خانه / مطالب پزشکی / الرژی و اگزما

الرژی و اگزما

نارگیل برای درمان اگزما

یکی از داروهای موثر در درمان اگزما، در نارگیل یافت می شود. روغن نارگیل را می توان برای قسمت هایی از بدن که به اگزما مبتلا شده اند به کار برد. روغن نارگیل به نرمی و شادابی پوست کمک می کند. به منظور شل کردن روده ها باید یک برنامه پیاده روی یا دو ملایم در پیش گرفت. حمام افتاب نیز موثر است چون ان باکتری های مضر را از بین می برد و باید صبح زود در اولین ساعت سپیده دم انجام شود. بسته های گلی نیز که روی قسمت های اگزمایی قرار می گیرند مفید خواهند بود. این بسته ها را می توان هربار به مدت یک ساعت و 2 تا 3 بار در روز به کار برد.

قلیایی (بازی) باشید تا الرژی نگیرید!

بدن برای فعالیت های روزانه ی خود به ذخیره ی قلیایی فراوانی نیاز دارد. در زندگی روزمره و ماشینی امروز، عادات بد غذایی، خستگی، کار زیاد، استرس های روانی و کم خوابی به طور ناگهانی اسید بسیار زیادی را وارد خون می کند و بدن ما باید منابع قلیایی غنی داشته باشد تا عهده ی سیل عظیم اسید خون براید. در مورد کسانی که از الرژی (حساسیت) رنج می برند باید بگوییم که این افراد با خوردن غذاهایی با ساختار قلیایی طبیعی بدن شان کمک کنند. غذاهایی که باید از رژیم غذایی این گونه افراد حذف شود عبارتند از: چای، قهوه، شکلات، نوشابه های غیر الکلی، الکل، شکر، شیرینی جات و غذاهای حاوی قند، غلات تصفیه شده، گوشت قرمز، ماهی، مرغ، سیگار، توتون، تنباکو، شیر، پنیر، کره و غذاهای نمک سود و دودی،هم چنین غذاهای حاوی هرگونه مواد افزودنی، شیمیایی، نگه دارنده و طعم دهنده.
این غذاها باعث تجمع سموم یا تحریک بیش از حد غدد فوق کلیوی می شوند و برلوزالمعده فشار اورده تا انزیم بیشتری ترشح نماید و هم چنین تعادل قندخون را برهم می زنند.

با گرفتن نبض خود الرژی را تشخیص دهید.

یکی از راه های تشخیص علت الرژی (حساسیت) “ازمون نبض” دکتر کوکا است. شیوه ی ازمایش به این صورت است: ابتدا قبل از مصرف غذا نبض خود را لمس کنید. سپس از یک نوع غذا استفاده کنید. بعد از خوردن غذا نیم ساعت صبر کنید و دوباره نبض خود را لمس کنید. افزایش اندک سرعت نبض حتی به مقدار 13 عدد بیش تر از گذشته طبیعی تلقی می شود. اگر تعداد نبض به بیش از 84 رسید و یک ساعت بعد از صرف غذا بالا ماند، الرژی غذایی وجود دارد. زیر 84 بیان گر این مطلب است که فرد ممکن است عاری از الرژی باشد. اما بهترین راه برای پیشگیری یا مقابله با الرژی تقویت مقاومت کلی بدن است تا بی جهت به دام هر الرژی که در جهان ماشینی امروز همه جا در کمین است نیفتید. در شروع این کار بیمار باید به مدت 4-5 روز، روزه ی اب میوه بگیرد و از اب میوه های تازه استفاده کند. تکرار دوره های کوتاه مدت  روزه ی اب میوه، سبب پیدایش مقاومت بهتر نسبت به الرژی های قبلی می گردد. بعد از رژیم اب میوه بیمار باید از رژیم غذایی یک نوع میوه یا سبزی مانند هویج، انگور یا سیب به مدت یک هفته استفاده نماید. بعد از یک هفته می توان از یک میوه یا سبزی دیگر استفاده کرد و در هفته بعد، غذایی به رژیم غذایی اضافه می شود. بعد از 4 هفته می توان غذاهای پروتئینی را به رژیم غذایی افزود که البته هر هفته از یک غذا استفاده می شود.
%d8%a7%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%86%d8%a8%d8%b6

علل واقعی اگزما

عده ی زیادی چنین عقیده ای دارند که عدم تعادل سیستم ایمنی بدن موجب اگزما می شود. این فرضیه درست نیست. به هر حال علت واقعی اگزما ناتوانی دستگاه های مختلف در دفع سموم از طریق راه های خروجی بدن است. مواد زاید در قالب مدفوع از طریق روده، به شکل ادرار از مثانه، تنفساز ریه ها و از منافذ پوست به شکل عرق دفع می شوند. گاهی اوقات مواد زاید به درستی از کانال های خروجی دفع نمی شوند و حال ممکن است برای منافذ پوست چنین اتفاقی بیفتد و پوست به دلیل فشار کاری زیاد و یا عوامل دیگر از انجام وظیفه ی محوله به نحو احسن بر نیاید. اگر نافذ پوست نتوانند عملکرد طبیعی خود را به درستی انجام دهند، عرق پر از مواد بیماری زا خواهد شد که در قالب بیماری پوستی مانند اگزما، اکنه، جوش، دمل، التهاب، خارش و بثورات پوستی خود را نشان می دهند.

واقعیت حساسیت غذایی
alergias

با وجود شک و تردید های فراوان متخصصان، حساسیت های غذایی در مهم ترین دلایل بروز بیماری می باشند.

برای شناسایی غذاهای مزاحم و اخلال گر دو روش وجود دارد:
1:: حذف غذا به شیوه ی ازمایش و خطاست.

2:: به طور خودکار بسیاری از غذاها و خطرات حذف می شوند.

تا جایی که برای تان امکان دارد به سراغ غذاهای ارگانیک، طبیعی، فراوری نشده، تصفیه نشده و بکر بروید که به این طریق به راحتی می توانید از شر خطرات افت کش ها، اسپری های مختلف، سموم شیمیایی، هورمون ها و سموم دیگر خلاص شوید. بعد از حذف کردن بسیاری از عوامل اخلال گر، خود باید جست و جویی انجام دهید تا هرگونه علایم مشکوک غذایی برای تان معلوم شود. توصیه می شود که به مدت دو هفته برنامه ی حذف غذاهای مشکوک را ادامه دهید تا این که علت حساسیت مشخص گردد. گاهی اوقات، با تغییر نام تجاری و یا نوع ماده ی غذایی، شاید شما بتوانید جایگزین ماده غذایی که برای شما مزاحمت ایجاد می کند را پیدا کنید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

واریس     

 اب میوه و اب سبزی جات برای رگ های واریسی برای درمان صحیح رگ های …