خانه / مطالب پزشکی / انزال پیش رس یا سرد مزاجی در مردان چیست؟

انزال پیش رس یا سرد مزاجی در مردان چیست؟

انزال پیش رس یا سرد مزاجی در مردان چیست؟

انزال پیش رس یا سرد مزاجی در مردان چیست؟

خروج مایع منی در مدت کمتر از 30 ثانیه بعد از دخول انزال پیش رس محسوب می شود حداقل زمان لازم برای انزال سه دقیقه می باشد. در اشخاص مختلف این زمان فرق می کند. علت انزال پیش از موعد که برای زن که بهره ای از لذت جنسی نیز ندارد اکثر موارد جنبه روانی دارد و در بعضی موارد نیز به نوع تغذیه و بیماری های مقاربتی گذشته مربوط می شود، روان درمانی و همکاری همسر در معالجه این بیماری چنانچه منشا تنی نداشته باشد بسیار موثر است.

 علل انزال پیش رس:

1_ حساسیت بیش از حد پیشابراه خلفی و انفکسیونها و اینفلاماسیون مجرای ادرار.

3_ عوامل روانی، ترس ، اضطراب و هیجان

2_ حساسیت بیش از حد اندام تناسلی

که البته در جوانان انزال پیش رس اغلب نتیجه هیجان و التهابات جنسی است و برعکس در پیران به دلیل ضعف قدرت جنسی می باشد. در ردیف بیماری های جنسی منجر به اعتیاد، مقداری هم بیماری های سادیستیک و روانی نیز فاعل قرار می گیرند.

علل جسمی و روحی عدم نعوظ و عنن مرد

ممکن است ” عنن” مرد به علت بلند نشدن الت او ناشی از افراط در جماع باشد. این علت را اشخاص کمتر متوجه می شوند و چاره ندارند جز ان که جانب اعتدال را در وصال رعایت کنند. اما اگر عنن مرد را خودش تقصیر نداشته باشد بی شک سبب ان زن است بدین معنی که زن در وصال با او، بی حس یا جهل، حیا، ترس و وسواس بی جا نشان می دهد و به عللی از این قبیل، سبب شکستن نعوظ مرد می شود.

زن و شوهر باید به خصوص در نکات مربوط به عمل جنسی، بی اندازه نسبت به هم صراحت و جسارت داشته باشند و هیچ نکته از رموز حال خود را در این باره از یکدیگر پوشیده نگاه ندارند و ان چه می خواهند، به یکدیگر بگویند و از همدیگر بخواهند تا با وحدت لذت بخشی در جسم و روحشان، به حد کمال و به طور تام و تمام صورت پذیر گردد و در انجام وظیفه زناشوئی قصور نورزند، زندگیشان به هم نمی خورد.

هیچ کس نباید عمل تناسلی را یک عمل غیرقابل اهمیت ثانوی قلمداد کند. این عمل تناسلی که روابط میان زن شوهر به شمار می رود و هدف عشق است و اگر وجود نداشت، نه اشتباهی صورت می گرفت و نه خانواده ای پدید می امد و نه مللی در عرصه گیتی پدیدار می شدند.

بسا هست که سبب عنن مرد، عادات او به اسمناء در دوران کودکی است. مردی به پزشک مراجعه کرد و از عدم نعوظ الت خود مطالبی اظهار داشت. پزشک او را به خوبی معاینه کرد و علل جسمی برای عدم نعوظ الت او نیافت جز ان که متوجه شد که این مرد بسیار خجول است از این رو به او نصیحت کرد که با زنش جسور باشد.

از ان گذشته زن خود باید داوطلبانه به جستجوی تمایلات و تمنیات شوهر بشتابد زیرا ممکن است شوهرش به دلخواه خود در این باره، اعتراف نکند و شرم و حیا، یا افاده مردانگی و عزت نفس او مانع ان شود که نیاز خاص خود را در مقدمات عمل جنسی، و توقع خود در این باره از زنش به او بازگوید. در این صورت برای زن دشوار نیست که به راز شوهرش با حدس، تخمین، تجربه، تکرار، ازمایش و پرسش پی برد و چون عکس العمل مطلوب دید همان را در نظر بگیرد و هنگام وصال مراعات کند تا عمل جنسی ان دو با رضایت از یکدیگر انجام پذیرد.

تاثیر اختلاف سن در نعوظ الت مرد

یکی دیگر از موجبات عنن غیرناشی از بیماری، اختلاف سن زن و شوهر است. اختلاف سن زن و شوهر موجب سستی و فتور عشق همسری می شود که سن کمتری دارد. مثلا مرد مسنی که زن نوجوانی دارد، به سبب عنن موقت که بر اثر عدم تمایل و روگردان بودن از زندگی اوست، نمی تواند با زنش جماع کند و یا ان که چنین شوهر مسن، چون از حوصله و هیجان افتاده و یا راه و رسم وصال را درست نمی داند، از شوخی و هیجان افتاده و یا راه و رسم وصال را درست نمی داند از شوخی و معانقه عاشقانه با زن تازه سالش غفلت می ورزد و زنش نیز مایل است با او حرکات عاشقانه انجام دهد و اصلا دوست ندارد شوهر مسنش با او نزدیکی کند و در هر صورت، عدم وجود عشق و محبت سوزان میان چنین زن و شوهر، موجب عنن مرد شده طبعا وصال صورت نمی پذیرد.

635500821870891991

ممکن است زن از شوهر، مسن تر باشد در این صورت هرچه عمرشان زیاد شود، میل شوهر به نزدیکی با زنش کم می گردد و در نتیجه نعوظ در او کمتر رخ می دهد به طوری که منجر به عنن می شود و به فرض نعوظ از وصال لذت نمی برد. بناراین نباید تفاوت سن در امر ازدواج زیاد باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

واریس     

 اب میوه و اب سبزی جات برای رگ های واریسی برای درمان صحیح رگ های …