خانه / مطالب پزشکی / حاملگی / درمان ناراحتی های معده ای و روده ای در دوران بارداری

درمان ناراحتی های معده ای و روده ای در دوران بارداری

درمان ناراحتی های معده ای و روده ای در دوران بارداری

اول – خشکی مزاج یا یبوست در دوران بارداری

یکی از عوارض بسیار شایع دوران بارداری یبوست است و علت آن بیشتر مربوط به کند شدن حرکات روده در اثر فشار رحم بر روی دستگاه گوارش می باشد. آن عده از مادرانی که قبل از باردار شدن یبوست داشته اند، هنگام بارداری مزاجشان خشکتر می شود. یبوست مزاج، اغلب اوقات ناراحت کننده شده و از طرف دیگر زمینه را برای مرض بواسیر فراهم می کند. بابکار بردن رژیم غذائی مناسب، اجابت مزاج در ساعات معین روز، استفاده از مایعات به اندازه کافی، گردش در هوای آزاد و ورزش های سبک و نرم میتواند تا حدی از یبوست جلوگیری کرد.

در مواقعی که یبوست دائمی می شود از روغن زیتون و یا روغن پارافین خوراکی به مقدار یک قاشق مرباخوری بعد از هر غذا می توانید استفاده کنید و فراموش نکنید، که در مورد یبوست های شدید از خوردن هر نوع مهسل و ملین جز با دستور پزشک باید خودداری نمائید.

دوم – نفخ شکم در دوران حاملگی

شکم اغلب مادران بعد از غذا نفخ می کند، به ویژه در ماه های آخر بارداری که فشار رحم روی روده ها زیادتر شده و گاز بیشتر جمع می گردد. گاز زیاد شکم که بیشتر بعد از خوردن غذاهای نفاخ بوجود می آید بسیار ناراحت کننده بوده و گاهی همواره با درد شدید می باشد.

درمان نفخ شکم

رژیم غذائی مناسب و پرهیز از غذاها و سبزیجاتی که پر حجم و نفاخ هستند مانند: کلم، خیار، بادنجان، گوجه فرنگی، کلم پیچ، حبوبات، پیاز و غذاهای سرخ کرده نفخ شکم را درمان می کند.

سوم – ترش کردن بعد از غذا و سوزش دل در دوران بارداری

بسیاری از زنان باردار، به ویژه در ماه های آخر حاملگی از ترش کردن بعد از غذا، و احساس سوزش در ناحیه انتهای گلو شکایت می کنند و گاهی از اوقات نیز همراه با آروغ زدن، مقداری ماده تلخ بالا می آورند که در انتهای گلو زیر استخوان جناغ سینه حس می شود. ناراحتی های فوق زمانی به صورت درد ناحیه قلب نیز احساس می شوند بدون اینکه بیماری قلبی و یا ریوی وجود داشته باشد.

درمان ترش کردن بعد از غذا و سوزش دل

جهت پیشگیری از زیاد شدن ترشی معده باید از خوردن غذاهای بسیار چرب، سرخ کرده و یا پیاده روی پرهیز کنید و همچنین از غذاهای ترش و ترشیجات که ایجاد ترشی معده می کند خودداری نمائید.

ممکن است از مقداری جوش شیرین که در نصف لیوان آب سرد ریخته و میل مینمائید برای رفع سوزش نیز استفاده کنید. بعضی از بانوان آدامس می جوند و خوب می شوند و گاهی با خوردن یک قاشق مربا بعد از غذا نارحتی شان برطرف می گردد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مطلب پیشنهادی

واریس     

 اب میوه و اب سبزی جات برای رگ های واریسی برای درمان صحیح رگ های …