خانه / مطالب پزشکی / نسل جدید انسولین ها

نسل جدید انسولین ها

خبـر خـوش بـرای دیـابتـی هــا

تقریبا کمتر کسی هست که از میان داروهای موجود در بازار، اسم انسولین را نشنیده باشد و نداند که چه گروهی از بیماران به این دارو نیازمندند. اما این واقعیت غیر قابل انکار است که استفاده از انسولین تزریقی، آن هم به طور دایمی، کار سخت و طاقت فرسایی است.

برای بسیاری از مبتلایان به دیابت، استفاده از انسولین به صورت تزریقی، کاری آزار دهنده بوده و اغلب با افزایش وزن و سایر عوارض جانبی همراه است. با توجه به پیشرفت های اخیر در علم پزشکی، مبتلایان به بیماری دیابت مشتاقانه منتظر دیدن نسل جدید انسولین ها در بازار هستند و این انتظار ممکن است در دهه آینده به پایان برسد.

تزریق انسولین  

از سال 1920 تا کنون، تحقیقات پزشکی در زمینه انسولین درمانی به صورت استنشاقی صورت گرفته است. انسولین استنشاقی به سرعت از طریق ریه ها جذب می شود و وارد گردش خون می شود. این ترکیب به دو شکل پودر خشک که به وسیله دستگاه اسپری فعال می شود و یا به شکل قطرات مایع معلق در هوا تحت بررسی است.

در حدود 80 درصد از مبتلایان به دیابت که از داروهای پایین آورنده قند خون یا انسولین تزریقی برای کنترل بیماری شان استفاده می کنند، مصرف انسولین به صورت استنشاقی موجب پیشرفت قابل توجهی در روند کنترل بیماریشان شده است.

نسل جدید انسولین استنشاقی

تا کنون پیشرفت های مهمی در زمینه داروهای خوراکی پایین آورنده قند خون صورت گرفته است تا حدی که بسیار از مبتلایان به دیابت را قادر به استفاده از داروهای خوراکی به جای مصرف انسولین تزریق کرده است. اما پیدایش انسولین به شکل استنشاقی سبب افزایش بیشتر پذیرش دارو در بیماران شده است.

استفاده به موقع و همیشگی داروها، یک مشکل جدی است که پیدا کردن راه حلی برای آن دشوار است. از آنجائی که اغلب مبتلایان به دیابت برای جلوگیری از اضافه شدن وزن شان در تلاش دایمی با کمک رژیم های غذایی و ورزش هستند، اغلب آنها تمایلی برای استفاده از انسولین تزریقی به دلیل ایجاد افزایش وزن ندارند و داروهای خوراکی پایین آورنده قند خون تنها درمان جایگزینی است که پزشکان می توانند برای بیمارانشان تجویز کنند.

نسل جدید انسولین ها

بنابراین پیدایش نسل جدید انسولین ها به شکل استنشاقی، نه تنها موجب افزایش گزینه های درمانی برای مبتلایان می شود، بلکه مشکل پذیرش دارو از سوی بیمار و پایبندی به درمان را نیز حل می کند.

انسولین استنشاقی

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

واریس     

 اب میوه و اب سبزی جات برای رگ های واریسی برای درمان صحیح رگ های …