خانه / مطالب پزشکی / استرس و اثرات آن بر فشارخون

استرس و اثرات آن بر فشارخون

استرس و اثرات ان بر فشارخون

مهمترین حوادث استرس اور :

1_ مرگ همسر
2_ طلاق گرفتن
3_ جدایی در زندگی زناشویی
4_ به زندان رفتن
5_ مرگ یک عضو نزدیک خانواده
6_ مجروح و یا بیمار شدن
7_ ازدواج کردن
8_ کار خود را ازدست دادن
9_ آشتی کردن زن و شوهر پس از قهر
10_ بازنشست شدن

:: برای جلوگیری از استرس چندین کار را با هم انجام ندهید! مثلا ازدواج خود استرس اور است چنانچه خانه ای بخرید و ازدواج کنید و سرگرم شغل جدیدی شوید، خود را تحت فشار یک استرس فوق العاده قرار داده اید. ولی اگر طوری برنامه ریزی کنید که این سه کار در یک ان انجام نشود شما خواهید توانست از بروز استرس بکاهید.
ra4-3928:: برای جلوگیری از استرس محدودیت ها را قبول کنید! مثلا قبول کنید که بعضی چیزها را باید از دست بدهید تا چیزهای دیگر را به دست اورید. قبول کنید که در بعضی وضعیت ها با محدودیت هم روبرو هستید مثلا وقتی که ازدحام ترافیک وجود دارد باید ارامش خود را حفظ کرد. عصبانیت در این گونه موقع مساله را حل نمی کند.
ضمنا وقتی که می بینید در هر کاری برتری نمی یابید بر خود سخت نگیرید و از رسیدن به کمال دست بردارید و در نوع طرح ریزی برنامه برای زندگی خود محدودیت ها را در نظر بگیرید و از رقابت با دیگران دست بردارید.
از کمک گرفتن معقولانه از دیگران نهراسید. کمک گرفتن علامت ضعف نیست بلکه علامت ان است که شما از محدودیت های خود واقف هستید.

نقش پرداختن به معنویات در ایجاد ارامش در زندگی ما مسلمانان بسیار مهم است!
:: از گریه کردن نترسید! تحقیقات نشان داده است گریه امری طبیعی و یک طریقه سالم برای مبارزه با استرس است. گریه کمک می کند که شما عواطف خود را متمرکز کنید و به کمک ان ناراحتی خود را دفع نمائید.

:: موسیقی ملایم جهت دفع استرس مفید است! موسیقی می تواند سرعت ضربان قلب را تغییر دهد و در انسان ارامش ایجاد کند. چنانچه ناراحت هستید حتما از موسیقی شیرین و ملایم کمک بگیرید در برنامه روزانه خود شنیدن موسیقی را یک امر بسیار لازم بشمارید و به کمک مرهم موسیقی از دردهای زندگی خود بکاهید.
همچنین می تواند شخص را برای تحمل وضعیت توام با استرس اماده سازد. مثلا چنانچه از رفتن به نزد دندانپزشک احساس ناراحتی می کنید، می توانید با شنیدن یک اهنگ ملایم و ارام خود را از استرس ازاد سازید و برای برخورد با دندانپزشک خود را اماده کنید.

895388_212

::چنانچه شغل شما توام با استرس باشد سعی کنید استرس شغلتان را بخانه نیاورید.

:: برای رفع استرس گاهی خوردن ویتامین های B با نظر پزشک موثر می باشد.

:: بهترین طریقه مبارزه با استرس ان است که زیاد به استراحت بپردازید و غذاهای سبک بخورید.

:: از مصرف سیگار ، کافئین، نوشابه های الکلی به شدت بپرهیزید که باعث افزایش ناراحتی های شما می شود.

اکنون معلوم شده بعضی انواع عطرها کمک به دفع استرس می نماید به سراغ عطرهای ملایم بروید و از ان ها برای دفع استرس استفاده کنید درمان از طریق مصرف عطرها کمک می کند که شما حالت استرس به خود بگیرید.

:: ورزش_ کمک به منظم شدن جریان خونتان می کند بنابراین به طور منظم به ورزش بپردازید. ورزش به پایین اوردن فشارخونتان هم کمک می کند و برای تقویت قلب بسیار مفید است. حتی راه رفتن تنها ورزش بسیار خوبی است هر روز باید مقداری راه رفت تا جریان خون منظم شود.
بعد از پیاده روی بهترین ورزش دیگر بازی تنیس است جوانان می توانند به سراغ فوتبال و اسکی ، دو و دوچرخه سواری و کوهنوردی بروند. برای این که بدانید چه ورزشی برای شما مناسب است با دکتر خود مشورت کنید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

واریس     

 اب میوه و اب سبزی جات برای رگ های واریسی برای درمان صحیح رگ های …