خانه / مطالب پزشکی / جوانی و شادابی

جوانی و شادابی

جوانی و شادابی

لیستین بخورید تا همیشه جوان بمانید!
در برخی موارد اثر ارایشی و زیبایی بخشی لستین به اندازه ی دورنمای ذهنی افراد کارگر می افتد، چون سلامت جسمی و ظاهری ان ها را افزایش می دهد. یافته ها نشان می دهند که لیستین پلاک های زرد رنگ و زرد _ قهوه ای روی پوست و یا اطراف چشم که در اثر رسوب چربی به وجود می ایند را از بین می برد. لیستن یک ارام بخش طبیعی است که خستگی عصبی را درمان می کند و می تواند هوشیاری را به افراد مسن برگرداند.

مطالعات نشان داده اند که لیستن گاماگلوبین خون را افزایش می دهد، با عفونت مبارزه می کند و سیستم ایمنی بدن را در مقابل ذات الریه (التهاب ریوی) افزایش می دهد. همچنین لیستن فشارخون بالا را در برخی افراد کاهش می دهد. ثابت شده است که ترکیب ان با ویتامین E نیاز به انسولین را در بیماران دیابتی کاهش می دهد. هم چنین تاثیر ارزشمند ان در درمان برخی ناراحتی های پوستی از جمله اکنه ( جوش صورت و پوست، غرور جوانی)، اگزما و پسوریازیس (برص) ثابت شده است.

داروی ضد پیری

شواهد علمی ثابت شده ای وجود دارند که نشان می دهند لیستین علاوه بر این که میزان کلسترول خون را کاهش می دهد فواید بی شمار دیگری نیز دارد. اگر فرد به اندازه کافی لیستین مصرف کند می تواند به بازسازی سلول ها و اندام ها کمک نماید. به عبارت دیگر کمبود لیستین در رژیم های غذایی می تواند یکی از علت های پیری باشد و استفاده از ان سودمند است و جریان پیری را به تاخیر می اندازد.
ادوارد ار. هوث در کتابش “سنن بین 75 تا 90” در مورد افراد پیر می گوید: “میزان چربی خون 5 تا 7 ساعت و در بعضی از انان تا 20 ساعت، در جریان خون شان باقی می ماند و در صورتی که چربی زیاد به ان ها داده شود در بافت ها انباشته می گردد. اگر به افراد پیر قبل از یک غذای چرب لیستین داده شود، چربی موجود در خون شان درست مثل بدن جوانان در مدت زمان کوتاهی به حالت عادی بر می گردد”.
origلیستن مکمل است یا خیر؟

بهترین شیوه افزایش لیستین در بدن این است که مکمل لیستین مصرف نمایید. با این حال لیستین را می توان با یک رژیم غذایی صحیح به دست اورد. بهترین راه افزایش لیستین در رژیم غذایی این است که همان مقدار چربی به طور معمول مصرف نمایید، اما چربی حیوانی به جز ماهی را کاهش دهید. چربی (روغن) را می توان برای پخت و پز، چاشنی و سالاد استفاده کرد. از تمامی روغن های هیدروژنه مانند مارگارین، روغن سرخ کردنی، کره ی بادام زمینی هیدروژنه و پنیرهای فراوری شده و هم چنین غذاهایی که از ان ها تهیه می شود باید پرهیز نمایید.

یک مکمل غذای شگفت انگیز جوانی!

:: لیستن فراوان ترین فسفولیپد است. ان یک ماده غذایی چرب است که به عنوان مواد ساختار برای سلول های بدن عمل می کند. لیستین جو ضروری مغز و دستگاه عصبی انسان است. ان 30% وزن خشک مغز و 17% دستگاه عصبی را تشکیل می دهد.

:: لیستین هم چنین بخش مهمی از غدد درون ریز، عضلات قلب و کلیه ها می باشد. ان 73% کل چربی کبد را تشکیل می دهد. بیش فعالی عصبی، ذهنی یا غده ای باعث می شوند که لیستین سریع تر از جایگزین ان مصرف گردد و در نتیجه فرد احساس خستگی کرده و تحریک پذیر شود. بنابراین اضافه نمودن لیستین به رژیم غذایی اهمیت بیش از حد پیدا می کند. از طرفی با افزایش سن یا شرایط کاری پر استرس ذخیره خود بدن کاهش می یابد.
زرده تخم مرغ
:: لیستین از کلمه ی یونان “لیکیتوس” به معنی زرده ی تخم مرغ مشتق شده است. زرده ی تخم مرغ غنی ترین منبع لیستین و هم چنین غنی ترین منبع کلسترول می باشد. چنین ترکیبی این امکان را برای لیستین به وجود می اورد که کلسترول را به حالت تعلیق در اورد.

:: روغن سبزی جات، غلات سبوس دار، لوبیا، سویا، جگر و شیر سایر منابع سرشار از لیستین می باشند. در صورت نیاز، سلول های بدن نیز قادر به ساخت ان می باشند. به شرطی که انواع ویتامین های گروه B نیز وجود داشته باشند چون معمولا وقتی غلات تصفیه می شوند، ویتامین های گروه B نیز از بین می روند. افرادی که بیشتر فراورده های ارد سفید مصرف می کنند بخش عمده ای از لیستین و ویتامین های گروه B را از دست می دهند.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

واریس     

 اب میوه و اب سبزی جات برای رگ های واریسی برای درمان صحیح رگ های …