خانه / مطالب پزشکی / رماتیسم

رماتیسم

رماتیسم

با روزه رماتیسم را درمان کنید

در مورد رماتیسم حاد بیمار باید به مدت 3-4 روز، روزه ی اب پرتقال و اب بگیرد. در مدت روزه، باید روده ها هر روز با اب ولرم تنقیه شوند. بعد از روزه ی اب پرتقال، بیمار باید رژیم غذایی 14 روزه ی خاصی را رعایت کند. در این رژیم غذایی بیمار برای صبحانه پرتقال یا گریب فروت می خورد و ناهار سالاد خام و سبزی جات فصلی، کشمش، الو، انجیر یا خرما راشامل می شود و برای شام یکی دو نوع سبزی بخارپز مانند اسفناج، کلم، هویج، شلغم، گل کلم و .. چند عدد گردو، بادام یا میوه ی شیرین را می توان به رژیم غذایی اضافه نمود.
بیمار نباید هیچ گونه نان یا سیب زمینی یا غذای نشاسته دار دیگری مصرف کند وگرنه تاثیر رژیم غذایی به هدر خواهد رفت. پس از ان، بیمار به تدریج یک رژیم غذایی متعادل خوب متشکل از 3 گروه غذایی اصلی، یعنی، 1_ دانه ها، مغزها و غلات 2_ سبزی جات و 3_ میوه ها را ادامه می دهد.

غوطه ور شدن در اب داغ برای رماتیسم مزمن واقعا شیوه ی درمانی با ارزشی است.

این حمام درد ناشی از سنگ کیسه ی صفرا و کلیه را سریعا تسکین می دهد. ان هم چنین برونشیت مویرگی و تنگی نفس برونشیتی را در کودکان ارام می کند. حمام داغ احتقاق ریوی را تسکین می بخشد و رگ های خونی عضلات پوست را فعال می کند. این حمام در یک زمان 2 تا 15 دقیقه ای انجام می شود و دمای اب از 36/6درجه شروع و به 40 درجه می رسد. معمولا این حمام را با 37 درجه ی سانتی گراد شروع می کنند و کم کم با اضافه نمودن اب داغ دمای اب را به درجه ی مورد نیاز می رسانند. قبل از این که بیمار وارد وان شود  اب سرد می نوشد و سر، گردن و شانه هایش را با اب سرد خیس می کند. در تمام طول دوره ی درمان باید از کمپرس سرد استفاده شود.
این روش درمانی را می توان برای ورم و یا زمانی که بیمار خون زیادی را از دست داده است نیز استفاده کرد. به محض این که پوست قرمز می شود باید حمام اب داغ را قطع نمود. در مورد ذات الریه و عقب افتادگی عادت ماهانه، حمام باید با اب 37/7 شروع شده و به 40 درجه سانتی گراد برسد و زمان ان نیز حدود 30 تا 40 دقیقه می باشد. اگر بعد از دو یا سه روز قاعدگی شروع نشود، حمام داغ را دوباره باید تکرار نمود. در مورد دردهای زیردل (قاعدگی)، این حمام باید با اب 38 درجه شروع شده و به دمای 44/4 درجه برسد و زمان ان 15 دقیقه است. در برونشیت مزمن حمام باید به مدت 5 تا 7 دقیقه با اب بسیار داغ گرفته شود که همراه با مالش و اصطکاک است. این حمام احتقاق غشای مخاطی را تسکین و ارامش فوری می دهد. بعد از حمام در صورت لزوم به پوست باید روغن مالیده شود.
توجه!! در مورد معلولین مغزی_ نخاعی، و هم چنین بیمارانی که دچار نارسایی قلبی و یا هایپرتروفی کاردیاک (بزرگ شدگی قلبی) هستند حمام اب داغ را استفاده نکنید.

درمان رماتیسم با سیب زمینی
nuoc-ep-khoai-tay

اب سیب زمینی خام، به عنوان یکی از عالی ترین داروهای غذایی برای درمان رماتیسم در نظر گرفته می شود. یکی دو قاشق مرباخوری از اب سیب زمینی خام له و فشرده شده باید قبل از غذا خورده شود. این دارو به از بین بردن وضعیت اسیدی کمک کرده و رماتیسم را تسکین می دهد. در برخی از مناطق روستایی بیمارانی که از رماتیسم رنج می برند عادت دارند که یک عدد سیب زمینی در جیب شان بگذارند و ان را همیشه با خود همراه دارند تا این که سیب زمینی بخشی از اسید بدن بیمار را جذب می کند. بعد از چند روز سیب زمینی پلاسیده را دور می ریزند و یک سیب زمینی تازه و شاداب را جایگزین ان می کنند. پوست سیب زمینی نیز داروی غذایی بسیار عالی برای درمان رماتیسم است.

پوست سیب زمینی منبع بسیار غنی از نمک های معدنی حیاتی است و ابی که پوست سیب زمینی در ان جوشانده می شود یکی از بهترین داروها برای درمان بیماری های ناشی از بالا رفتن حالت اسیدی خون می باشد. پوست سیب زمینی را باید کاملا بشویید و چند دقیقه ان را بجوشانید. سپس جوشانده را صاف کرده و روزانه سه چهار بار و هر بار یک لیوان بنوشید.

دو روش درمانی ساده برای رماتیسم مفصلی

کرفس داروی غذایی موثر دیگر برای درمان رماتیسم است. عصاره ی گرفته شده از تخم کرفس بسیار قدرتمندتر از سبزی کرفس خام است. این دارو هم چنین مقوی معده و کلیه هاست. بیمار باید 5 تا 10 قطره از عصاره ی تخم کرفس را داخل اب داغ ریخته و قبل از غذا بخورد. از دانه های پودر شده کرفس می توان به صورت چاشنی نیز استفاده نمود.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

واریس     

 اب میوه و اب سبزی جات برای رگ های واریسی برای درمان صحیح رگ های …