کمر درد

اقدامات ایمنی برای جلوگیری از کمر درد

اقدامات ایمنی خاص برای پیش گیری از کمردرد:
به ویژه برای افرادی که در شغل خود کم تحرک هستند، امری لازم و ضروری است. مهم ترین اقدام ورزش است که عرضه ی مواد مغذی را به ستون فقرات بهبود می بخشد و در نتیجه روند زوال و بدتر شدن را که با افزایش سن به سراغ همه می اید را به تاخیر می اندازد. ورزش های سالم عبارتند از:  پیاده روی، شنا و دوچرخه سوار.
در مورد وچرخه سواری باید مواظب باشید که کمر عمودی باشد. برای پیش گیری از کمر درد، قدم مهم دیگر کاهش وزن است چون که اضافه وزن به طور وحشتناکی فشار را بر بافت های نرم کمر و پشت افزایش می دهد. کسانی که دارای مشاغل کم تحرکی هستند باید هر 1 ساعت استراحتی به کمر بدهند و بایستند و یا راه بروند.

از صندلی های نرم به شدت اجتناب کنید و هرچند وقت یکبار محل نشستن خود را عوض نمایید! اشخاصی که دچار کمر درد هستند باید روی یک تشک سفت، به یک طرف، زانوهای خود را خم کرده و به سمت میان تنه اورده و بخوابند. از تشک های نرم به شدت دوری کنید. بسیار مراقب کمرتان باشید. هیچ گاه برای بلند کردن جسمی از کمر خم نشوید بلکه باید نزدیک جسم به حالت چمپاتمه بنشیند و زانوها را خم کنید و کمر را راست نگه دارید و ان گاه یواشکی بلند شوید.

کمر درد دارید؟ این نکته طلایی را به خوبی یاد بگیرید!
kamar

برای بیماری های مزمن پایین تنه، به طور متناوب حمام میان تنه را انجام دهید. این روش درمان طبیعی به “حمام موضعی جا به جا شونده” نیز معروف است. این حمام بیماری های التهابی مزمن احشاء لگن مانند التهاب تخمدان و شیپور فالوپ، بافت سلولی حلقه ای (ورم بافت های زنبوری)، انواع دردهای عصبی اندام های تناسلی، سیاتیک و کمر درد را تسکین می دهد.
دمای اب گرم وان باید 40 تا 45 درجه سانتی گراد و دمای اب سرد 10 تا 18 درجه باشد. بیمار ابتدا 5 دقیقه داخل وان اب گرم و سپس جای خود را عوض کرده و داخل وان اب سرد به مدت 3 دقیقه می نشیند. زمان حمام معمولا 10 تا 20 دقیقه طول می کشد. سر و گردن باید با کمپرس سرد، خنک نگه داشته شود. درمان باید با مرحله ی اب سرد به اتمام برسد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : آرزو رضوانی

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

واریس     

 اب میوه و اب سبزی جات برای رگ های واریسی برای درمان صحیح رگ های …