خانه / پوست، مو و زیبایی / شیرپاک کن ها

شیرپاک کن ها

شیرپاک کن ها

پاک کننده های با پایه حلال؛ فرآورده های شیرپاک کن

:: این فرآورده ها، کلینزرهایی هستند که ترکیب پایه و اصلی به کار رفته در آنها یک حلال چرب مثل روغن پارافین، روغن سیلیکون و یا روغن های گیاهی بوده و به منظور پاک کردن آرایش صورت و گریم، به ویژه آنهایی که دارای پایه های روغنی سنگین هستند، به کار می روند. در برخی فرآورده های شیرپاک کن، مقداری نیز مواد صابونی و یا دترجنت، به همراه سایر موادی که ممکن است در کلینزرهای صورت وجود داشته باشند، به کار می رود. این محصولات به شکل لوسیون، ژل و لوسیون های دوفازی عرضه می شوند.

:: معمولا شیرپاک کن را با مقداری پنبه بر روی صورت مالیده و پس از حل شدن مواد آرایشی و یا تمیز کردن عادی صورت، آن را پاک می کنند. بعد از شیرپاک کن، می توان صورت را با آب شستشو داد و توصیه می شود که بعد از آن از یک تونر استفاده نمود. به علت تشابه ساختاری در همه فرآورده های شیرپاک کن و فرمولاسیون نه چندان پیچیده آنها، هیچگونه لزومی به خرید و استفاده از انواع گران قیمت وجود نداشته و اینگونه محصولات مزیت خاصی نسبت به انواع ارزان تر ندارند.

:: نکته بسیار مهم در مورد فرآورده های شیرپاک کن این است که نباید از آنها به عنوان مرطوب کننده استفاده نمود.در بعضی افراد دیده می شود که شیرپاک کن ها را به طور مرتب به عنوان یک مرطوب کننده مورد استفاده قرار می دهند. از آنجا که برخی محصولات شیرپاک کن حاوی کمی مواد صابونی یا سورفکتانت قوی هستند، تا حد امکان باید به سرعت از روی پوست پاک شوند. شیر پاک کن های جدید حاوی سورفکتانت های ملایم بوده و نیازی به شستشو ندارند.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : مدیر سایت

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
مطلب پیشنهادی

استفاده از یک فرآورده مرطوب کننده

اسـتـفـاده از یـک فـرآورده مرطـوب کـنـنـده متاسفانه در مورد هیچ گروه از محصولات به اندازه …