خانه / مشاوره ازدواج / 5 نکته طلایی برای رسیدن به زندگی بهتر

5 نکته طلایی برای رسیدن به زندگی بهتر

5 نکته طلایی برای رسیدن به زندگی بهتر

5 نکته طلایی برای رسیدن به زندگی بهتر 

1_ از زندگیتان چه می خواهید؟
آیا باور دارید که می توانید فعالیت کنید و به خواسته های خود برسید یا در کنار می ایستید و شاهد موفقیت دیگران می شوید و احساس شکست می کنید؟
ببینید چه چیزی در دیگران وجود دارد که به آن غبطه می خورید این طوری خواسته واقعی خود را پیدا می کنید بدانید که احساس حسادت سازنده می تواند شما را در رسیدن به تمایلات نهفته تان یاری کند شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید و با دنیای خارج ارتباط برقرار کنید از خانه بیرون بروید و کسانی را که می توانند به شما کمک کنند پیدا کنید جلوی چشم دیگران باشید و شناخته شوید. خجالت نکشید و انعطاف پذیر باشید اگر مجبور شدید نقشه های زندگی تان را عوض کنید اما هدف اصلی تان را رها نکنید دائم به خود بگویید من برنده ام.

2_ واقعیت های شگفت انگیز به وجود آورید.
خود ما هستیم که واقعیت زندگی مان را به وجود می آوریم و کیفیت آن بستگی به تصورات ذهنی ما دارد شما خودتان را چگونه ارزیابی می کنید این دیدگاه چه تاثیری بر زندگی شما گذاشته است؟
خود را سرزنش نکنید زیرا خودباوری را کاهش می دهید. با ایجاد تصورات مثبت از خود و بالا بردن روحیه شکست ناپذیری واقعیت های ثابت و جدیدی در زندگی خود ایجاد کنید. این جملات را بخوانید و فکر کنید که در مورد شما صحت دارد.
من قوی و نیرومندم، باهوش و دانایم، ظاهرم زیباست، خودم را باور دارم، در هر کاری موفق هستم.

3_ از لحظه هایتان استفاده کنید. 
تحقیقات نشان می دهد کسانی که دائم کار امروز را به فردا می اندازند از بیشتر کسانی که کار را به موقع انجام می دهند دچار فشار عصبی می شوند فکر کنید که کاری دارید که دائم انجام آن را به فردا حواله می کنید ” همه ما می توانیم دست کم یکی از این کارها را به یاد بیاوریم”  چه مقدار از وقت وانرژی شما صرف چنین کاری می شود؟ آیا به عقب انداختن کار ارزش این همه درگیری را دارد؟ از تمام کارهای که باید انجام دهید فهرستی تهیه کنید و پس از فرصت های مناسب استفاده کنید و کارهایتان را انجام دهید.
همین حالا یکی از آن ها را انتخاب کنید و شروع کنید حالا چه حسی دارید؟

4_ آیا تا کنون آرزو کرده اید که ……
ای کاش فلان کار را انجام نداده بودم یا فلان حرف را نمی زدم و یا جور دیگری رفتار می کردم. ممکن است زمانی انجام کاری پشیمان شده باشید و خود را به خاطر اعمال گذشته ملامت کرده باشید اما بدانید که گذشته را نمی توان تغییر داد و در چنین زمانی پشیمانی سودی ندارد تمام سعی خود را به کار بگیرید و به آینده مثبت نگاه کنید و به یاد داشته باشید که بهترین کار ممکن را انجام داده اید خود را سرزنش نکنید گذشته را فراموش نکنید و به آینده شاد و روشن فکر کنید.

5_ مشکل بی خوابی خود را حل کنید.
آیا تاکنون برایتان اتفاق افتاده که صبح بعد از ساعت ها خواب خوش بازهم بی حال و خسته باشید؟
آیا در طول روز به کافئین و کربوهیدرات نیاز پیدا می کنید؟
اگر جوابتان آری است ممکن است از کمبود خواب مزمن در رنج باشید برای رهایی از این مشکل به چند نکته توجه کنید تا خواب راحتی داشته باشید . دذر ساعات معینی به رختخواب بروید چند ساعت قبل از خواب چیز ننوشید مانند ” قهوه، چای، نوشابه”
یک فنجان چای گیاهی که خاصیت مسکن دارد بنوشید “بابونه استفاده کنید” “رختخواب خود را تمیز نگه دارید”.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

اندیشه های مهم بلوغ

اندیشه های مهم بلوغ لذت روح و جسم میل جنسی و جاذبه عشق، هر دو …