به مرد جهت رشد و بالندگی آن است که به هیچ وجه درصدد تغییر او بر نیاید. مرد نیازمند ان است که با وجود تمام نواقص اش مورد پذیرش و پسند قرار گیرد. البته پذیرش نواقص یک فرد کار اسانی نیست. به ویژه زمانی که می دانیم می تواند آن نواقص را برطرف کند. با این حال، وقتی بدانیم که بهترین راه کمک به مرد جهت رشد و بالندگی ان است که به هیچ وجه درصدد تغییر او برنیاییم پذیرش نواقص او اسان تر می شود.

آنچه زن باید بداند

1_ وقتی مرد ناراحت است زن نباید زیاد از او سوال کند وگرنه مرد فکر می کند همسرش قصد تغییر او را دارد.

2_
در صدد تغییر مرد به هیچ وجه نباشید:
 او نیازمند عشق و محبت است و در این حالت رشد می کند.
3_ وقتی توصیه ناخواسته ارایه می دهد، مرد احساس می کند همسرش به او اعتماد ندارد و بر او تسلط یافته است.

4_ وقتی مرد لجبازی می کند و حاضر نیست تغییر کند، در واقع احساس می کند که مورد بی مهری همسرش قرار گرفته است. مرد حاضر نیست که اشتباهاتش را بپذیرد چون نگران است که مورد بی مهری همسرش واقع شود.

5_
اگر زن از خود گذشتگی نشان دهد به این امید که شوهرش نیز این گونه عمل کند، مرد احساس مس کند که برای تغییر یافتن تحت فشار قرار گرفته است.

6_ زن می تواند بدون تغییر مرد احساسات ناخوشایند خود را با او مطرح کند. وقتی مرد احساس کند مورد پذیرش و قبول همسرش قرار گرفته، سعی می کند به حرف های او گوش کند.

7_
اگر مرد را راهنمایی کند و یا به جای او تصمیم بگیرد مرد احساس می کند که همسرش او را اصلاح و تحت تسلط خود در آورده است.

کارهای که زن می تواند انجام دهد

1_ به ناراحت بودن او توجه نکند: مگر آن که مرد بخواهد درباره آن صحبت کند. لازم نیست خود را با زیاد علاقه مند به آن نشان دهید.
2_ به هر شکلی که مرد می خواهد رشد کند: اعتماد نماید. بدون آن که درخواست تغییر مرد را داشته باشد می تواند احساساتش را با او در میان بگذارید.

3_ باید صبور باشد و اعتماد کند که شوهرش خودش ان چه را که باید بفهمد درخواهد یافت. زن باید منتظر بماند تا شوهرش از او تقاضای پیشنهاد کند.
4_ باید به مرد نشان دهد که لازم نیست برای آن که شایسته عشق او باشد، خودش را کامل جلوه دهد.

5_ کارهایش را خودش انجام دهد و برای خوشحال شدن و خشنودی خودش را متکی به شوهرش نداند.

6_
وقتی احساساتش را مطرح می کند طوری رفتار نماید که شوهرش تصور نکند که باید چه کارهایی را انجام  دهد بلکه به او نشان دهد که قصد داد توجه شئهرش را به خود جلب نماید.

7_ آرام و خونسرد باشد سعی کند کاستیهای شوهرش را بپذیرد. به جای آن که به کامل بودن شوهرش توجه کند، احساسات او را مد نظر داشته باشد و درصدد اصلاح او بر نیاید.

وقتی زن و مرد فهمیدند که با توجه به نیازهای متفاوت یکدیگر چگونه از هم حمایت کنند رشد و تحول خود به خود آغاز می شود.
اگر نیازهای اساسی همسر خویش آگاهی بیشتری کسب کنید می توانید حمایت عاشقانه و محبت آمیز خود را بر اساس نیازهای او پایه ریزی نموده، روابط زناشویی خویش را ارضا کننده تر نمایید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

اندیشه های مهم بلوغ

اندیشه های مهم بلوغ لذت روح و جسم میل جنسی و جاذبه عشق، هر دو …