خانه / مطالب پزشکی / واریس     

واریس     

 اب میوه و اب سبزی جات برای رگ های واریسی

برای درمان صحیح رگ های واریسی، بیمار باید در اغاز به مدت 4-5 روز، روزه ی اب میوه و اب سبزی جات یا مدت 7 تا 10 روز یک رژیم غذایی فقط میوه را در پیش بگیرد. در طی این دوره درمانی برای پاک سازی روده ها بیمار باید هر روز با اب گرم تنقیه نماید و تمامی اقدامات را انجام دهد تا به هر طریق ممکن مانع از یبوست شود.

بعد از روزه ی اب میوه، اب سبزی جات یا رژیم غذایی میوه ای بیمار باید برنامه ی غذایی محدودی را در پیش بگیرد.
:: در این رژیم غذایی اب پرتقال یا مخلوط اب پرتقال و لیمو را می توان به عنوان صبحانه مصرف نمود.
:: در وعده ی ناهار نیز می توانید از سالاد خام یا هرگونه سبزی جات فصلی با روغن زیتون و افشره ی اب لیمو استفاده کنید.
:: سبزی جات بخار پز مانند اسفناج، کلم، هویج، تربچه و گل کلم، کشمش، انجیر یا خرما را می توان به عنوان عصرانه مصرف کرد.
در این رژیم غذایی به هیچ عنوان نباید از نان، سیب زمینی، یا غذاهای نشاسته دار دیگر استفاده شود: در غیر این صورت اثر کامل رژیم غذایی از دست خواهد رفت.
%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%af
بعد از رژیم غذایی محدود بیمار می تواند به تدریج یک رژیم غذایی متعادل با تاکید بر حبوبات، دانه ها، اجیل ها، سبزی جات و میوه جات در پیش بگیرد. حدود 75 درصد رژیم غذایی را باید سبزی جات خام و میوه ها تشکیل دهند. تمامی چاشنی ها، نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی، قهوه، چای پر رنگ، فراورده های ارد سفید، شکر سفید و فراورده های ان باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شوند. با توجه به بهبود و شدت بیماری هر ماه می توان یک روزه ی کوتاه مدت یا 2-3 روز یک رژیم غذایی فقط میوه را در پیش گرفت.

درمان رگ های واریسی با قرص

مواد مغذی خاص، به ویزه ویتامین E و C در درمان بیماری های واریس موثر هستند. بیمار باید ویتامین C را در دوزهای درمانی تا 3000 میلی گرم و ویتامین E را با دوز درمانی 600 تا 1200 واحد بن المللی در روز مصرف نماید. این ویتامین ها درد و گرفتگی عضلات پا که به رگ ها واریسی مرتبط می باشند را تسکین می دهد. ثابت شده که اب سبزی جات خام، به وژه اب هویج در ترکیب با اب اسفناج تا حد زیادی در درمان رگ های واریسی مفید هستند. به منظور تهیه ی 500 میلی لیتر اب سبزی جات، در این ترکیب اب هویج باید 300 میلی لیتر و اب اسفناج 200 میلی لیتر باشد تا مفید واقع شود.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

کیسه صفرا

برای رهایی از سنگ کیسه ی صفرا ورزش کنید ورزش برای مبتلایان به اختلالات کیسه …