خانه / مطالب پزشکی / حمله قلبی و فعالیت جنسی

حمله قلبی و فعالیت جنسی

حمله قلبی و فعالیت جنسی

حمله قلبی و فعالیت جنسی 

امروزه نه تنها پزشکان فعالیت های جنسی برای کسانی که زمانی به حمله قلبی دچار شده اند مضر نمی دانند بلکه آن را توصیه هم می نمایند. موقعی که شخص دفعتا دچار حمله قلبی شد و در بستر بیماری افتاد بعیدترین موضوعی که ممکن است از خاطرش بگذرد همانا فعالیت جنسی است. در دوران نقاهت هم همین طور است به خصوص ان که این بیماران اغلب سنشان در حدودیست که مسائل جنسی چندان طرف توجهشان نمی باشد.

ولی همین طور که شخص سلامتی خود را بازیافت و در مسیر عادی زندگی قرار گرفت به تدریج در صدد تحمیل ان چه را که از دست داده است می افتد و از ان جمله است فعالیت های جنسی. تا این اواخر کسی که دچار حمله قلبی شده و از ان رهائی یافته بود در این که آیا پزشک معالج وی اجازه فعالیت جنسی خواهد داد یا خیر تردید داشت. اغلب اوقات این سوال را هم نمی کرد زیرا پیش خودش فکر می نمود که فعالیت جنسی باعث افزایش فشار و ناراحتی قلب معیوب او خواهد شد و لذا بایستی این قسمت ها فعالیت های حیاتی خود را برای چندین ماه و حتی برای همیشه ترک نماید البته این طرز فکر از طرف اطباء معالج بوی تلقین شده است.

از جمله به او گفته اند که فشار زیاد و هیجانی که در جریان اعمال جنسی ایجاد می شود منجر به افزایش فشارخون و ناراحتی ناگهانی قلب می گردد و لذا بهترین کار برای او ترک آن اعمال است. امروزه برعکس گذشته اطباء نه تنها آن را منع نمی کنند بلکه تجویز هم می نمایند. درست است که در جریان اعمال جنسی افزایش فشارخون و سرعت نبض و کار قلب قابل توجه و تامل است ولی باید دانست:
 اولا: تا این حد افزایش فعالیت قلب و عروق برای قلب و دستگاه عروقی قابل تحمل است .
ثانیا: زندگی جنسی عادی بی شک نتایج مفیدی از جهت رفع فشار داخلی دارد.
مضافا با این که احساس آرامش و تسکینی که چه از جهت روحی و چه جسمی پس از اعمال جنسی پیدا می شود خود مانع از ایجاد فشار ناشی از محرومیت جنسی مداوم است.

 فعالیت جنسی: وسیله ای است برای درک احساس رجلیت و تفوق جنسی برای عده ای انجام اعمال جنسی راهی است که به وسیله ان شخص سایر محرومیت های اجتماعی و فردی خود را جبران می نماید و در بعضی از اشخاص زندگی جنسی نه فقط به منظور ارضاء میل درونی آن هالست بلکه باعث تغذیه و رشد و تکامل غرور مردی آن ها نیز می گردد.
صرفنظر از عامل محرک و موجود_میل جنسی یکی از ارکان اساسی زندگی شخص طبیعی است و چنانچه شخصی را مجبور نمایند از فعالیت جنسی دست بکشد در این صورت او خود را در دنیایی که خالی از هر گونه جنب و جوش جسمی و فکری است حس خواهد کرد.

این قبیل اشخاص فعالیت های جنسی را می توانند پس از گذشت 6_8 هفته بعد از رفع حمله قلبی شروع نمایند ولی البته گاهی لازم است مدت بیشتری از این کار پرهیز نمایند، از طرفی اگر شخص بعد از مقاربت دچار تنگ نفس و خستگی شدید می گردد بایستی مدتی از اقدام و تکرار آن اجتناب کند تا وضعش بهتر شود.
صرفنظر از این که زندگی جنسی سبب ارضاء احتیاجات روانی و تعادل درونی شخص می گردد، از طرف دیگر طریقی است که شخص پس از بازیافتن سلامتی خود را به زندگی نزدیک تر می بیند.

در واقع برای بعضی اطلاع از این که می توانند اعمال جنسی خود را انجام دهند خیلی به نظر مهم تر از این می آید که بدانند می توانند مجددا سرکار خود برگردند. زیرا علامت نوید بخشی است و می رساند که شخص از مرگ خیلی فاصله گرفته و به زندگی برگشته است و بالنتیجه از کلیه مواهب حیات برخوردار است.
برای شخصی که زمانی به حمله قلبی دچار شده هیچ نکته ای نوید بخش تر از این نیست که بداند پس از گذشت مدتی می تواند زندگی عادی داشته باشد و از جمله این که از نظر جنسی هم مثل سابق متمتع خواهد شد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

واریس     

 اب میوه و اب سبزی جات برای رگ های واریسی برای درمان صحیح رگ های …